FestivallerTekirdağ

Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 – Festival Tarihi Ne Zaman?

Tekirdağ Kiraz Şenliği

Türkiye’de özellikle de yaz ve bahar aylarının gelmesi ile birlikte yurdun dört bir yanında çeşitli temalarda festivaller düzenlenmektedir. Bu festivallerden bir tanesi de kiraz festivalleridir. Kiraz festivalleri, yaz aylarının habercisi niteliğinde olup birçok kişi tarafından ilgi ve merakla takip edilmektedir. Peki Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 hangi tarihler aralığında yapılacak? Festivalde ne gibi etkinlikler yer alacak?

Tekirdağ Kiraz Festivali Nedir?

Tekirdag-Kiraz-Festivali-dsff

Tekirdağ Kiraz Festivali, genellikle haziran ayının ilk günlerinde Tekirdağ’da, yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla düzenlenen oldukça renkli ve keyifli bir festivaldir. Tekirdağ’da yıllardır düzenli bir şekilde kiraz festivali düzenlenmektedir. Bu festival ilk kez 1961 senesinde, yine Tekirdağ’da, Nizip Köyü’nde organize edilmiştir. O günden, günümüze kadar kiraz festivalleri her yıl şehirde oldukça eğlenceli bir şekilde, keyifle kutlanmaktadır.

Geleneksel hale gelen kiraz festivallerine katılımlar seneden seneye de hızlı bir şekilde artmaktadır. Kimi sene 3 gün, kimi sene 4 gün hatta 5 gün kadar sürebilmektedir. Katılımın çok olduğu, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği dönemlerde festivalin süresi de doğal olarak uzamaktadır. Festival, ilçe belediyesi tarafından organize edilmektedir ve çeşitli sanatçılar da konser ve söyleşiler düzenleyebilmektedir.

Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 Ne Zaman, Hangi Tarihler Aralığında Yapılacak?

Tekirdag-Kiraz-Festivali-adfsf

Tekirdağ Kiraz Festivali hem yerli turistler hem yabancı turistler hem de yerel halk tarafından her sene büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Çünkü festival günlerinde ilçe son derece hareketli ve renkli bir görünüme bürünmektedir. Köy sokaklarına onlarca stant kurulur, yerel halk ve üreticiler stantlarda yüksek kaliteli kirazlarını sergiler ve bu kirazlardan yapılmış olan organik ürünlerini satışa sunarlar. Günün sonunda konserler düzenlenir ve adeta bir klasik haline gelen en iyi kiraz satıcısı ve üreticisi seçilir. Alışveriş yapmak isteyenler ve bölge halkını yakından tanımak isteyenler için oldukça güzel bir deneyim olacaktır. Peki Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 ne zaman düzenlenecek? Festival kaç gün sürecek?

2022 Tekirdağ Kiraz Festivali bu sene de her sene olduğu gibi haziranın ilk haftasında düzenlenecektir. Henüz festivalin gerçekleşeceği tam tarih için kesin bir açıklama yapılmamıştır. Ancak bu konudaki ortak görüş haziranın ilk haftasında yapılacağı yönündedir. Festival süresinin ise geçen sene olduğu gibi 3 gün sürmesi tahmin edilmektedir. Eğer o tarihlerde yolunuz Tekirdağ’a düşerse bu renkli ve eğlenceli festivali görmeden şehirden ayrılmamalısınız.

Daha birçok festival ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Tirilye Zeytin Şenliği 2023 Tarihi Ne Zaman?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri