Sanal Gezi Turları

Oyuncak Müzesi Sanal Gezi İlgi Çekici Konsepti ile Sizlerle!

Oyuncak Müzesi Nerede

Oyuncak Müzesi sanal gezi ile eşsiz bir müzeyi görme fırsatına erişeceksiniz. Konsept oldukça ilgi çekici ve gezmek bir o kadar kolay!

Oyuncak Müzesi Sanal Gezi

Oyuncak Müzesi Sanal Gezi Rehberi

Yazar ve şair Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi, 23 Nisan 2005 tarihinde ziyarete açılmıştır. Müzede bulunan oyuncaklar antikacıdan satın alınmış ya da dünyanın değişik yerlerinde yapılmış olan açık arttırmalardan alınmıştır. Müzede 4000 civarı oyuncak bulunmaktadır.

oyuncak müzesi sanal gezi

Müzede bulunan oyuncaklar, Akın’ın tiyatro oyunu ile sahne gösterisi sonucu elde ettiği gelirlerle satın alınmıştır. Müzede her oda tiyatro sahnesi şeklindedir. Odaların tasarımını Ayhan Doğan yapmıştır.

Oyuncak Müzesini, her an gezme ve görme imkanı sunan Oyuncak Müzesi sanal gezi rehberi yoğun ilgi görmektedir. 1990 yılında meydana çıkan bir gezi türü olan sanal müze gezintileri ile Oyuncak Müzesi’ni her açıdan görebilirsiniz.

Birinci yüzyıldan günümüze dek uzanan bir sürede yapılmış oyuncakları bulunduğunuz yerden görme imkanı sağlayan Oyuncak Müzesi turunu, rehberlik eden okları takip ederek ya da istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

oyuncak müzesi sanal gezi

Beş kata sahip olan Oyuncak Müzesi içinde zürafa şeklinde aydınlatmalar bulunmaktadır. İstanbul içinde bulunan müze, dünya tarihinde yer alan oyuncakları ziyarete sunmaktadır. Oyuncak tarihini gösteren bu müze, her yaşa hitap etmektedir. Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan bu müze, günümüzde sanal rehberlik ile de ziyaret edilmektedir.

İlginizi çekebilir: Denizli’de Müze Gezintisi: Hierapolis Sanal Müze Turu

Oyuncak Müzesi’ni Her Yerden ve Her Zaman Ziyaret Edebilirsiniz!

Oyuncak Müzesi sanal gezi ile dilediğiniz yerden müzeyi gezmeye başlayabilirsiniz. Müzede bulunan oyuncakları incelemek için istediğiniz yere yakınlaşabilir ve her açıdan görebilirsiniz. Müze içinde bulunan oyuncaklar belirli kategorilere ayrılmıştır. Oyuncaklar içinde uçaklar, çizgi karakter oyuncakları, trenler, arabalar, uzay oyuncakları da bulunmaktadır.

Oyuncak Müzesi ilk iki katında ses efektleri, değişik nesneler ve müzik bulunmaktadır. Müzenin çatı bölümünde eski televizyonlar,  elektrik süpürgeleri ve golf sopaları vardır.

oyuncak müzesi sanal gezi

Oyuncak Müzesi sanal turu ile müze değerlerinin korunması da sağlanmaktadır. Her an, her yerden ziyaret imkanı sunan sanal gezi, günümüzde kabul gören müze ziyaretleridir. Müzeyi gezmek için müzenin olduğu şehirde bulunmanız gerekmemektedir. Evinizde istediğiniz şekilde oyuncak müzesini ziyaret edebilir ve müze içinde zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

Oyuncak Müzesi gezisi yapmak istiyorsanız bunun için yapılması gereken internetten oyuncak müzesi sitesine girmek ve oradaki butona basarak müze adresine gitmenizdir. Böylece yapacağınız sanal turda müze içinde bulunan tüm oyuncakları yakından istediğiniz açıyla görebilir, inceleyebilir ve her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri