Keşfet

500 ve 1000 TL Banknotlar mı Geliyor? – 5 ve 10 TL Madeni Paralar mı Geliyor?

500 ve 1000 TL Banknotlar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, 500 ve 1000 TL banknotların yeniden basımını gerçekleştireceğini açıkladı. Bu banknotlar, daha önceki banknotlardan farklı olarak, güvenlik özellikleri bakımından daha gelişmiş olacaklar. Yeni banknotların ne zaman piyasaya sürüleceği henüz açıklanmadı, ancak yakın gelecekte dağıtıma sunulmaları bekleniyor.

Yeni Paralar Basılacak mı?

500 ve 1000 TL banknotlar, özellikle büyük ödemelerde kullanılacağı söyleniyor. Yeniden basımıyla birlikte, banknotların güvenliği artacak ve sahtecilikle mücadele edilmesi daha da kolaylaşacağı söyleniyor. Yeni banknotların tasarımında da değişiklikler yapılması bekleniyor. Ancak, detaylar henüz açıklanmadı. Yeni banknotların ne kadar süre içinde eski banknotların yerini alacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ‘in talimatı doğrultusunda basılacağı söylentisi akıllara farklı sorular getiriyor. Bir çok platformda görselleri de yayınlanan 500 TL lik banknotlar önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek mi? Bu durumda 5 ve 10 TL lik banknotlarda madeni para olarak mı basılacak gibi bir çok soru işareti mevcut. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Güven Pado; iddiaları yalanlayan açıklaması bir çok gazetelerde yer aldı. Pado; “Bu tür haberler gerçeği yansıtmamaktadır ve polemik için söylenmiştir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Amasya Kaç Km? İstanbul Amasya Kaç SaatBolu Manuş Baba Konseri – Ücretsiz Manuş Baba Konseriİzmir Dikili Merve Özbey Konseri Ücretsiz – Çandarlı Festivali KonserleriÖzcan Deniz Silivri Konseri Ücretsiz – Silivri Yoğurt Festivali

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri