Çocukİstanbul

Ücretsiz Dinazor Müzesinde Pazar Gezintisi

Çocuklarla ücretsiz gezilecek müzeler

Dinazor Müzesi; İstanbul‘da yaşayan ebeveynler çocukları ile birlikte güzel bir hafta sonu ya da gezinti yapmayı hayal edebilir. Fakat ücretsiz yer bulma konusunda problem yaşayan ebeveynler için genelde gezilecek mekân bulmak zor olabilir. Fakat Dinozor Müzesi tüm ebeveynlerin bu tarz beklentilerini karşılayan hem ücretsiz hem de çocukların gezebileceği oldukça ideal bir alandır.

Dinozor müzesi Maltepe’de Prof. Türkan Saylan kültür merkezi içerisinde yer alıyor. Kültür Merkezi’nin içerisinde yer alan tiyatrolara katılarak aynı zamanda dinozor müzesini de tamamen ücretsiz şekilde gezebilirsiniz. İstanbul’da çocukları ile güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen ebeveynler için tamamen ücretsiz olan dinozor müzesi oldukça ideal bir alandır. Aynı zamanda çocukların hayal gücünü genişleten geliştiren ve kültür sahibi olmalarını sağlayan bu alan çok avantajlıdır.

Çocuk Kütüphanesi ve Oyuncak Müzesi

Dinozor müzesinin içerisinden büyük boyutta çocuk kütüphanesi de bulunuyor. Bu çocuk kütüphanesi içerisinde çeşit çeşit çocukların okuyabileceği tarzda oldukça faydalı içerikte kaliteli çocuk kitapları bulunuyor. Aynı zamanda Dinozor Müzesi’nin içerisinde bulunan oyuncak müzesi de oldukça büyük ve geniş bir alandır. Çocuk kütüphaneleri eve oyuncak müzeleri özellikle çocuklar açısından faydalı olanlar olduğu için ücretsiz şekilde bu olanları gezmekte mümkündür.

Bu şekilde çocuklarla her zaman verimli ve güzel bir hafta sonu geçirilebilir. Dinozor Müzesi’nde 8 dinazor ve 1 adet iskelet dinozoru bulunuyor. Küçük ve başarılı şekilde yapılmış olan bu alan çocukların hayal dünyasını genişletecek şekilde tasarlanmıştır.

1-9

Dinazor Müzesi ile Ücretsiz Gezinme

Dinozor Müzesi’nde tamamen ücretsiz gezinmek mümkün olduğu için oldukça avantajlı bir alandır. Aynı zamanda haftanın her günü açık olan bir müze olduğu için her zaman çocukların götürülmesi mümkündür. Sabah 8.30 ve akşam 5.00 arası Müze’yi ziyaret edebilirsiniz. Otobüs minibüs marmaray metro ya da araç gibi her araçla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem ulaşımının kolay olması hem haftanın her gününün açık olması ve tamamen ücretsiz olması ile ebeveynler açısından çok avantajlı bir alandır. İçerisinde kütüphanenin bulunması çocuk tiyatrolarının yer alması ile birlikte çocuklarınıza her türlü etkinliği yaptırabilirsiniz. Bu yüzden de her zaman tercih edilebilecek bir alandır.

Bu yazımızda Ücretsiz Dinazor Müzesinde Pazar Gezintisi ‘nı ele aldık. Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Kırşehir Kaç Km? İstanbul Kırşehir Kaç Saat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri