İstanbulMarmaraYurtiçi Gezilerimiz

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: İstanbul’da Tek Başına

İstanbul'da Tek Yapılabilecek Aktiviteler

İstanbul, her yanı tarihle ve farklı etkinlikleri yapabileceğiniz alanlarla dolu bir şehir. Tek başına yapılabilecek aktiviteler arayanlar için de İstanbul’da yapabileceğiniz birçok şey var. Dünyanın kültür başkentlerinden biri olan İstanbul’da aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz! Ruhunuzu dinlendirecek, kafanızı dinlemenizi sağlayacak bu etkinliklerin listesini sizler için yaptık. İşte, dünyanın en ünlü şehirlerinden biri İstanbul’da tek başına yapılabilecek aktiviteler!

Yalnızken Yapılabilecek Aktiviteler

Vapur Yolculuğu

Vapur yolculuğu elbette yalnızca bir geçiş olarak kullanılsa da bu İstanbul gibi bir şehir için geçerli değil. İstanbul’da bazı vapur yolculukları adeta edebi bir yazının kelimeleri gibi. Bu sebeple tek başına yapabilecek aktiviteler arıyorsanız, tek başınıza rahatlama isteğiyle İstanbul’da bir şeyler yapmak istiyorsanız Kadıköy’den Beşiktaş’a vapurla geçin! Aslında Boğaz hattında gidip gelen vapur seferlerinin hepsi sizlere eşsiz bir zevk verecek. Yolda Haydarpaşa Garı’nı, Dolmabahçe Sarayı’nı, Galata Kulesi’ni göreceksiniz! Saçlarınızı okşayan deniz rüzgârının yumuşaklığıyla eşsiz bir manzara izlediğinizi hayal edin.

tek başına yapılabilecek aktiviteler

Bebek Sahili Yürüyüşü

Kuruçeşme-Arnavutköy-Bebek-Rumeli Hisarı hattı, oldukça uzun bir hat. Aslında normal bir yürüyüş hızıyla 1 saat kadar bir sürede bu hattı yürüyerek geçebilirsiniz. Tabii ki tek başına yapılabilecek aktiviteler başında yürüyüş geliyor. Yol üzerindeki parklarda mola vererek temiz hava alabilir ve devam edebilirsiniz. Biraz nefeslendikten sonra bu hat üzerinde süzülen eşsiz Boğaz manzarasını izleyerek yürüyebilirsiniz. Hatta Bebek sahili kısmına vardığınızda buradaki popüler olan dondurmacıdan bir dondurma alabilir ya da yanınızda getirdiğiniz küçük piknik malzemeleri ile bir yere yayılabilir, kitap okuyabilir ya da denizi izleyebilirsiniz.

tek başına yapılabilecek aktiviteler

İstiklal Caddesi

Taksim denildiğinde akla gelen en önemli yerlerden biri de kuşkusuz İstiklal Caddesi. İstiklal Caddesi üzerinde yalnızca tek başına yapılabilecek aktiviteler değil, grup halinde de yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Kafeleri, barları, sinema salonları, kitapçıları ile tek başınıza kalabalığa karışmak için eşsiz lokasyonlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca yemeğinizi yedikten sonra bir tatlı yiyebilir ve ardına caddedeki veya yakındaki kahvecilerden birinde kahve içebilirsiniz. İstiklal Caddesi, mutlaka bir şeyler yapmanız gereken bir yer!

tek başına yapılabilecek aktiviteler

Kız Kulesi Manzarası

Hikayesi tüm dünyaya yayılmış olan Kız Kulesi manzarasıyla simit yiyip çay içmek istemez misiniz? İstanbul’un simgelerinden biri olan Kız Kulesi hem restoran hem de müze olarak kullanılıyor. Kız Kulesi karşısında kalan bölgede ise onun manzarasından faydalanan yerler var. Salacak, Kız Kulesi manzarası eşliğinde bir şeyler yapabileceğiniz en doğru nokta! Eğer Kız Kulesi’ni de görmek isterseniz de Salacak’tan kalkan teknelerle Kız Kulesi’ne ulaşmak oldukça kolay. Tek başına yapılabilecek aktiviteler için olmazsa olmaz diyoruz!

kız kulesi

Büyükada Gezisi

İstanbul’un en güzel yerlerinden biri de kesinlikle Büyükada. Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Beşiktaş’tan kalkan vapurlarla ulaşabileceğiniz Büyükada, gezmesi oldukça zevkli yerlerden. Ayrıca bisiklet kiraları biraz pahalı olsa da tek başına yapılabilecek aktiviteler içerisinde kesinlikle Büyükada’da bir bisiklet turu yapmak! Adanın evlerinin güzelliğinin yanında her sokak başındaki şahane bitkiler, çiçekler sizi çok huzurlu hissettirecek. Ayrıca vardıktan sonraki merkez alanda dondurma, tatlı yiyebilir yolunuza devam edebilirsiniz. Şimdiden iyi dinlenmeler diyoruz!

tek başına yapılabilecek aktiviteler

Buna benzer daha birçok gezi fikri ve tatil turları için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Şehirden Sıkılanlara Özel Kaçamak: Garipçe Köyü Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu