AksarayTermal Tatiller

Eşsiz Güzelliğiyle Aksaray Ziga Kaplıcaları

Bir Doğa Harikası: Aksaray Ziga Kaplıcaları

Kendine has doğası ve tarihi dokusuyla  her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Aksaray  Ziga Kaplıcaları şifalı suyuyla hastalıklara derman oluyor.  Bu yazımızda şifalı suyu sayesinde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan mineral açısından oldukça zengin olan Aksaray  Ziga Kaplıcaları’nı ele alacağız. Aksaray Ziga Kaplıcası  Ihlara Vadisi’nde yer alan  Yaprakhisar Köyü’nde bulunur.  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından özel çevre bölgesi ilan edilerek koruma altına alınmıştır.  Ihlara vadisine ev sahipliği yapan  Ziga Kaplıcaları il merkezine 30 km mesafedeyken, ilçeye ise 18 kml’ik mesafede bulunur.  Gelin şimdi şifa kaynağı olan bu Kaplıcanın hangi hastalıklara iyi geldiğine bir göz atalım.

Aksaray Ziga Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Tarihi dokusunu kendine has doğası ile harmanlayan ziyaretçilerine eşsiz bir doğa harikası sunan Aksaray Ziga Kaplıcaları sağlık açısından oldukça faydalı oluyor.  Kaplıcada başta romatizmal ve eklem hastalıkları olmak üzere göz hastalıklarına, metabolik bozukluklara, deri ve zührevi hastalıklarına, nörolojik rahatsızlıklara oldukça  iyi gelmesi ile ön plana çıkar.  Özellikle bu bağlamda belirtmek isteriz ki romatizmal bir rahatsızlığınız var ise bu Kaplıcanın  47 derecelik termal suyunda terapi banyosu yapmanızı tavsiye ederiz. Burada termal suyunda düzenli olarak vücudunuza banyo terapisi uygularsanız hastalıklarınızın kısa bir süre içerisinde iyileşmeye başladığını fark edebileceksiniz. Bunun yanı sıra Kaplıca içermiş olduğu farklı mineraller sayesinde kadın hastalıklarının tedavisine karşı adeta birebirdir. Sizler de yolunuz eğer Aksaray’a düşerse mutlaka bu şifalı kaplıcaya gelin. Bu kaplıcanın suyunda vücuduna banyo terapisi yapın. Eski sağlığınıza kısa sürede kavuşun.

Ziga Kaplıcaları
Ziga Kaplıcaları

Aksaray Ziga Kaplıcaları Ulaşım 

Kaplıca Aksaray İli’nin Yaprakhisar Köyü’nde yer almaktadır. Bu kaplıcaya hem özel araçlarla hem de toplu taşım araçlarıyla  oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilme imkanına sahipsiniz. Eğer kendi aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz Güzelyurt konumunu takip ederek buraya gelebilirsiniz. Arabanız yok ise  Ihlara Vadisi’nin servislerine binerek Aksaray Ziga Kaplıcaları’na kolayca gelebilme imkanına sahipsiniz.

Aksaray Ziga Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Kaplıca etrafında oldukça fazla konaklama imkanları yer almaktadır. Yazımızın bu bölümünde aşağıda sizler için Kaplıcanın konaklama imkanı olan yerleri listelemek istedik. Gelin hep birlikte inceleyelim.

  •  Üç Yıldız Otel
  • Süvari Otel
  • Ihlara Termal Otel
  • Yeni Tezcan Otel
  • Nenessa Otel
  • Liva Hotel Aksaray

Sizlerde bütçenize en uygun otelde konaklama ihtiyacınızı karşılayıp Kaplıcaların keyfini çıkarabilirsiniz. Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: İzmir Dolce Band Konseri Ücretsiz – Teos Marina Konserleri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri