Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: Poligon Nedir? İstanbul’daki En İyi Poligon Yerleri ve Ücretleri

İstanbul'daki En İyi Poligon Mekanları

Poligon Tesisleri özellikle son yıllarda birçok insanın sıklıkla tercih ettiği alanlardır.  bu Tesisler silah veya ok atışı için kurulmuştur. Hemen hemen her şehirde Poligon Tesisleri yer almaktadır. Peki Poligon nedir? Poligonda atış yapmak zor mudur? İstanbul‘daki en iyi poligon yerleri ve ücretleri nedir?

Poligon Nedir?

Poligon-nedir33

Poligon nedir? Poligon köken olarak Fransızcadan dilimize geçmiş bir kelimedir ve Fransızcadaki anlamı atış alanıdır. Poligon Tesisleri atış tecrübesi edinmek isteyen bireylerin ateşli silahlarla ya da oklarla atış yaptıkları alanlardır. Poligonlar hem açık alanda hem de kapalı alanda yer alabilmektedir. Genellikle açık hava poligonları gürültü kirliliği, güvenlik gibi nedenlerden dolayı şehir merkezinin uzağında yer alır. Poligon tesislerinde Güvenlik amacıyla gözlemciler bulunmaktadır.  Peki kimler poligonda atış yapabilir? Açık ya da kapalı alan fark etmeksizin bir kişinin poligonda atış yapabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Poligonda atış yapabilmek için silah ruhsatlarının olmasına da bakılmaz. 18 yaşından küçük olan kişilerin poligonda atış yapabilmesi için mutlaka yanında velilerinin bulunması gerekir. Peki İstanbul’daki en iyi Poligon yerleri hangileridir, ücretleri nedir?

İstanbul’daki En İyi Poligon Yerleri ve Ücretleri

Poligun Atış Kulübü

İstanbul’daki en iyi poligon Burası Bakırköy Airport Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu tarafından onaylanan poligon tesisidir. Tesis içerisinde 25 metre atış mesafeli 6 tane Poligon alanı bulunmaktadır. Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin de en büyük tüfek ve tabanca envanterine sahip tesisidir. Bu tesis aynı zamanda profesyonel hocalar tarafından atış eğitimi alabileceğiniz ve temel atış eğitim alanında katılım sertifikasına sahip olabileceğiniz bir tesistir. Bu tesisin ücretleri sektör ortalamaları ile aşağı yukarı aynıdır. Kesin fiyat bilgisi için işletime ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Poligon Clup

Poligon-nedirfs

İstanbul‘daki en iyi poligon yerleri arasında Poligon Clup yer almaktadır. Burası da uluslararası atıcılık Sporları Federasyonu tarafından onaylı ve bu federasyon tarafından belirlenmiş standartlara uygun bir tesistir. Tesis içerisinde 10 yollu poligon mevcuttur. Gerek duyulduğunda beşer yolu birbirinden bağımsız iki atış alanı elde edilebilmektedir. Burası şişli Mecidiyeköy Mahallesi’nde yer almaktadır. İstanbul’un en büyük ve en modern poligon tesislerinden biridir. Bu tesiste aylık üyelik satın alabilirsiniz. Başlangıç paketi 1.750 TL’den başlayıp profesyonel üyelikler 5.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Günlük aktivite için işletme ile görüşmenizde yarar vardır.

Poligon 34

Poligon 34, Başakşehir 4. Etap İstanbul Çarşı içerisinde yer alan ve son derece modern ve teknoloji odaklı dizayn edilen birinci sınıf bir poligon tesisidir. Tesisin en dikkat çeken yönü havalandırma sistemidir. Temel atış eğitiminde 20 mermi ateşi bulunur bunun ücreti 160 TL’dir. 30 mermi atışı 240 TL olup 50 mermi atışı 400 TL’dir. Ancak olası fiyat değişiklikleri için gitmeden önce tesis ile görüşmenizde yarar vardır.

Poligon 216

Poligon-nedir2

Poligon 216 Henüz yeni sayılabilecek bir tesistir Ataşehir Atatürk Mahallesi içerisinde yer alan bu tesis oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. İstanbul’un her yerinden buraya toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilmek mümkündür. Bu poligon tesisinin fiyat ortalamaları makul düzeydedir. Kesin fiyat bilgisi için tesisi ile görüşmelisiniz.

Atmaca

İstanbul‘daki en iyi poligon yerleri listesinin son sırasında Atmaca yer almaktadır. Burası Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi’nde bulunan ve oldukça modern bir şekilde tasarlanmış olan işletmedir. Burada hem temel düzeyde hem de profesyonel düzeyde atışlar yapabilirsiniz. Fiyatları ortalama düzeyde olup Kesin ve güncel bilgiler için tesis ile görüşmelisiniz.

Bu yazıda Poligon nedir sorusuyla birlikte pek çok sorunun cevabı verilmiştir. Buna benzer daha birçok hafta sonu etkinlikleri ve gezi fikirleri için GeziLinki YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri