Kamp TatilleriTekirdağ

Tekirdağ’da Kamp Yapmak İsteyenlere: Uçmakdere Kampı

Tekirdağ Kamp Yerleri

Doğa tutkunlarının en sevdiği şeylerden biri olan kamp kültürü için Uçmakdere kampı çok büyük anlam ifade edebilir. Kamp yapmaya uygunluğu ve doğayla iç içe olmanızı sağlayacak yapılarıyla beraber Uçmakdere bu iş için oldukça uygun.

Tekirdağ Uçmakdere Hakkında

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı olan Uçmakdere eski bir Rum köyüdür. Işık Dağları’nın eteklerinde kurulu olan Uçmakdere doğanın en güzel hallerini gözlemeyebileceğiniz bir alandır. Taşlık sahiliyle ve yüce ağaçların gölgesiyle beraber oldukça huzurlu olan alanda bazen yamaç paraşütü etkinlikleri düzenlenmektedir ancak Uçmakdere’nin en çok kullanıldığı alan tartışmasız şekilde kamptır.

uçmakdere kampı

Tekirdağ Uçmakdere Kampı Nasıldır?

Tekirdağ İstanbul’la arasında kısa mesafeler olan ve doğal güzellikleriyle tanınmış bir şehir. Kültür ve Turizm Bakanlığı yardımıyla da birçok etkinliğe ev sahipliği yapan yerler arasına girmiştir ve son zamanlarda bazı sektörlerde de oldukça gelişmiştir.

Sakin ve dinlendirici olan Tekirdağ içerisinde deniz tatili, paraşüt veya kamp gibi etkinlikler yapılabilir. Kamp için Uçmakdere, çok güzel bir nokta. Tekirdağ Uçmakdere, küçük bir köy ancak taşlık, güzel plajı hafta sonu kaçamakları düşünenlerin uğrak noktası. Hem deniz kenarında hem de ağaçlık bölgelerde kamp yapmak mümkün. Tekirdağ Uçmakdere kampı için birçok seçeneğiniz olduğunu söyleyelim. Peki, Uçmakdere’ye ulaşımı nasıl sağlayabilirsiniz?

Tekirdağ Uçmakdere Kamp Tatili İçin Ulaşım

Tekirdağ Uçmakdere kampı için Tekirdağ merkez otogarı yolculuğun başlangıcıdır. Burada birçok otobüs firmasıyla ilçeye ulaşmak oldukça kolay. Tekirdağ ve Uçmakdere arasında yaklaşık 47 kilometre bulunuyor. 47 kilometre yolu, merkezden bindiğiniz otobüslerle 1 saat içerisinde Uçmakdere’de olabilirsiniz.

Size özel araçla yolculuk yapıyorsanız yol elbette daha kısa sürecektir. Tekirdağ merkezden Tekirdağ Uçmakdere kampı için yola çıkıyorsanız Kumbağ istikametine doğru yola çıkmanız gerekmektedir. Kumbağ istikametine vardıktan sonra arabanızla orman yolunu takip etmelisiniz. Orman yolunu takip ettiğinizde karşınıza ilk olarak Yeniköy çıkacak. Yoldan sapmadan aynı istikamete doğru devam ettiğinizde ise Uçmakdere köyüne ulaşacaksınız. Şimdiden iyi yolculuklar.

Eğer farklı bir kamp istiyorsanız şu kamp yerine de bakabilirsiniz: Muğla’da En Güzel Kamp Yerleri: Kabak Kampı

Tekirdağ Uçmakdere Kampı Detayları

Tekirdağ Uçmakdere kampı, Türkiye’deki en rahat kamp yerlerinden birisi olarak bilinir. Belli bir kapalı camping alanı yerine özgür takılmak isteyenler için ideal. Bilgi vermemiz gerekirse kamp yapmak için gideceğiniz alanlarda belli ücretler ödüyorsunuz ancak bu ücretlerin çok pahalı olmadığını söyleyebiliriz.

uçmakdere kampı

Piknik, yürüyüş ve denize girmek gibi faaliyetlerin hepsini yapabileceğiniz bir yerdir. Hatta Uçmakdere köyünde olmasa da yakın alanlarda paraşüt etkinliklerine de katılabilirsiniz. Denize sıfır alanlarda kişi başına 20-30 Türk Lirası arasında bir fiyat ödeyerek kamp kurabilirsiniz. İçme suyu konusunda sıkıntı olabilir, hazırlıklı gelmenizi öneriyoruz.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazı ilginizi çekebilir: Ortaca Festivali İle Ücretsiz Konserler – Yedi Gün Boyunca Yıldız Yağmuru

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri