Seyahat Haberleri

Vizontele Tadında Deli Emin Bisiklet Festivali Yapıldı!

Bisiklet Festivali Nedir?

Bir zamanların vazgeçilmez filmi Vizontele, sinemaya olduğu gibi festivale de damgasını vurdu. Van’ın Gevaş ilçesinde gerçekleşen festival, bisikletini kapıp gelen insanlarla doldu. Halkın her kesiminden insanların buluştuğu bisiklet festivalinde genç, yaşlı, çocuk demeden herkes pedallarını çevirdi. 2016 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen Deli Emin Bisiklet Festivali, Gevaş ilçesinin Belediye Başkanı ve ayrıca etkinliğin fikir ustası olan Sinan Hakan’ın katkıları ile gerçekleşti. Başkan, festivale sporseverleri de davet ederek etkinliği daha canlı ve eğlenceli hale getirdi.

Deli Emin Bisiklet Festivali Hakkında

Vizontele filminin baş karakterlerinden olan Deli Emin karakterini canlandırma görevini, Gevaş Belediyesi Kültür Müdürü Nihail Atik üstlendi ve bu canlandırma eğlenceli karelere ve komik anların yaşanmasına yol açtı. Ayrıca etkinlikte, STK temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve daha birçok yetkili isim yer aldı.

Festivalde Bisikletler Havada Uçuştu

Deli Emin Bisiklet Festivali herkesi eğlendirdiği gibi birçok insanı da mutluluktan havaya uçurdu. Festival boyunca sürmeleri için 150 kişiye bisiklet dağıtıldı ve bunların 30 tanesi ise hediye edildi. Yapılan şenliğin amacı ise, hem ilçenin doğal güzelliğini ülkeye tanıtmak hem de Doğu Anadolu Bölgesi’nin yalnızca terör ile mücadele konusunda yer almadığını göstermek oldu.

Deli Emin Bisiklet Şenliği Vizontele’nin Fikir Babasını Ağırladı

2001 yılında çekimleri yapılan Vizontele filminin yönetmeni ve aynı zamanda başrol oyuncusu Yılmaz Erdoğan, 3.’sü düzenlenen Deli Emin Bisiklet Festivali ve Doğa Şenliği’nde yerini aldı. Birçok insanın katılım sağladığı etkinlikte hem doğayla iç içeydi hem de Deli Emin karakterinin taklitleri ile Vizontele filmini aratmayan samimi bir ortam oluşturuldu.

Şenlikte her ayrıntı en ince detayına kadar düşünüldü. Deli Emin karakterinin aksesuarları kullanılarak pedallar çevrildi. Etkinliğin üçüncüsüne katılım sağlayan Yılmaz Erdoğan, yaptığı açıklamada; daha önceki etkinliklerde yer alamadığı için üzgün olduğunu ve burada bulunmak için önceden plan yaptığını ve festivalde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Ayrıca yeni filmi Gevaş’ta çekebilecekleri müjdesini de verdi.

Belediye Başkanı Sinan Hakan ise, etkinliğin amacına ulaşması ve Yılmaz Erdoğan’ın katılımı neticesinde yaşadığı mutluluğu dile getirdi. En güncel gezi haberleri için bizi takip etmeyi unutmayın, @gezilinki

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri