İstanbulKeşfetMavi Tur

İstanbul’da Ücretsiz Boğaz Turu: Üstelik Çay ve Simit Hediye

Valide Sultan Gemisi Boğaz Turu

İstanbullular için şehirde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri şüphesiz ki boğaz turudur. Ancak boğaz turu gittikçe daha maliyetli bir hal almaktadır. Bu nedenle Üsküdar Belediyesi ile birkaç belediye, İstanbulluların ücretsiz bir şekilde boğaz turu yapabileceği bir uygulamayı hayata sokmuştur. İstanbul’da ücretsiz boğaz turu yapabilmeyi mümkün kılan bu uygulama sayesinde, insanlar istedikleri güne randevu alarak keyifli bir gün geçirebilecektir.

Ücretsiz Boğaz Turu Nasıl Yapılır?

İstanbul’da ücretsiz boğaz turu

Üsküdar Belediyesi’nin Tuzla Sedef Tersanesi’nden getirmiş olduğu Valide Sultan Gemisi için tersanede devir teslim töreni yapılmış ve gemi belediyenin kullanımına sunulmuştur. Proje üzerinde yaklaşık 2 senedir çalışan belediye yetkililerinin ancak 2022 senesinde hayata geçirmiş olduğu bu proje yerel halk tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır.

Üsküdar Belediyesi’nin ücretsiz boğaz turu için hem internetten hem de yüz yüze bireysel randevu alabilmeniz mümkündür. https://gemirezervasyon.uskudar.bel.tr/WebKayit/Kayit.aspx adresi üzerinden size uygun tarihleri seçerek ücretsiz bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak Sultantepe Mahallesi, Paşa Limanı Caddesi, 34674 Üsküdar / İstanbul adresine giderek de birebir randevu alabilirsiniz. Çalışma saatleri pazartesi ve pazar günleri olup saat 09.00 – 17.00 arasındadır. Valide Sultan Gemisi’nin yolcu kapasitesi 580 olup yaklaşık 55 metrekarelik bir alana sahiptir. Üsküdar’dan başlayan rota Dolmabahçe sahil şeridinden ilerleyerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı ve Çengelköy gibi yerlerden geçiyor.

Zeytinburnu Belediyesi Ücretsiz Boğaz Turu

İstanbul’da ücretsiz boğaz turu

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu gibi Zeytinburnu Belediyesi de İstanbul’da ücretsiz boğaz turu projesini hayata geçirmiştir. Proje kapsamında Zeytinburnu’nda ikamet eden vatandaşlar ücretsiz bir şekilde boğaz turu yapabilecektir. Yaklaşık 3 saat kadar süren turda misafirlere çay, kahve, yemek ve kahve gibi ikramlar da sunulmaktadır. Turda izlenecek rota Eminönü, Dolmabahçe, Çırağan, Ortaköy, Kuruçeşme, Bebek, Emirgan, İstinye, Tarabya, Büyükdere, Rumeli Kavağı, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Küçüksu, Kandilli, Çengelköy ve Beylerbeyi şeklindedir. https://zeytinburnu.istanbul/ adresini ziyaret edebilir ya da 444 1 984 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri