Keşfet

Ekmek Ve Simit Zammı Geldi! Kimse Bu Kadar Olacağını Tahmin Etmiyordu

Zam haberleri gündemden düşmüyor. Akaryakıttan ekmeğe zamlar gelmeye devam ediyor. Bir zam da ekmek ve simit fiyatlarına yapıldı. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere simit ve ekmeğe zam kararı alındı. 7 liradan satılan simit artık 10 liradan satılacak.

Simit 10 TL’ye Çıktı

50 gramı 2,5 liradan satılan susamsız simidin fiyatı 3,5 liraya yükselmişti. 7 liradan satılan 130 gramlık susamlı simidin 10 liradan satışa sunulması kararlaştırıldı.

Artık Ekmek Ve Simit Bu Fiyatlara Satılacak!

Zam haberleri gündemden düşmüyor. Akaryakıttan ekmeğe kadar pek çok ürüne zamlar gelmeye devam ediyor. Rize’den gelen son zam haberi ise simit ve ekmek fiyatlarına yapıldı. Kentte bugünden itibaren 250 gram ekmek 8,5 liradan, 130 gram simit ise 7 TL’den satılırken, simit fiyatı 10 liraya yükseldi. Rize Fırıncılar, Kadayıfçılar, Pastacılar ve Simitçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni zam talebi görüşüldü ve karara bağlandı. Ekmek fiyatlarına 7 ay sonra bir zam daha geldi ve 17 Temmuz’dan itibaren kentte 250 gram ekmek 8,5 liradan satılacak.

Susamsız simidin 50 gramı 2,5 liradan satılırken, bu fiyat 3,5 liraya yükseldi. Ayrıca, 130 gram susamlı simit de 7 liradan 10 liraya satışa sunulacak. Ülkemizdeki ekonomik koşullar nedeniyle artan zamlar, vatandaşlar için zorlu bir dönemi beraberinde getiriyor. Umarız ki daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekonomiye kavuşmak için çözümler bulunabilir.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Kimse Beklemiyordu! Seren Fosforoğlu ile Kaan Önal Boşandı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri