Seyahat Haberleri

Türkiye’nin Dört Bir Yanı Yanıyor! Yangın Haberleri

Antalya Manavgat Yangını

Türkiye’nin 154 ayrı bölgesinde yangılar meydana geldi ve Antalya Manavgat’taki yangın hâlâ kontrol altına alınabilmiş değil. Yangın haberleri sizlerle!

Yangın Haberleri En Son Durum Ne Oldu?

Türkiye’de görülen yangınlar, son 7 gündür ülke gündemini meşgul ediyor. Yangın haberleri birçok haber kanalında yayınlanırken yangında zarar gören şehirlerden haberler gelmeye devam ediyor.

Haber kaynaklarından alınan haberler doğrultusunda yangının, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıktığı bildirilmişti. Antalya yangını söndürülemeden 29 Temmuz günü yeni yangın haberleri de geldi. Bunun üzerine yurdun dört bir yanında yangınlar baş göstermeye başladı.

yangın haberleri

Antalya’dan ve ülkenin diğer il, ilçelerinden gelen yangın haberleri kapsamında yangın söndürme helikopterlerinin durumu kontrol altına almaya çalıştığı belirtildi.

Türkiye Yanıyor! Antalya’dan Gelen Haberlerin Ardından Başka Şehirlerde de Yangın Çıktı.

Haber kaynaklarından yangın haberleri ile ilgili alınan bilgilere göre Manavgat başta olmak üzere Adana, Antalya, Kayseri, Kütahya, Mersin, Muğla, Osmaniye’de orman yangınları çıktı. Bilindiği kadarıyla şu anda Türkiye’de 150’den fazla noktada yangınlar çıktı. Özellikle Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın 7 gündür devam ediyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre Tarım ve Orman Bakanı, Bekir Pakdemirli 1 Ağustos 2021 tarihinde bazı açıklamalar yaptı. Pakdemir: “Yangınlarla alakalı ciddi durum devam ediyor. Mersin’in Aydıncık ilçesindeki yangını kontrol altına aldık. Çapı çok büyük bir yangın, çok tehlikeli bir yangındı. Bunu tamamıyla kontrol altına aldık. Silifke’de bir yangın var, buradaki de iyiye doğru gidiyor. Adana’daki tüm yangınlar kontrol altına alındı.” dedi.

Aynı zamanda Pakdemirli, yangın haberleri kapsamında Antalya’nın Manavgat, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde yangının hâlâ devam ettiğini de söyledi ve gerekirse yurt dışından ve yurt içinden gelen araçların koordinesini yaparak yangınlara zamanında ve etkili bir müdahalede bulunacaklarını söyledi.

Haber kaynaklarından gelen bilgilere göre 3 Ağustos 2021’den itibaren ülke genelinde toplam 154 noktada yangın söndürülmüş ve 9 noktadaki yangın devam ediyor. Yangınlar hakkında haberlere göre, yangınların bazıları rahatlıkla kontrol altına alınabilecek durumda. Ancak bazılar durumun güçlüğü ve teknolojik yetersizliklerden dolayı kontrol altına alınamıyor.

İlk başta Antalya’nın Manavgat ilçesiyle başladı. Manavgat yangınında 7. güne girilmiş olsa dahi henüz yangın söndürülebilmiş değil. Yine de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı adıyla bilinen AFAD, kendi resmî sitesinde açıklama yaptı.

yangın haberleri

Yangın haberleri kapsamında AFAD’ın resmî sitesinden “Ülke Genelinde Devam Eden Orman Yangınları Hk.” başlıklı yazı yayımlandı.

AFAD, Tarım ve Orman Bakanlığı ve daha birçok Sivil Toplum Kuruluşu, yaralananlara ve yangında maddi değerlerini kaybeden insanlara yardım için kolları sıvamış durumda. Dumandan etkilenen çok sayıda insan olduğu gibi Antalya Manavgat’ta 4 ayrı bölgede başlayıp 7-8 mahallenin boşaltılmasına kadar giden süreçte ölü sayısı 7’ye çıkmış durumda.

Yangın haberleri çerçevesinde, yangından zarar görenlere yardım etmek için bağışlar toplanıyor, yangın sonrası TEMA fidan dikiyor ancak Türkiye yanmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Antalya Manavgat Gezisi & Manavgat Şelalesi Gezi Rehberi!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri