FestivallerMuğla

Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali 2022 – Festival Tarihi Ne Zaman?

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Şenliği

Muğla’nın en sevilen tatil beldelerinden biri olan Ölüdeniz, her sene hava oyunları festivaline ev sahipliği yapmaktadır. 2022 senesinde 22.’si düzenlenecek olan festivale yine rekor katılım beklenmektedir. Geçtiğimiz senede gerçekleşen festivale tam 60 ülkeden 2 binin üzerinde paraşüt pilotu katılmıştı. Bu sene, bu sayının da üzerine çıkılması öngörülmektedir. Peki Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali 2022 ne zaman, hangi tarihler aralığında gerçekleşecek?

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Nedir? Festivaldeki Etkinlikler Nelerdir?

Fethiye-Oludeniz-Hava-Oyunlari-Festivali-2022

Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinde her sene gerçekleştirilen ve adeta geleneksel bir hal alan Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından desteklenen ve organize edilen bir açık hava festivalidir. Bu festival dünyanın en iyi yamaç paraşütü pistlerinden biri olan Babadağ’ın bin 700 metre rakımlı bir pistinde gerçekleşmektedir.

Festivale onlarca ülkeden binlerce akrobasi pilotları katılım sağlamaktadır. Festival alanı oldukça büyük bir bölgedir. Festivalin yapılma amaçları arasında ise turizme can vermek ve Ölüdeniz’i daha canlı bir belde haline getirmektir. Ayrıca festival, özellikle yaz sezonunun sonlarına doğru yapılmaktadır. Çünkü bu durumun turizme önemli katkıları olduğu düşünülmektedir.

Festival süresince farklı gösteri ve etkinlikler sergilenecektir. Genellikle festival günü sabah saatlerinde halk uçuşları ile başlar ardından tandem yamaç paraşütleriyle yapılan yarasa adam ve alçak irtifadan serbest atlayışlar yapılır. Öğle saatlerinde yüksek ve hızlı küçük yamaç paraşütlerinin festivali başlar. Akşama doğru ise Türk Hava Kurumu’nun düzenlemiş olduğu gösteriler yapılır. Günün sonunda ise konser ve eğlenceler düzenlenerek festival tamamlanmış olur.

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali 2022 Ne Zaman, Hangi Tarihler Arasında Yapılacak?

Fethiye-Oludeniz-Hava-Oyunlari-Festivali-2022-dsfsdf

Festivalin en önemli gösterilerinden birisi Türk Yıldızları’nın hazırlamış oldukları hava gösterileridir. Türk Yıldızları’nın şovları Ölüdeniz semalarında muhteşem bir görüntü yaratmaktadır. Gökyüzü şovlarından sonra Çalış Plajı ve Belcekız Sahili’ne inişler gerçekleşmektedir.

Peki Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali 2022 ne zaman ve hangi tarihler arasında yapılacak? 2022 Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali için henüz net bir tarih belirlenmemiştir. Ancak geçtiğimiz senelerdeki festival tarihlerine bakıldığında ekim ayının son haftalarında düzenlendiği görülmektedir. Hava Oyunları Festivali’nin de 20 Ekim civarlarında olması öngörülmektedir. Festivale ilişkin kesin ve güncel bilgiler için Fethiye Belediyesi’nin resmi web sitesi takip edilebilir.

Diğer birçok festival ve gezi turları için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri