İstanbulKeşfet

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücretleri

Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds, İstanbul’un en önemli kültürel zenginliklerinden biri haline geldi. Madame Tussauds balmumu heykelleri müzesinin 21. cisi olarak İstanbul’da açıldı.  Birçok ülkede ziyaretçilerine sunan Madame Tussauds şimdi de İstanbul’da. Madame Tussauds İstanbul (balmumu müzesi), İstanbul’un En önemli yerlerinden biri haline gelen Beyoğlu’nda. Balmumu müzesi içerisinde birçok ünlünün heykellerini görmeniz mümkün. Gerçekleri ile neredeyse ayırt edilemeyecek şekilde yapılan balmumu heykellerini görünce sizde hayran kalacaksınız. Tarih, bilim, sanat, spor, eğlence ve politika alanında adları duyulan en önemli yıldızların heykellerinin bir arada bulunduğu müzedeki gerçekçiliğe hayran kalırsınız.

Madame Tussauds İstanbul Nerede?

Madame Tussauds İstanbul (balmumu müzesi), adını da aldığı Madame Tussauds markası 250 yıllık geçmişe dayanıyor. Endi gibi köklü geçmişe sahip olan tarihi bir bina içerisinde sergilenmektedir. Madame Tussauds İstanbul (balmumu müzesi), İstanbul’un tarihi ve mimari değere sahip binanın içerisinde gezdiğiniz yerde, kendinizi Beyoğlu’nun eski dönemlerinde hissetmeniz mümkün. Madame Tussauds İstanbul nerede?

madame tussauds bina

Balmumu müzesi, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan tarihi bir bina içerisinde sergilenmektedir. Merkezi ise Londra’da yer alır.

Madame Tussauds İstanbul’a Nasıl Gidilir?

Madame Tussauds İstanbul, İstanbul’un İstiklal caddesinde yer alan Grand Pera Alışveriş Merkezi içerisinde yer alıyor. Heykeltıraş Marie Tussaud kurulmuş olan Madame Tussauds balmumu heykeli müzelerinin yirmi birincisidir. Turistik eğlence merkezini ziyaret etmek için aşağıda ki adrese gitmeniz gerekir.

Adres: Hüseyinağa, Grand Pera AVM, İstiklal caddesi, No: 56/58, 34440 Beyoğlu /  İstanbul

Telefon: 444 3 253

Saatler: 11.00 – 20.00

Engelli Ziyareti:

Madame Tussauds İstanbul girişinde dezavantajlı ziyaretçiler için öncelik sağlanan bir kasa mevutc bulunuyor, ziyaretçiler resepsiyona girişleri özel bir rampa yardımı ile yapılıyor. Ziyaret alanına asansör ile geçiş sağlıyor. Ziyaret alanında tekerlekli sandalye ile gezilebilecek şekilde dizayn edilmiş konumdadır.

Madame Tussauds İstanbul Giriş Ücretleri

 1. Madame Tussauds Biletleri: 585 TL

 

 1. Bileti Online Satın alırsanız %20 indirim

 

Gişe Fiyatı: 420 TL

Online: 336 TL

Bilet Bilgisi:

 • %20 indirim aynı gün alının biletler için geçerli değildir.
 • İndirimler sadece online alınan biletler için geçerlidir.
 • İndirimler sadece online alınan biletler için ve Türk vatandaşları için geçerlidir.

 

 1. Madame Tussauds İstanbul + SEA LİFE İstanbul

 

Gişe Fiyatı: 585 TL

Online Fiyatı: 468 TL

Bilet Bilgisi:

 • Tek seferlik Madame Tussauds İstanbul’a giriş.
 • Tek seferlik SEA LİFE İstanbul’a Giriş
 • Bilet tek kişiliktir.

 

legoland (1)

 1. Madame Tussauds İstanbul + LEGOLAND Discover Center İstanbul

 

Gişe Fiyatı: 630 TL

Online Fiyatı: 504  TL

Bilet Bilgileri:

 • Madame Tussauds İstanbul’a tek seferlik giriş.
 • LEGOLAND Discover Center İstanbul’a tek seferlik giriş.
 • Bilet tek kişiliktir.

 

 1. Madame Tussauds İstanbul + Museum of İllusions

 

Gişe Fiyatı: 570

Online Fiyatı: 570

Bilet Bilgisi:

 • Balmumu müzesine tek seferlik giriş.
 • Museum of İllusions’a tek seferlik giriş.
 • Bilet tek kişiliktir.

Madame Tussauds İstanbul’da Neler Var?

İstanbul Madame Tussauds müzesi, toplam 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bu alanların her birinde dünyaca ünlü kişilerin heykelleri yer alıyor. Bu bölümler Müzik, spor, film ve tarih&liderler olarak ayrılıyor. Burada oldukça fazla sayıda balmumu heykeli bulunuyor. Ger geçen gün sayısına yenileri ekleniyor. Sizleri de bu eğlenceli ve kültürel geziye bekliyoruz.

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesinde Kimlerin Heykelleri Var?

Müzik Bölümünde;

Türkiye’nin ve Dünyanın en ünlü, başarılı sanatçılarının heykelleri ile fotoğraf çekilebilirsiniz. Bunların sadece birkaçı;

 • Madonna

Pop kraliçesi olarak da adlandırılan Dünyaca ünlü Madonna, uzun yıllar boyunca kariyerini korumuş, tüm dünyaya adını duyurmuştur. Burada Madonna Heykelini görme ve resim çektirme fırsatına sahipsiniz.

Madame Tussauds Istanbul-624c1a9c2caac
Madame Tussauds Istanbul-624c1a9c2caac
 • Murat Boz

Pop dünyasının tanınan isimlerinden olan Murat boz, çekiciliği ve sempatikliği ile 7’den 70’e herkesin gönlünü kazanmış isimler arasında yer alıyor. Burada Murat Boz ile resim çektirebilir, canlı gibi duran heykelini görebilirsiniz.

 • Müslüm Gürses

Arabesk dünyasının sevilen isimleri arasında yer alan Müslüm Gürses, diğer adıyla Müslüm Baba heykelini de göreceksiniz. Aynı zamanda resim çektirme fırsatına sahipsiniz.

 • Barış Manço

7’den 70’e herkesin severek dinlediği ve her yaşa hitap eden Barış Manço balmumu heykelini de burada görebilir, resim çekilebilirsiniz.

barış manço
barış manço

Film Bölümünde;

Türkiye’nin ve dünyanın başarılı aktrislerinden hazırlanan bir bölüm. Burada yer alan aktrislerin bir kaçı şu şekilde;

 • Marilyn Monroe

Yeteneği ve dış görüntüsü ile oldukça ilgi çeken bir karakter olan Marilyn Moroe, Balmumu heykeli müzesinde, heykeli sergilenmekte. Burada resim çektirme ve canlı gibi görme imkanına sahipsiniz.

 • Johny Deep

Çektiği filmlerle herkesin idoli haline gelen Johny Deep’in heykeli de Balmumu müzesinde  yer alıyor. Burada resim çektirme fırsatına sahipsiniz.

 • Beren Saat

Oyuncuğu ve güzelliği ile dikkat çeken Beren Saat’in balmumu heykeli de Madame tussauds müzesinde yer alıyor.

 • Kemal Sunal

Yine 7’den 70’e sevilerek izlenen ve herkesin bıkmadan izledi filmlerin başrol oyuncusu Kemal Sunal’ın balmumu heykeline de burada rastlamanız mümkün. Kemal Sunal ile burada fotoğraf çekilebilirsiniz.

sinema heykelleri

 • Kıvanç Tatlıtuğ

Yakışıklılığı ve oyunculuğu ile sevilen Kıvanç Tatlıtuğ herkesin ilgisini çekiyor. Balmumu heykeli burada yer alan Kıvanç Tatlıtuğ’u ile resim çekilme fırsatına sahipsiniz.

Spor;

Spor bölümünde ise dünyaca tanınan ve bilinen spor üzerine kariyer yapmış isimlerin balmumu heykelleri yer alıyor. Muhammed Ali, Rafael Nadal ve Messi gibi sporcular bu alanda görebileceğiniz kişiler arasındadır.

Tarih ve Liderler;

Geçmişten günümüze akıllara kazılmış, başarıları ile ön planda yer alan heykellerin bulunduğu bu alanda Mustafa Kemal Atatürk, Sabiha Gökçen, Albert Einstein ve Kraliçe ikinci Elizabetz gibi birçok isim yer almaktadır.

atatürk

Madame Tussauds İstanbul Müze Kart Geçerli Mi?

İstanbul kart ile bilet alma imkanıyla indirim yakalayabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul Ne Kadar Sürüyor?

Burayı  gezmek için geniş bir zamana sahipsiniz. Burada ne kadar zaman geçirdiğinize bağlı olarak ortalama burada vakit geçirme süresi 60 dk oluyor. İsterseniz daha fazla inceleme ve zaman geçirme fırsatına sahipsiniz.

Balmumu Müzesi ile ilgili Bilmeniz Gerekenler!

Açıldığı günden bu yana birçok ziyaretçiyi ağırlamıştır. Müzeler hakkında genelde belli kurallar vardır. Burada ki kuralları gelmeyenler için bilgi vermek istedim.

 • Müzelerdeki kurallarının bilinenin aksine burada ki heykellere ellemek ve resim çekmek yasak değil. Hatta dokunup, öpebiliyorsunuz bile.
 • Burada sadece Türk figürler değil dünyaca ünlü kişilerin heykellerini görmeniz mümkün.
 • Değişime ve yeniliğe önem veren Madame Tussauds, heykellerde sürekli yenilik yapıyor. Transfer olan sporcuların formalarını değiştiriyor.
 • Kıyafetleri bazen Madame Tussauds ekibi hazırlarken bazen de heykel sahibinin orjinal kıyafetleri getirilip değiştirilerek sergileniyor.
 • Burada ki balmumu heykellerinin saçları uzamıyor. Fakat kuaförler gelerek bakımlarını yapıyor. Hatta beyonce’nin saçları iki defa maşa yapılarak sergilendi ve çok beğenildi.
 • Figürler sadece bir defa değil neredeyse 10 defa bakıma alınıyor. Öpmeler ve sarılmalardan dolayı leke olan yerler sık sık siliniyor, temizleniyor. Bakımları dzenli olarak yapılıyor.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalmızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: İstanbul Avrupa Yakası’nda Gezilecek Yerler

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri