Keşfet

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Yaz Sporları

En Güzel Yaz Sporları

Tatilinizi unutulmaz hale getirecek Türkiye’de en çok tercih edilen yaz sporları listesi sizlerle. Yaz tatilinize adrenalin katmak elinizde!

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Yaz Sporları

İlginizi çekebilir: Türkiye’de Yapılacak En İyi Aktiviteler Rehberi

Gökova’da Kitesurf

Akçapınar Plajı, rüzgârı, denizi ve doğası ile spor tutkunlarının vazgeçilmez noktalarından biridir. Son zamanlarda çokça tercih edilen yaz mevsimi sporları arasında yer alan Kitesurf için Akçapınar Plajı en uygun plajlardan bir tanesidir. Akyaka Plajı’nın hemen yanında bulunması sebebiyle Akyaka ismini daha çok duysanız bile Akçapınar Plajı Gökova’nın en rüzgârlı yerlerinden biri olduğu için Kitesurf için elverişlidir. Kitesurf, uçurtma ve sörf tahtasının birleştirilmiş hali gibi düşünülebilir. Ben bu sporu yapmak istiyorum ama becereme ya da bilmiyorum gibi endişelere kapılmanıza gerek yok. Gökova’da bunun eğitimini alabileceğiniz pek çok firma var. Kitesurf için istekli olun yeter.

en çok tercih edilen yaz sporları

Çeşme’de Rüzgâr Sörfü

Rüzgâr ve denizin ortak sporları arasında yer alan rüzgâr sörfü, çoğu zaman Kitesurf’e benzetilse de aslında oldukça farklı bir yaz sporu. Ayrıca en çok tercih edilen yaz sporları arasında da yerini almış durumda. Bu sporu sevenler veya denemek isteyenler için Çeşme-Alaçatı oldukça uygun ve elverişli. Bu bölgede de rüzgâr sörfü eğitimi veren pek çok firma bulunuyor. Yani siz bu sporu yapmak istedikten sonra hiçbir engeliniz yok. Bu firmalardan alacağınız birkaç saatlik temel bir eğitim sayesinde rüzgârın ve denizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

en çok tercih edilen yaz sporları

Saklıkent’te Rafting

Diğer sporlara göre adrenalinin biraz daha yüksek seviyelerde olduğu rafting, her yer ve herkes için uygun olmasa bile en azından farklı seviyeler için rafting yapılabilecek farklı mekanlar var diyebiliriz. Yani farklı zorluklarda rafting yapılabilecek farklı yerler var. Üstelik adrenalini yüksek olmasına rağmen yaz mevsiminin en çok rağbet gören sporları arasına ismini de yazdırmış durumda. Alınması gereken bütün önlemler alındıktan ve verilen talimatlar dinlendikten sonra bittiğinde mutlaka ıslanacağınızı bilerek Saklıkent Kanyonu, Fırtına Deresi ve Köprülü Kanyon gibi pek çok yerde rafting yapabilirsiniz. Yüksek adrenalinin tetikleyebileceği bir sağlık sorununuz yoksa ve adrenalin seviyorsanız kesinlikle bu sporu deneyimlemelisiniz.

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 5 Yaz Sporu Listesiyle Tatilinizin Havası Değişecek!

en çok tercih edilen yaz sporları

Kaş’ta Dalış

Bütün güzellikler tabii ki sadece karada değil. Ülkemizin Dalmaçya kıyı tipine sahip olan tek bölgesi Kaş’ta dalış yapmak ve hem kıyılarda bulunan hem de denizin altında yer alan bütün güzellikleri şahit olmamızı sağlayacak. En çok tercih edilen yaz sporları arasında yer alan dalış özellikle Kaş bölgesinde oldukça popüler. Spor tutkunlarının da özellikle tercih ettiği bu bölgede gerçekten ciddi bir sağlık probleminiz yoksa dalış yapmalısınız. Daha önce hiç yapmadıysanız bile uzman sertifikalı dalgıçlar ile birlikte güzel bir tecrübe edinebilirsiniz. Kaş sınırları içerisinde en iyi dalış noktaları ise 2. Dünya Savaşı esnasında batan İtalyan Uçağının yer aldığı Flying Fish Resifi, Likya Batığı ve Besmi Resifi. Dalış yapabileceğiniz bölge ise tecrübeniz doğrultusunda uzmanlar tarafından belirleniyor.

en çok tercih edilen yaz sporları

Ölüdeniz ’de Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz, dünyanın en güzel plajları arasında yer alıyor ve Fethiye denince akla gelen ilk yer Ölüdeniz oluyor. Gidenin dönmek istemediği bu plajda kumsalda güneşlenirken gökyüzünde yamaç paraşütü yapan pek çok kişi dikkatinizi çeker. Çünkü en çok tercih edilen yaz sporları arasında yer alan yamaç paraşütü için Ölüdeniz ideal bir yerdir. Adrenalini seven herkesin deneyimlemesi gereken yamaç paraşütü için Ölüdeniz ’de birçok firma bulunuyor. Araçlar eşliğinde Babadağ’da tırmanıyorsunuz ve sertifikalı uzmanlar ile birlikte kendinizi 1900 metre yükseklikten aşağı bırakıyorsunuz. Ülkemiz tanıtılırken kullanılan o meşhur Ölüdeniz manzarası bir anda yaklarınız altında oluyor ve yarım saat gerçekleştirilen uçuş sonrasında Belcekız Plajına iniyorsunuz.

ölüdeniz yamaç paraşütü

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri