KeşfetSakarya

Sakarya Gezilecek Yerler Rehberi: Kısa Sakarya Turu

Sakarya Gezi Rehberi

Sakarya, Marmara Bölgesi’nin Karadeniz kıyısında yer alan ildir. Kocaeli, Bilecik, Bolu ve Düzce’ye komşu olan şehir, İstanbul’a yakınlığı ile özellikle şehrin kalabalığından kaçmak isteyen İstanbulluların kaçamak noktalarından bir tanesidir. Sakarya gezilecek yerler rehberi ile siz de Sakarya turu yapabilirsiniz.

1- Çark Caddesi

Sakarya’nın en işlek caddelerinden olan Çark Caddesi aynı zamanda şehrin sembolü olarak da biliniyor. Neredeyse tüm gün hareketli ve renkli olan cadde trafiğe kapalı bir caddedir. Sosyal hayatın aktığı caddede alışveriş yapabilir, eğlence mekânlarında takılabilir, yemek yiyebilir, kahve içebilir ve daha birçok etkinliği yapabilirsiniz. Kesinlikle Sakarya gezilecek yerler rehberi içerisinde görülmesi gereken yerlerden.

çark caddesi

2- Bağdat Caddesi

Kırkpınar Mahallesi içinde yer alan Bağdat Caddesi, yine sosyal yaşantının aktığı yerlerden biri. Kırkpınar’ın da önemli yerlerinden biri olan cadde, yaz aylarında açık hava konserlerinin, başka birçok etkinliğin yapıldığı bir yer. Aynı zamanda cadde üzerinde eğlence mekânları, cafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Sakarya gezilecek yerler listesi denildiğinde en önemli caddelerden biri burası, mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

bağdat caddesi

3- Yenimahalle

Yalnızca manzarası için bile görülmeye değer yerlerden bir tanesi Yenimahalle. Sakarya’nın Karasu ilçesinin sınırları içerisinde yer alan mahalle, Sakarya Irmağı ile Karadeniz’in birleştiği noktada kurulmuştur, tam da bu sebeple eşsiz bir manzara göreceğinizi söyleyebiliriz. Sadece manzarası için bile Yenimahalle oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Doğanın güzelliklerini görmek istiyorsanız kesinlikle görülmesi gereken alanlardan. Sakarya gezilecek yerler rehberinin manzarası en göz dolduran yerlerinden biri olan Yenimahalle’ye gitmek için ise şehir merkezindeki ulaşım ağını kullanmanız yeterli.

yenimahalle

4- Sapanca Gölü

Sapanca Gölü, Türkiye içerisindeki en dikkat çekici doğal güzelliklerden biridir. İlgi çekici olmasının yanında göl etrafına yapılan tesisler buranın popülerliğini artırmıştır. Gölün kenarında yürüyüş ya da piknik yapabilirsiniz. Ayrıca cafe, restoran gibi alanlarda köy kahvaltısı yapabilir ya da yalnızca muhabbet edip doğa manzarası eşliğinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Sapanca Gölü, 16 kilometre uzunluğunda bir kıyıya sahiptir. Sakarya ve Kocaeli arasında konumlanmış olan göl çevresinde başka birçok şey var. Kişilere ait villaların yanında göl kenarında konaklama yapabileceğiniz oteller, bungalov evler ve daha fazlası Sapanca Gölü kıyısında sizleri bekliyor. Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isterseniz Sakarya gezilecek yerler listesinin yıldızlarından biri Sapanca Gölü’nü mutlaka değerlendirin.

sapanca gölü

5- Orman Park

2006 yılında hizmete açılmış olan Orman Park, şehrin içerisinde yer alıyor. 18 dönümlük büyük bir alan üzerine kurulmuş yer, dişbudak ağaçlarıyla kaplı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Orman Park içerisinde sahiden de büyük bir orman içerisinde yürüyormuş gibi hissedeceksiniz. Bol yürüyüşlü sakin bir zaman geçirmek için tercih edebileceğiniz yerlerden. Aynı zamanda Orman Park içerisinde bulunan restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlarınızı karşılayıp zaman geçirebileceğiniz alanlar da bulunuyor. Köy kahvaltısı da yapabileceğiniz yer Sakarya gezilecek yerler içerisinde gitmek isteyeceğiniz yerler arasında.

orman park

Ayrıca ilginizi çekebilir: Karasu: Günübirlik Turlar ile Sakarya Karasu

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri