Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul’da Bowling Oynanacak Yerler

İstanbul’daki En İyi Bowling Mekanları

İstanbullular şehrin hengamesinden uzaklaşmak ve haftanın stresini atmak için hafta sonu yapılacak aktiviteler için araştırmalar yapabilirler. İstanbul’da hafta sonu etkinlikleri için bowling güzel bir seçenek olabilir. Peki bowling nedir, bowling nasıl oynanır, İstanbul’da bowling oynanacak yerler hangileridir? Tüm bu soruların cevabı için sizi yazımızın devamına alalım…

Bowling Nedir?

Bowling özel olarak üretilmiş olan toplar ve 10 adet lobut ile oynanan kendine özgü bazı kuralları olan bir salon sporudur. Daha kısa bir şekilde anlatmak gerekirse 10 tane lobut, teknoloji destekli ekipmanlar yardımı ile zemine dizilir. Oyuncu oyun hattının başında çeşitli toplardan bir tanesini seçer ve hattın başındaki çizgiyi konuşmayacak biçimde topu lobutların olduğu yere doğru fırlatır. Buradaki temel amaç topun olabildiğince çok sayıda lobutu düşürmesidir. Eğer robotların tamamı devrilmemiş ise yani bir kısmı ya da hiçbiri devrilmemiş ise oyuncu ikinci atışı gerçekleştirmeyecek, atış hakkı karşı rakibe geçecektir.

dfsd

Ekip ya da bireyler halinde oynanabilecek bu oyunun en temel amacı en çok lobutu devirerek en yüksek puanı elde etmektir. Oyun oynanırken özel ayakkabılar giyme zorunluluğu vardır. Resmi müsabakalarda ise hem erkekler hem de kadınlar için farklı kıyafet yönetmelikleri mevcuttur. Erkekler cepsiz, kot olmayan kumaş pantolonlar giymek durumundayken kadınlar şort etek veya kumaş pantolon giymek durumundadır. Üst için ise polo yaka düğmeli kısa kollu gömlek veya tişörtler giyilmesi zorunludur. Peki İstanbul’da bowling oynanacak yerler nerelerdir?

İstanbul’da Bowling Oynanacak Yerler

Power Bowling

Burası eğlence merkezi konsepti ile hizmet veren bir mekandır. İstanbul‘da bowling denince ilk akla gelen yerlerden en çok tercih edilen mekanlardan biridir. İçerisinde yalnızca bowling değil çok sayıda eğlence seçenekleri yer almaktadır. Burası 2011 senesinden beri eğlence severlere hizmet veren bir mekandır. Yavuz Sultan Selim Bulvarı’nda Perlavista Alışveriş Merkezi’nde 2.katta bulunan bu mekanın çalışma saatleri sabah 10 ile akşam 12 arasındadır. Fiyatları uygun denebilecek düzeydedir.

Trio Bowling & Game World

111

Hem oyun dünyası hem de eğlence merkezi olarak bilinen Trio Bowling & Game World, bowling severlerin tüm beklentilerine cevap verebilecek bir donanıma sahiptir. Kaliteli bir bowling deneyimi için İstanbul’dan tercih edebileceğiniz en güzel alanlardan biridir. Hafta sonlarında oldukça yoğun olabildiğinden gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Burası Metroport Alışveriş ve Yaşam Merkezi içerisinde yer almaktadır. Eski Londra Asfaltı Kültür Sokak içerisinde merkezi bir konumda yer aldığından ulaşımı kolaydır. Sabah 10 ile akşam 11 arasında hizmet vermektedir.

Olivium Bowling

Burası 9 bowling hattının yer aldığı oldukça eğlenceli ve modern bir tasarıma sahip eğlence merkezidir. İçerisinde yalnızca bowling alanı değil birçok eğlence alanı bulunmaktadır. Bazı günlerde özellikle hafta sonlarında çok kalabalık olduğundan rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Fiyatları ortalama düzeydedir. Zeytinburnu’nda Muammer Aksoy Caddesi üzerinde merkezi bir konumda yer alır. Haftanın her günü sabah 10 ile akşam 22 arasında hizmet vermektedir.

Arcade Tigers Entertainment Center Bowling

Istanbul-Bowling-Oynanacak-Yerler3324

Kısmen daha küçük bir salonu olan ancak oldukça samimi bir ortama sahip bir eğlence merkezidir. İçerisinde yalnızca bowling değil birçok eğlence olanağı mevcuttur. Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır. Oldukça merkezi bir konumdadır ve haftanın her günü sabah 10 ile gece 1 arasında hizmet vermektedir.

Airport Bowling

İstanbul’da bowling oynanacak yerler listesinin son sırasında Airport Bowling yer almaktadır. Oldukça büyük bir salonu vardır ne hafta sonlarında çok kalabalık olabilmektedir. Bakırköy’de Airport Alışveriş Merkezi’nin bodrum katında yer almaktadır. Haftanın her günü 12.00 ile 23.30 arasında hizmet vermektedir. Fiyatları ortalama düzeydedir.

Buna benzer daha birçok hafta sonu etkinlikleri ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri