Festivaller

Şenkaya Kültür Sanat ve Bal Festivali Ne Zaman

Bal Festivali Nerede?

Şenkaya kültür sanat ve bal festivali yılın belirli tarihlerinde Erzurum’da yapılan bir aktivitedir. Bu festival tamamen geleneksel bir hale gelmiştir. Halkın çoğunluğu bu eğlenceye katılarak, zevkli zaman geçiriyor. Kültür ve sanat konusunda kişinin kendisini geliştirmesi açısından, bu festival oldukça etkilidir. Etkinlikte pek çok bal çeşitleri bulunuyor. Bu bal çeşitlerinin tadına bakmak ve almak mümkündür. Ayrıca festivalde özellikle halay çekmek de rutin bir hale geldi. Erzurum halkı balların tadına bakıp, halay çekerek harika vakit geçirmeyi başarıyor. Ayrıca hem aile hem de gençlere oldukça uygun ve zevkli bir festivaldir.

Şenkaya Kültür Sanat ve Bal Festivalinde Neler Yapılır?

Şenkaya kültür sanat ve bal festivali pek çok etkinliği içerisinde barındırıyor. Çocuktan, büyüğe herkes bu etkinlikte ciddi şekilde eğleniyor. Müzik, dans ve eğlencenin adresi olan bu festivalde pek çok kişi çok zevkli vakit geçirir. Halay çekerek, yüzlerce çeşit bulunan bal yiyerek farklı kültürlerin yer aldığı festival, kişisel gelişim açısından da oldukça faydalıdır. Bal tatmak hem eğlenceli hem de oldukça lezzetlidir. Ayrıca çeşitleri de fazla olduğu için herkesin damak zevkine hitap edecek şekilde bal bulmak mümkündür. Bu balları hem tatmak hem de satın almak mümkündür. Bal çeşitleri günümüzde pek çok rahatsızlığa da iyi geliyor. Tüm bu açılardan kişinin sağlığı için en iyi olanı seçerek alması faydalı olacaktır. Festival, tüm bu konularda hem faydalı hem de eğlenceli bir alandır.

Şenkaya Kültür Sanat ve Bal Festivalinde Hangi Tarihlerde Yapılır?

Şenkaya kültür sanat ve bal festivali yılın belirli tarihlerinde gerçekleşiyor. 2021 senesinde ise 23 Temmuz cuma günü başlayacak. 25 Temmuz pazar günü ise sona erecek. Saatleri ise sabah 10 ve akşam 6’ya kadar devam edecek. Özellikle yaz aylarında yapılmasının nedeni ise daha rahat bir hava koşullarında eğlencenin zevkli olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca balların da en güzel ve lezzetli olacağı bir andır. Oyun oynamak da daha zevkli olacağı için genel olarak bu tarihler tercih ediliyor.

1-2

Şenkaya Kültür Sanat ve Bal Festivaline Neden Gidilmeli?

Şenkaya kültür sanat ve bal festivali günümüzde özellikle farklı şeylerde denemek isteyen ve kültür seviyesini yükseltmek isteyen kişilerin sıklıkla girmeyi tercih ettiği bir festivaldir. Bu festivalle birlikte pek çok kişi ciddi bir eğlence yaşayarak, harika bir vakit geçiriyor. Ayrıca birbirinden lezzetli ve kaliteli balların tadına bakmak da oldukça eğlenceli oluyor. Oyun oynamak, dans etmek gibi etkinlikler de aktivite açısından güzel vakit geçirmeyi sağlıyor.

Bu güzel aktivitede en eğlenceli anlarda vakit geçirmek için festival tarihlerinde mutlaka katılım sağlamak gerekir. Böylece unutulmayacak bir anı yaşanmış olunur. 23 ve 25 Temmuz arasında sabah 10 ve akşam 6 saatleri arasında, isteyen herkes bu festivale katılım sağlayabilir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Zeytinli Rock Festivali Yasaklandı! Zeytinli Rock Festivali Neden İptal Edildi?  ve Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali , Ayrıca Yeni Yerler Görmek İçin Tıklayın


Başa dön tuşu