Keşfet

Vizesiz Seyahat Edeceğiniz Ülkeler: 5 Seyahat Noktası

Vize İstemeyen Ülkeler

Seyahate dünyada keşfedilmeyi beklemekte olan ülkeler arasından vizesiz olanlarla başlayabilirsiniz. Vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler sizinle!

Vizesiz Seyahat Edeceğiniz Ülkeler: 5 Seyahat Noktası

İlginizi çekebilir: Bisikletle Dünya Turu İle Daha Özgür Hissetmek Mümkün!

Ukrayna

Doğu Avrupa’nın en seçkin ülkelerinden birisi olan Ukrayna’da, turizm amaçlı 90 gün seyahat edilebilmektedir. Gece hayatıyla öne çıkan Kiev, sahilleri, tarihi yapıları ve huzur veren sakinliği ile Odessa, kültür binaları ve tarihi operasıyla Lviv görmeniz gereken şehirlerden.

Her bütçeye uygun seyahat imkanı sunan Ukrayna, vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler içindedir. Doğal güzellikleri ve tarihi ile cezp etmektedir. “Park içinde şehri ilk defa görüyorum.” diyen Goethe’nin bu sözleri Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmeniz için yeterlidir.

Renkli sokakları, doğal güzelliği ile bu şehir görülmeye değerdir. Sovyetler Birliği’nin etkisini halen taşıyan Kiev’in içinden geçmekte olan Dinyeper Nehri şehri ikiye ayırmaktadır. Nehri doğu kısmında yapılaşma olmaktadır. Nehrin batısında ise turistik, tarihi ve ana merkez bulunmaktadır.

vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler

Arjantin

Güney Amerika’da seyahat edilecek en gözde ülkelerden birisi olan Arjantin, her zaman görülmesi ve gezilmesi gereken yerleri ile dikkat çekmektedir. Arjantin, vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler arasındadır. Arjantin, 2.791.810 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyada sekizinci ve Amerika’da ikinci büyük ülkedir.

Arjantin, Latin Amerika’da olmanıza rağmen kendinizi Avrupa’da gibi hissetmenize neden olacak yaşam kültürü ve mimari yapıya sahiptir. Arjantin, Buenos Aires’in kafe kültürü, Mendoza üzüm bağları, Iguazu’nun Şelaleleri, Perito Moreno buzulu ve zengin tarihi ile görülmeye değer ülkelerden birisidir.

Arjantin tarımsal faaliyetleri ve yeraltı kaynakları ile dünyanın sayılı zengin devletlerinden birisidir. Bu nedenle ülkeye göç fazla olmuştur. Ülkeye gelen İspanyol ve İtalyan göçmenler 2020 yılında yapılan sayımla nüfusun yaklaşık yüzde 90’ını oluşturmaktadır.

vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler

Brezilya

Brezilya, Güney Amerika’nın en büyük ülkesidir. Brezilya, vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler içinde dikkat çekmektedir. Brezilya egzotik bitkiler, tropikal, vahşi yaşamın olduğu yağmur ormanları ile de ön plana çıkmaktadır.

Brezilya’nın Atlanta kıyısı 7 bin 400 kilometre uzunluğunda, altın kuma sahip Copacabana plajıyla kaplıdır. İç kısmında ise mineral kaynakları bulunmaktadır.

Brezilya’da koloni ardından Portekiz kültürü ve kiliselerinin etkisi halen bulunmaktadır. Brezilya’da bulunan Portekiz etkisi nedeniyle mimarisinde, manastır ve kilisesinde sırlı çiniler ve dekoratif sanatlar vardır.

Brezilya, ülkesine gelen turistlere hem sahil tatilleri hem de orman keşifleri sunmanın yanında sanat müzeleri deneyimi de vaat etmektedir. Hz İsa heykeli ve ülkede yapılan Rio Karnavalı meşhurdur.

vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler

Bosna Hersek

Avrupa’da bulunan Bosna Hersek vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler içinde bulunur.  Bosna Hersek, Milijacka Nehri ile çevrelenmekte olan başkenti Saraybosna’daki II Dünya Savaşı’nı simgeleyen ve devamlı yanan Sönmeyen Ateş Anıtı ve iç savaş sırasında yapılmış olan Umut Tüneli ile görülmeye değerdir.

I. Dünya Savaşı izlerini taşımakta olan Latin Köprüsü, restoran olarak hizmet sunan Inat Kuca Evi, denize sahili olan Neum şehri, Kravitse Şelaleleri gibi yerleri ile gezilmesi gereken bir ülkedir

Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama sıcaklığın 39 derece olduğu Bosna Hersek’de, kış ayları sıcaklığı ise -25 ila -30’larda olmaktadır. Ülkenin güneybatı bölgesi Akdeniz  iklimine sahiptir. Bu nedenle Bosna Hersek seyahati için ilkbahar ve sonbahar ayları tavsiye edilmektedir.

vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler

Fas

Fas vizesiz seyahat edeceğiniz ülkeler içindedir. Fas, Marakeş’in mimarisi, sokak yemekleri, Sahra Çölü safarisi, Fez’de bulunan rengarenk duvarlar ve teras marketleri ile dikkat çeken Fas, gezilmesi gereken ülkelerdendir.

Afrika’nın kuzeyinde bulunan Fas, 447.000 kilometrekareye sahiptir. Başkenti Rabat olmasına rağmen en büyük şehri Kazablanka’dır.

fas

Fas’ın komşuları arasında Melilla ve Ceuta adlı iki tane küçük özerk şehirde bulunmaktadır. Fas Afrika’da nüfusa göre bulunan 11. Büyük ülkedir.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri