Plaj Önerileri

Sofular Plajı: İstanbul Şile Plaj Önerileri

Şile’nin En Güzel Plajları - Sofular Köyü Halk Plajı

Şile ilçesindeki Sofular Köyū Halk Plaji hakkında bilgi edinmek ve ayrıntılara göz atmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız içeriği okuyabilirsiniz!

Sofular Plajı Hakkında

İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak isteyen çoğu kişinin uğrak noktalarından biri olan Sofular, eğer İstanbul’da yaşıyorsanız özellikle seçebileceğiniz günübirlik mekanlardan biri.

Buradaki halk plajına şemsiyeniz, kamp sandalyeniz ile gidebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak gitmeden önce hava durumuna dikkat etmenizi öneririz. Fazla rüzgarlı ve dalgalı olan günlerde yüzmek zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Hatta çok rüzgarlı günlerde sahil yüzmeye kapatılabiliyor.

sofular plajı

Sofular Plajı, Şile ilçesindeki diğer plajlara göre daha sığ ve sakin olduğundan; çocuklar için de oldukça uygundur. Siz pikniğinizi yaparken ve güneşlenirken, çocuklar da gönül rahatlığıyla denize girebilirler.

Yanınızda yemeklerinizi ve içeceklerinizi getirip piknik de yapabileceğiniz plajın; şemsiye, şezlong, duş gibi imkanlarından faydalanmanız da mümkün. Yalnız bahsettiğimiz şezlong, duş, kabin gibi hizmetler ücrete tabii olabiliyor. Belirtmemizde fayda var.

Sofular’a Ulaşım

İstanbul iline yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Sofular Plajı, Üsküdar üzerinden kalkan 139S sayılı otobüsle rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir plaj. Ayrıca kendi aracınızla seyahat etmek isterseniz de, kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir halk plajı.

Şile ilçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan plaj, pazar günleri haftanın en yoğun zamanlarını geçiriyor. Bu nedenle eğer günübirlik gitmeyi düşünüyorsanız, cumartesi günleri buranın daha sakin olduğunu söyleyebiliriz.

Sofular Köyü Halk Plajı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Sofular Plajı, bir mesire alanına sahip. Yani pikniğinizi yapıp denize girmeniz, ailecek güzel bir hafta sonu geçirmeniz için oldukça ideal bir mekan. Burası bir halk plajı olduğundan, yapabileceğiniz çok fazla su sporu etkinliği yok.

sofular plajı

Ancak yakınlarda bulunan marketlerden alışveriş yapabilir ve buradaki mesire alanında piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz yakınlarda bulunan işletmelerde yemek yiyebilir, yine bu işletmelerin şemsiye ve şezlong hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sofular Plajı Konaklama

Eğer günübirlik bir Sofular Plajı gezisi planlamıyorsanız, Şile ilçesinde bulunan farklı konseptte ve farklı bütçelere uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İlçe merkezinde ve plaja yakın kamp alanlarını, apartları, pansiyonları ya da otelleri incelemek için çeşitli internet sitelerine göz atabilirsiniz.

Ancak plaj yakınlarındaki konaklama seçeneklerine göz atmak istiyorsanız, buraya yakın kamp alanları ile iletişime geçebilir ve yerinizi ayırtabilirsiniz. Ancak Şile ilçesi pek çok farklı konaklama seçeneğine sahip olduğundan, bütçenize ve isteklerinize uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilir ve size en uygun konaklama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Sahilköy Köyü Plaj Önerisi ile İstanbul İçinde Tatil Fırsatı!

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu