Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul Karaoke Mekanları

İstanbul'da Karaoke Yapılacak Yerler

İstanbullu müzikseverlerin hafta sonlarında ya da tatil günlerinde en sık tercih ettiği etkinlik ve aktivitelerden biri karaokedir. Karaoke son derece eğlenceli ve keyifli bir etkinliktir. Dilimize Japoncadan geçmiş bir sözcüktür ve anlam olarak ise “orkestrasız müzik” demektir. Peki karaoke nedir, karaoke nasıl yapılır, İstanbul‘da karaoke yapılacak yerler hangileridir? Bu ve buna benzer birçok sorunun cevabı karaoke rehberimiz ile sizlerle…

Karaoke Nedir?

Karaoke nedir sorusu daha önce karaoke yapmamış olanların sıklıkla sorduğu ve merak ettiği konulardan biridir. Karaoke bir şarkının sözlerinin ekrana yansıtıldığı ve karaoke yapanların şarkı sözlerini ritmik bir şekilde söylediği bir etkinliktir. Bu etkinliğe katılmak için sesinizin güzel olmasına veya şarkı sözlerini bilmenize gerek yoktur. Amaç tamamen eğlenmektir. Müzikseverlerin doyasıya şarkılar söylediği, gülüp eğlendiği aktivitelerden bir tanesidir.

Karaoke Nasıl Yapılır?

Istanbulda-karaoke-yapilacak-yerlerdsf

Karaoke, şarkının melodisine kulak verip ekranda yazan ya da kağıtta yazılı halde olan sözleri ritmik bir şekilde söyleyerek yapılmaktadır. Karaokede şarkı seçimleri oldukça çeşitlidir. Hangi şarkıyı seviyorsanız eski veya yeni fark etmeksizin dilediğiniz şarkıyı kullanabilirsiniz. Çoğu insan, en sevdiği etkinliklerden biri olduğu için evlerine karaoke ekipmanları almaktadır. Karaoke ekipmanlar açısından incelenecek olursa; sözleri çıkarılmış müzik, ses sistemi, şarkı sözlerinin yansıtıldığı bir ekran, mikrofon ve karaoke makinesidir. Karaoke ekipmanlarımız var ise evde ya da açık havada karaoke yapabilirsiniz. Ailenizle ya da sevdiklerinizle güzel ve eğlenceli bir vakit geçirmek için yapabileceğiniz en basit ve en keyifli aktivitelerden biridir. Peki İstanbul‘da karaoke yapılacak yerler nerelerdir? İşte İstanbul’un en iyi karaoke mekanları:

İstanbul’da Karaoke Yapılacak Yerler

Sallash Karaoke Dans Bar

Istanbulda-karaoke-yapilacak-yerler

Sallash Karaoke Dans Bar, İstanbul’un en modern ve en büyük karaoke mekanlarından biridir. Ancak çok da samimi bir ortamı vardır. Mekanın birçok karaoke bölümü bulunmakla birlikte repertuarı da bir hayli fazladır. Mekan içerisinde yemek yiyebileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz ve dans edebileceğiniz noktalar da mevcuttur. Burası Bakırköy’de Ataköy Sahil Yolu Marina Park içerisinde yer almaktadır. Öğlen 12 ile gece 2 arasında hizmet vermektedir.

Kahverengi Cafe

Kahverengi Cafe her yaştan insanlara hitap edebilecek oldukça eğlenceli bir mekandır. karaoke mekanları arasında en kalabalık olanlardan biridir. Eğer hafta sonlarında ya da tatil günlerinde buraya gitmeyi düşünüyorsanız öncesinde rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız. Burası Kadıköy’de Cafer Ağa Mahallesi’nde yer almaktadır. Mekan sabah 9 ile gece 1 arası hizmet vermektedir.

Yazı Tura Cafe Bar

Istanbulda-karaoke-yapilacak-yerler

İlk kez karaoke yapmıyor ve yeni bir mekan arıyorsanız Yazı Tura Cafe Bar tam olarak size göre bir mekan olacaktır. Burası hem tasarım olarak hem de konsept olarak sıradan karaoke mekanlarından ayrılmaktadır. Bu mekan Beşiktaş ilçesinde Sinanpaşa semtinde yer almaktadır. Aynı zamanda bar olarak da hizmet veren mekanın çalışma saatleri öğlen 12’den sabaha karşı 4’e kadardır.

Happy Hours by Lara

İstanbul’da karaoke yapılacak yerler denince akla ilk gelen yerlerden biri Happy Hours by Lara’dır. Atmosfer ve ortam olarak oldukça dikkat çekici ve özel bir mekandır. Aynı zamanda bar olarak da hizmet vermektedir. Avcılar ilçesinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır. Sabah 10’dan sabaha karşı 4’e kadar hizmet vermektedir.

Karaoke Mido

İstanbul’da karaoke yapılacak yerler listesinin son sırasında Karaoke Mido yer almaktadır. Burası hem karaoke mekanı hem de çeşitli kutlamaların yapıldığı bir eğlence mekanıdır. Beşiktaş’ta Ortaköy çevresinde yer almaktadır. Çalışma saatleri ise öğlen 15 ile gece 12 arasındadır.

Buna benzer daha birçok hafta sonu etkinlikleri ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu