İstanbul

Taksim Eğlence Mekanları ve Gece Kulüpleri – Taksim’de Gece Hayatı

Taksim Gece hayatı nasıl? Taksim'de eğlence için nerelere gidilir?

taksim

Taksim Eğlence Mekanları ve Gece Kulüpleri – Taksimde Gece Hayatı içeriğimizde Taksim’in en eğlenceli ve renkli gece klüplerini bulacaksınız. Bu yazımızda da Taksim’de gece hayatını ve Taksim Eğlence Mekanlarını birlikte gezeceğiz.

Taksim İstanbul’un eğlence merkezlerinin başında gelmektedir. Örneğin; Eskişehir de bir tane barlar sokağı varken, Taksim de ise bu sayı 5-6 tanedir ve her sokakta en az 15-20 tane mekan bulunmaktadır. Bu durumda tüm klüpleri ve eğlence mekanlarını tek tek belirtmek takdir edersizinki neredeyse mümkün değil. Ancak sokak sokak hangi tür eğlence hayatı hakim gibi konulara değinebiliriz.

Her türde insanın yaşadığı İstanbul’da, birbirinden farklı renk ve türden insanı Taksimde görmeniz mümkünüdür. Bu yönüyle de gerek Alaturka, gerek Alafranga ve gerekse de modern anlamda bir çok eğlence mekanını keşfetmeniz burada mümkündür. Eğer İstanbul dışından geliyorsanız, Taksim Eğlence Hayatını en az bir gece tatmanızı öneriyoruz. Ne demek istediğimizi o zaman daha iyi anlayacaksınız.

Çiçek Pasajı Meyhaneleri

taksim çiçek pasajı

Çiçek pasajı pasajı alaturka, yani rakı ve balık muhabbetinin olduğu eğlence mekanlarındandır.  Burada eski dostların bir araya gelerek eski günlerin muhabbetini yaptığı nadir mekanlardandır ve eski tarzda meyhane kültürünün yaşatıldığı canlı bir örnektir. Sizlerde Alaturka tarzda eğlence seviyorsanız Çiçek pasajı size uygun bir seçenek olacaktır. İçerde çok farklı bir atmosferin sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Eğer İstanbul’a kadar gelmişseniz ve Çiçek pasajına nasıl giderim diye sorarsanız, İstiklal caddesinde rahatça bulabileceğiniz bir konumda olduğunu söyleyebiliriz.

Nevizade Sokağı

taksim nevizade

 

Taksim Eğlence Mekanları  yazımızda sıradaki durağımız Nevizade. Her yaşta insanın geldiği ve aradığınızdan fazlasını bulabileceğiniz otantik bir atmosfer. Fasıllarına kendinizi kaptırıp bir anda kendinizi pistte oynarken bulabilirisiniz. Yada yine fasıl eşliğinde kendinizi eski İstanbul’da gibi hissederek derin sohbetleri dalmış olarak bulabilirsiniz. Taksim’in en çok tercih edilen eğlence mekanlarının başında gelmekte ve her bütçeye hitap etmektedir.

Taksim Türkü Barları

munzur cafe

Taksim Eğlence Mekanları ; Şüphesiz ki eğlence denilince akla canlı müzik ve özellikle de Türkü barları gelmektedir. Eğer sizlere sofranızı güzel türkülerle renklendirmek isteyenlerdenseniz sizler için güzel bir seçenek olacaktır. Bunlardan en bilindik olanı  Munzur Cafe, Salaş ortamı kendinizi rahat hissetmenizi sağlacaktır.

Taksim Nargile Mekanları

taksim-nargile-cafe

Taksim’in en iyi Nargile Cafeleri; Bazılarının eğlence anlayışı farklı olabilir tabiki. Nargile severlerden söz ediyoruz elbette.  Nargile fokurdatıp tavla oynamak elbetteki farklı bir keyif. Benim pek alkol ile aram yok, nargilemi fokurdatıp kahve yudumlamak istiyorum diyorsanız. Hüseyin Ağa cami çevresinde bir çok nargile cafe bulabilirsiniz.

Taksim Gece Kulüpleri

Ben gürültüyü ve hoplayıp zıplamayı, kısacası dans etmeyi seviyorum diyorsanız emin olun doğru yerdesiniz. Taksim’in arka sokakları bu seçeneklerle dolu. Yalnız şunu özellikle belirtmek isteriz, yazımızın başında da söylediğimiz gibi Taksim’de her türde insan bulunduğu için bir gece kulübüne yada Bar’a girerken dikkatli olun, zira kendinizi istemediğiniz bir durumla karşı karşıya bulmanız mümkün. Ne demek istediğimizi gittiğinizde daha iyi anlayacaksınız. Bu durumda Ağa cami’nin yanından aşağı doğru indiğinizde bir çok seçenek sizleri bekliyor olacak..

Fransız Sokağı 

Biraz canlı müzik dinlemeye ne dersiniz? Fransız sokağında canlı müziğin en güzel örneklerini bulacaksınız. Her yerden gelen müzik sesleri, kalabalık sokaklarda insanlar ellerinde içecekleri yürüdüğünü görürsünüz.  Mekan da sahne alan sanatçılar, sizlerin gerçekten çok güzel vakit geçirmenizi sağlayacaklar. Fransız  sokağına inerken 45’lik barı görmenizi öneririz. 

Tepebaşı Eğlence Mekanları

Şüphesiz ki kalite pahalıdır. Tepebaşında fazlasıyla söz etmek mümkündür. Nefis deniz manzarası eşliğinde çok harika zaman geçirebileceğiniz nezih mekanlar burada sizleri bekliyor.

Asmalı Mescit

Asmalı Mescit eski İstanbul’u yansıtan salaş bir sokaktır. Taksim’in en hareketli sokaklarından biridir. Canlı müzik bulabileceğiniz ve keyifli sohbetler yapabileceğiniz bir yer olmasının yanı sıra, her an çevrenizden ünlü biri geçebilir. Evet Taksim’de ünlülerin vakit geçirdiği yerlerin başında Asmalı mescit gelmektedir. Gerçekten eğlence anlamında farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz nadide yerlerden biridir.

 

 Taksim Meyhaneleri, Barları ve Gece Kulüpleri

Taksim Barları

 • Jolley Joker
 • Eski Beyrut
 • The Bite Taksim
 • Eskici Pub
 • Yerli Yabancı Bar
 • Aurapera Karaoke Bar
 • Garaj İstanbul

Taksim Meyhaneleri

 • Çukur Meyhane
 • Feraye
 • Demeti Meyhanesi
 • Kalinka Meyhane
 • Latife Hanım Meyhanesi
 • Müdavim Meyhane

Taksim Gece Kulüpleri

 • Rıddım Club
 • Opera Club
 • Roxy Club
 • Club IQ Taksim
 • Machine Club
 • Club Olimpia

O kadar fazla seçenek var ki gerçekten tümünü burada sıralamak neredeyse imkansız. En iyisi daha fazlasını görmek için Taksimi keşfe çıkın. Kim bilir belki daha fazlasını bulabilirsiniz.

Taksimde Ne Yenilir?

Taksim’de yemek yiyebileceğiniz birkaç seçenek vardır. Sıra Selviler caddesinde bulunan büfeler ve bu büfelerde döner, tost, ıslak hamburger gibi şeyler var. Özellikle tavsiyemizdir Taksimde ıslak hamburger yemeden ayrılırsanız çok şey kaçırmış olursunuz. Diğer bir seçen ise, büfe yiyeceklerini sevmeyenler için Nevizade sokağı girişinde midye, çorba, kokoreç ve deniz mahsulleri satan yerlere uğrayabilirsiniz.

Taksim’de Eğlence için Öneriler

Yazımızın başında bir takım uyarılar bulunmuştuk. Şimdi biraz daha konuyu açalım. Evet her ne kadar Taksim bu kadar renkli ve eğlenceli bir yapıya sahip olsa da sizlerin görmediğiniz ve belki de görmeyeceğiniz karanlık yüzleri de vardır. Etrafta çok sayıda sivil polis olsada Taksim’de eğlenirken dikkat etmenizi ve şu pratik tavsiyelere kulak vermenizi öneririz.

 • Şehre ve Taksim’e yabancı olduğunuzu fazla belli etmeyin
 • Hesap kesildikten sonra mutlaka adisyonu kontrol edin
 • Her durumda ayık olun ve içkinin dozunu kaçırmayın
 • Üzerinizde yüklü miktarda nakit taşımayın
 • Çat kapı her mekana girmeyin

Bu yazımızda Taksim Eğlence Mekanları ve Gece Kulüpleri , Taksim’de Gece Hayatı ‘nı sizlerle paylaştık. Daha fazla gezi önerisi için GeziLinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Beyoğlu Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri