Keşfet

Konteyner Ev Yapılabilecek En Güzel Bölgeler – Konteyner Evler Hakkında

Konteyner Ev Yerleri

Konteyner evler ülkemizde her ne kadar yeni yaygınlaşıyor olsa da özellikle yurt dışında uzun zamandır kullanılıyor. Bu evlerin en sık tercih edilme nedeni ise son derece maliyetsiz olması ve kısa zaman içerisinde kurulabiliyor olmasıdır. Bu evlerden yakın zamanda çok daha fazla görmeye başlayacağımız kesin. Peki, konteyner evler için ne gerekiyor?

Konteyner Ev Nedir?

Konteyner evler, nakliye konteynerlerinin yeniden kullanıma alınması ve ev haline dönüştürülmesiyle hayata girdi. Günümüzde her ne kadar farlı tasarımlardan söz etmek mümkün olsa da hepsi temelde bahsedilen mantık üzere şekilleniyor. Bir başka deyişle hepsinin özü aynıdır.

Konteyner Evler İzolasyona Sahip Mi?

Konteynerler çelik hammaddesinden imal edilir. Bu nedenle bu tarz bir kutunun içinde izolasyon olmadan yaşamakta yaz- kış mümkün değildir. Bu nedenle, izolasyon konteyner evleri alırken düşünmeniz gereken ilk ve en önemli şey olarak karşımıza çıkar. İzolasyonu yeterli olamayan bir evden yeterli konforu sağlaması beklenemez. Konteyner evlerin tasarımınızı projeye dökülürken, gerçek bir ev konforunu yakalayabilmek için izolasyon şart. Bunun yanında, izolasyon için yaşadığınız bölgenin hava koşullarını da dikkate almanız gerekir.

İmar İzni Almak Gerekli Mi?

Bunun İçin tek ve net bir cevap verilmesi mümkün değil. Bunun en önemli nedeni ise, her ülkenin ve hatta her şehrin ve bölgenin farklı imar yönetmeliklerine ve şartlarına sahip olması.  Bu nedenle konteyner evinizi inşa etmeye karar verdiğiniz bölgenin yetkili makamlarından konteyner evler hakkında mutlaka detaylı bilgi almalısınız. Aynı bölge içinde yer almakta olan ormanlık arazi ve tarım arazisi arasında bile bu konuda farklılıklar olabilmektedir. Bu nedenle ilgili belediyeye zaten inşaat yapılamayacak taşınabilir bir yapı diye bilgi danışmamak gibi bir hataya düşülmemelidir.

Bodrumda Konteyner Ev Koyulabilecek Alanlar

Bodrum sadece Türkiye’nin değil dünyanın en gözde tatil merkezlerinden bir tanesi durumda. Bu nedenle yazı seven bir yapınız var ise prefabrik evlerinizi bu alanda koyabilirsiniz.

Antalya Manavgat

Antalya doğasıyla adeta bir cennet durumundadır. Özellikle yeşil alan ve yükselti bakımından eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan yerler var. Antalya Manavgat’ta bunlardan bir tanesidir. Konteyner eviniz için Manavgat’ın yüksek alalarını tercih edebilirsiniz.

Sapanca

Bir doğa harikası olan sapanca konteyner için en iyi seçimlerden bir tanesi olabilir.

Karadeniz

Karadeniz’de yeşil olmayan bir il bulmak imkânsız bu nedenle yeşil hastası bir yapıya sahipseniz; Karadeniz sizin için biçilmiş kaftan.

Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri