Konserler

Fazıl Say Konseri Eylül Ayı Konserleri Kapsamında Sizlerle!

Fazıl Say Konseri Nerede?

Ankara’da yapılacak olan Fazıl Say konseri, ekim ayı konserleri kapsamında sizleri bekliyor. Bu eşsiz deha, kulaklarınızı ve ruhunuzu şımartacak!

Fazıl Say Kimdir? Fazıl Say Hakkında

Fazıl Say 1970 senesinde dünyaya gelmiş Türk besteci ve klasik batı müziği piyanistidir. Ankara’da dünyaya gelen Fazıl Say, 4 yaşında piyano çalmaya başladı. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Üstün Yetenekli Çocuklar için özel statüde eğitim gördü ve 1987 yılında piyano ve kompozisyon bölümlerini bitirdi. Özellikle üstün yeteneğinden dolayı yalnızca Türkiye içinde değil, dünya genelinde de adını duyurmayı başarmış olan Fazıl Say konseri, eylül ayı konserleri kapsamında sahnelerde olacak.

Özel statü eğitiminden sonra Alman bursu almaya hak kazanan Fazıl Say, çalışmalarına Düsseldorf Müzik Yüksekokulu’nda devam etti. Konçerto solisti diplomasını aldıktan sonra Berlin Tasarım Sanatları ve Müzik Akademisi’nde piyano ve oda müziği öğretmenliği yaptı. 1984 yılından beridir etkin olarak sanatını icra eden Fazıl Say; Nazım ve Metin Altıok Ağıtı başlıklı oratoryolar, piyano konçertoları, Albert Einstein anısına yazdığı orkestra eseri gibi eserlerle kitlelerin karşısına çıktı. Kariyeri boyunca New York Filarmoni, Sankt-Peterburg Filarmoni, Amsterdam Concertgebouw, Viyana Filarmoni, Çek Filarmoni, İsrail Filarmoni, Fransa Ulusal Orkestrası, Tokyo Senfoni gibi orkestralarla konserler verdi.

fazıl say konseri

Bu eşsiz müzik dehasının eylül ayı konserleri sizleri bekliyor. Fazıl Say’ı dinlemek için biletlerinizi alın!

Eylül Ayı Konserleri: Fazıl Say Konseri Ne Zaman?

Pandemi döneminde yeni oluşturduğu özel bir repertuvarla Fazıl Say konseri sevenleri ile olacak. Dünyaca ünlü sanatçılardan biri olan müzik dehası eylül ayı konserleri kapsamında birçok şehirde sahne alacak. Konser girişi sırasında HES kodu uygulaması kullanılacak. Aynı zamanda en geç 48 saat önceden yapılmış PCR testinizin sonucu veya aşı olduğunuza dair Aşı Kartı olması gerekiyor. İçeride sosyal mesafe ve maske uygulamasının yanında hijyen kurallarına da dikkat edilmesi gerekiyor.

fazıl say konseri

Fazıl Say konseri için 8 yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaştan aşağısı konserin yapılacağı yere alınmayacaktır. Bunun yanında mekâna yiyecek içecek sokmak yasak olacak ve organizatörler kurallara uymayan kişileri bilet parasını iade ederek dışarı çıkarabileceklerdir. Bu özel geceye katılacaksanız biletinizi almayı unutmayın ve kurallara uyduğunuzdan emin olun. Şimdiden iyi eğlenceler!

Eylül ayı konserleri için Ankara’da olacak olan konser, Ankara Çankaya’da bulunan Üniversiteler Mahallesi, 1589. Cadde üzerindeki Bilkent Odeon’da yapılacak. Saat 20.30’da konser başlayacak. Fazıl Say konseri 27 Eylül 2021 Pazartesi günü yapılacak.

İlginizi çekebilir: Yeni Türkü Konseri: 40. Yıl Özel Ekim Ayı Konserleri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri