AvrupaKeşfet

Trenle Ücretsiz Avrupa Turu: DiscoverEU Başvuru Nasıl Yapılır?

Trenle Ücretsiz Avrupa Turu

Trenle Avrupa turuna çıkmak ister misiniz? Hem de ücretsiz olarak. Avrupa Birliği projesi kapsamında toplam 35 Bin kişi Avrupa turuna çıkması bekleniyor. Trenle Ücretsiz Avrupa turuna nasıl çıkılır? DiscoverEU nedir? Avrupa turu için başvuru nasıl yapılır? Avrupa Gençlik Portalı başvuru şartları neler? Ücretsiz Avrupa turuna çıkmak isteyenler için hazırladığımız yazımızı okuyarak tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz. İşte Ücretsiz Trenle Avrupa turuna nasıl çıkılır gelin birlikte inceleyelim…

Ücretsiz Avrupa Turu DiscoverEU

DiscoverEU gençler için sunduğu muhteşem fırsat Ücretsiz Trenle Avrupa turuna çıkmak oluyor. Avrupa Komisyonu tarafından verilen karar ile Avrupa’nın çeşitli yerlerini keşfetmeyi destekleyen bu projeyi kaçırmamalısınız.

Bu proje sayesinde gençler Avrupa’nın çeşitli ülkelerini, farklı kültürleri keşfetme fırsatına erişecek.

Ücretsiz Avrupa Turu Başvuruları Ne Zaman?

Avrupa Gençlik Portalı tarafından düzenlenen Ücretsiz Avrupa Turu başvuruları 16 Nisan 2024 tarihinde başlayıp 30 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Trenle ücretsiz olarak 1 aya kadar seyahat edebilirsiniz. Eğer talep ederseniz sadece bir ülke seçerek 1 gün seyahat etme imkanınızda var. Eğer projeye katılma hakkı kazanırsanız, kazandığınız hakkı kullanmak için belirli süreniz olacak. Bu tarihler ise 1 Temmuz 2024 ile 30 Eylül 2025 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Avrupa kültürünü keşfetmek ve farklı lezzetleri tatmak için düzenlenecek gezi için belirli koşulları bulunmaktadır. Katılım şartlarını eksiksiz olarak tamamlanması gerekiyor.

Ücretsiz Avrupa Turuna Katılım Şartları

  • Katılım için ilk şart Avrupa üyesi ülkeler arasında olmak gerekiyor. Ya da Erasmus+ programına katılan üçüncü ülke olmak gerekiyor. Türkiye bu kapsama giriyor. Yani katılım koşullarına uyan ülkeler arasında yer alıyor.
  • Başvuru yapacak kişinin 1 temmuz 2005 ile 30 Haziran 2006 yılında doğmuş olmasına önem veriliyor. Bu tarih arasında doğmayanlar katılım gerçekleştiremiyor.
  • Avrupa seyahatine çıkabilmek için pasaportunuzun olması önemli.
  • Başvuru yaparken en fazla 5 arkadaşın ile birlikte seyahate katılma fırsatına sahip oluyorsunuz.
  • Seyahat esnasında yeme, içme, konaklama ve diğer ek masraflar katılımcı tarafından karşılanması isteniyor.
  • En fazla 2 ülke ziyareti gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu ülkeleri ziyaret etmek için alınacak olan bilet ücretleri Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır.
  • Bu koşullara uyuyor ve kabul ediyorsanız proje için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Formu

Avrupa Gençlik programı DiscoverEU programına katılım sağlamak için başvuru işlemleri aşağıdaki linkten gerçekleştirmeniz gerekiyor.https://youth.europa.eu/discovereu/apply_tr

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Museum of İllusions İstanbul Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücretleri

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri