AnkaraTermal Tatiller

Termal Tatillerin En Gözdelerinden: Kızılcahamam Kaplıcası

Kızılcahamam Termal Tesisleri

Kızılcahamam kaplıcası suyunun şifaları ile yurt içinde ve yurt dışında ünlenmiştir. Siz de termal tatil yapmak isterseniz bu kaplıcayı mutlaka görmelisiniz!

Kızılcahamam Kaplıcası Termal Tatili ve Ulaşım İmkanları

kızılcahamam kaplıcası

Kızılcahamam, Ankara iline bağlı olup şehir merkezinin 80 kilometre kuzeyinde bulunur.  Çevresi dağlık ve ormanlık alanlarla çevrilidir. Aynı zamanda Karadeniz ve İç Anadolu arasında köprü vazifesi görmektedir. Şifalı suları ve termal tatil konsepti ile ünlü bölgelerden biridir. İlk çağlardan itibaren Kızılcahamam şifalı suları kullanılmaya başlanmış ve günümüze kadar kullanılmaya devam edilmiştir. Günümüzde merkezi konumuyla insanların kolaylıkla ulaşabildiği, bol oksijenli çam kokulu havası ile şehrin stresinden uzaklaşmak için bire bir. 

Kızılcahamam Termal Tatil İçin Ulaşım    

Kızılcahamam’a kaplıca tatili için kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kızılcahamam’a özel araç ile ortalama 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Ankara Etlik Garajından Kızılcahamam’a şehir içi otobüs seferleri düzenlenmektedir. 20 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. İstanbul ile arası 350 kilometre, Bolu ile 120 kilometredir.  İstanbul Esenboğa Havalimanına ise 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. 

Ayrıca Ankara’daki bir diğer kaplıca da Mutlaka Gidilmesi Gereken Termal Tatil: Ayaş Kaplıcası‘dır.

Kızılcahamam Termal Suyunun Analizleri

Kızılcahamam termal suyu 38-47 derece arasında değişmektedir. İçeriğinde birçok mineral barındıran termal suyu az gazlıdır. Kokusu ve rengi olmayan bu suyun pH değeri ise 3,07’dir. Kızılcahamam kaplıcaları sularının 1 litresinde bulunan mineralizasyon değeri ise 2374-2859 aralığındadır.

Kızılcahamam Kaplıcası Suyunun Faydaları

Kızılcahamam kaplıcası suyunun şifaları  ile yurt içinde ve yurt dışında ünlenmiştir. Termal tatiller farklı konseptlere sahip olabiliyor. Fakat termal suların içilirken ve havuz banyosunda kullanılırken farklı uygulama kürlerine sahipler. Uzmanlarca oluşturulmuş kür ve programlar uygulanmalıdır.

Kızılcahamam kaplıcası suyunun özellikle eklem ağrılarına ciddi faydası bulunur. Kaplıca tatilleri, en fazla romatizma hastalığına sahip olanlar tarafından tercih edilmektedir. Kızılcahamam Kaplıcası suyunun şifaları sayesinde kireçlenmeyi önler, romatizma ağrılarını hafifletir.

Ayrıca kalp ve damar hastalıklarının da tedavisine yardımcı olabilmektedir. Kan basıncını düzenleyerek tansiyon hastalarına da fayda sağlar.

Cilt hastalıkları için de termal sular tercih edilmektedir. Akne, yağ bezesi ve ciltteki tüm pürüzlerin giderilmesine sağlar. Ayrıca sadece cilt rahatsızlığı bulunanlar değil cildine bakım yaptırmak isteyen herkes için uygundur.  Suyun ısısı ve içerisinde bulunan mineralleri sayesinde cilde peeling ve maske etkisi yapar, cildi ölü derilerden arındırır.

Kızılcahamam Kaplıcaları İçin Konaklama

kızılcahamam kaplıcası konaklama

Kızılcahamam sağlık turizminin de kültür turizminin de önemi merkezlerinden birisidir. Ayrıca çok eskilere dayanan tarihi ve konumu; hem Ankara’ya hem de İstanbul Esenboğa Havalimanına yakın olması bölgeyi gelişmelere açık hale getiriyor. Konaklamak için birçok otel ve tesisi kolaylıkla bulabilirsiniz. Herkesin bütçesine uygun fiyatlandırmalarıyla da birçok kişiye kaplıca tatili yapma fırsatı veriyor.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri