Gastronomi GezileriGezi Magazinİstanbul

İstanbul’da En İyi Kahvaltı Mekanları – Hafta Sonu Kahvaltı Mekanları

Hafta Sonu Kahvaltı Yapılabilecek Yerler

Türk mutfağında kahvaltının yeri her zaman çok özel ve bir başkadır. Genellikle arkadaş ortamı, aile ve sevdiğimiz kişiler ile gidilen kahvaltı yerleri daha bir anlamlı olabiliyor. Çünkü sohbet eşliğinde ve bol kahkahaların eşlik ettiği kahvaltıların önemi daha bir başka olabiliyor. Bazen ev ortamında bazen de dışarıdan yapılan kahvaltılarda genellikle masaya peynir, zeytin, bal, reçel, yumurta, gözleme, bazlama, tost, börek ve menemen gibi birçok alternatif seçenekleri bulunan yiyecekler gelir. Kahvaltıyı açık bir havada yapmak isteyen kişiler için hafta sonu ve hafta içi gidilebilecek birçok güzel İstanbul’da en iyi kahvaltı mekanları bulunur.

Kaşıbeyaz

Pek çok şubesi bulunan Kaşıbeyaz kahvaltı mekânın oldukça zengin ve doyurucu bir kahvaltı seçeneği bulunur. Yeşillik, peynir, zeytin, reçel ve yumurta gibi çeşitlerin yanı sıra katmer ve sütlaç gibi tatlı ikramları da bulunur. Önce gözünüzü doyuran, sonra damak zevkinize hitap eden zengin seçenekleri bulunur.  Aynı sırada çay sınırsız olup, Türk kahvesi ikramı da vardır. Sevdiğiniz kişiler ile beraber en iyi şekilde kahvaltı yapmak isterseniz iyi bir seçim olabilir.

Manzara Restaurant

İstanbul’da en iyi kahvaltı mekanları içerisinde Manzara Restoran, deniz kenarında oldukça sakin ve nezih bir ortama sahiptir. Genellikle Yeşilyurt’ta bulunan sakinlerin en çok severek gittiği yerden birisidir. Bunun yanı sıra akşam yemeği için de çok sevilen bir yer olan Manzara, özellikle en çok cumartesi ve Pazar günü için kahvaltı nedeniyle tercih edilir. Menüde yer alan zengin kahvaltı seçenekleri ise serpme kahvaltı seçeneği ve klasik kahvaltı tabağı olarak, iki alternatif yer alıyor. Aynı zamanda tost ve yumurta çeşitleri de bulunur. Aileniz ile beraber gidilebilecek sakin ve nezih bir restorandır.

Backhaus

İstanbul’da en iyi kahvaltı mekanları içerisinde Backhaus, özellikle ekmeklerinin lezzeti ile ismini duyuran bir yerdir. Siyez unlu, organik tam buğday, Alman çavdar, ekşi mayalı, cevizli ve ekşi mayalı Fransız baget gibi pek çok ekmek çeşidi bulunur. Bunun yanı sıra peynir çeşitleri nedeniyle de oldukça zengin içeriğe sahip olan kahvaltı tabağı da gelen konuklar tarafından fazlasıyla çok seviliyor. Böyle bir yerde kahvaltı yaptıktan sonra mutlaka kendinize tatlı ikram etmeyi unutmayın.

 Buna benzer daha birçok tatil ve gezi içerikleri için YouTube kanalımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri