Keşfet

Ücretsiz Termal Kaplıca Fırsatı – SGK’lılara Ücretsiz Termal Tatil

Ücretsiz Termal Kaplıcalar

Romatizmalı hastalıkların en kaliteli tedavi şeklini kaplıca ve termal su oluşturuyor. Durumun böyle olması SGK’yı da harekete geçirdi. Özellikle şifa kaynağı olan bölgelerdeki termal sular hastaların tedavisinin yapılmasını sağlayacak. Bacak, diz, bel gibi eklem ağrılarından kadın hastalıklarına kadar onlarca hastalık için en kaliteli tedavi şekli olan termal kaplıcalara doktor raporu ile ücretsiz gitmek mümkün olacak. Böylelikle hem tatil yapılmış hem de ağrılardan kurtlunmuş olacak. İşte SGK’lılar için ücretsiz termal kaplıca fırsatı…

Ücretsiz Termal Tatilden Hemen Yararlanın

Sağlık Bakanlığı ve SGK tarafından yapılan iş birliği kapsamında termal sağlık merkezlerinin kapıları hastalara açıldı. Üstelik ücretsiz olarak bu imkândan yararlanılması mümkün olacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada fizik tedavi ve rehabilitasyon bakımından sıcak su tedavisine ihtiyacı olan hastaların termal sağlık merkez ve tesislerinde ücretsiz termal kaplıca ile ücretsiz olarak tedavi olacaklarına dair açıklama geldi. Hastalar, doktordan alacakları rapor ile bu tesislerde ücretsiz olarak konaklama ve tedavi görme imkânı yaşıyor. Bu işlem için hastaneye başvuru yapılırken, doktorun hastalığa tedavi için kaplıca tedavisi yazması gerekiyor.

Sağlıklı Olmak İçin Doğal Şifa Kaynağı

Yıllar öncesinden beridir var olan kaplıca tedavisi son yıllarda Sağlık Kuruluşlarının da gündemine alındı. Bu alanda açılan birçok fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Günümüzde ise SGK’nın anlaşma yapmış olduğu termal tesis ve kaplıcalardan ücretsiz yararlanma imkânı bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, hastalığına karşı tedavi olarak kaplıca gereken kişilerin bu tedavi şeklinden ücretsiz termal kaplıca fırsatı ücretsiz olarak yararlanmasını sağlıyor.

Böylelikle kaplıca tedavisine ihtiyaç duyulan hastalıklar için doktor reçete ve rapor yazabilecek. Böylelikle hasta ücretsiz olarak bu tedaviden yararlanabilecek. Bu tedaviden yararlanmak için ise doktorun 6 aylık rapor düzenlemesi ve hastanın da 6 ay içerisinde SGK anlaşması olan bir termal tesis veya kaplıcaya başvurması gerekiyor. Raporun süresi 6 aylık bir zaman dilimini kapsıyor. Bu rapora sahip olan kişiler kendileri için en uygun olan kaplıca veya termal tesise giderek hem tatil yapıyor hem de tedavi oluyor. Bu sayede ağrılardan kurtulmak daha hızlı hale geliyor.

Bu içeriğimizde SGK’lıların ücretsiz termal kaplıca uygulamasından nasıl yararlanabilecekleri hakkında bilgiler verilmiştir. Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri