Konserler

Yeni Türkü Konseri: 40. Yıl Özel Ekim Ayı Konserleri

Yeni Türkü Müzik Grubu

Yeni Türkü 40. yıla özel olarak sahnede. Ekim ayı konserleri ile Yeni Türkü konseri sizlerle olacak. Öyleyse, Yeni Türkü ile aşk yeniden diyelim!

Yeni Türkü Hakkında

Yeni Türkü, 1977 yılında kurulmuş olan müzik grubudur. Ankara’da kurulmuş olan grup uzun yıllar içinde kendini sevdirmeyi başarmış ve Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri haline gelmiştir. Grubun şimdiye kadar hiç değişmeyen tek üyesi olan solist Derya Köroğlu, 1977’den beri Yeni Türkü ile söylemektedir. İlk başta grup Derya Köroğlu, Zerrin Yaşar ve Selim Atakan önderliğinde kurulmuştur. Yıllar boyunca Eftal Küçük, Tuncer Tercan, Cengiz Onural, Fuat Oburoğlu ve Murat Buket gibi müzisyenler, Yeni Türkü bünyesinde bulunmuştur.

Halk türkülerinin yeniden yorumlanmasına dayanan bir sanat anlayışa sahip grubun isim babalığını, şair ve aynı zamanda yazar olan Yaşar Miraç yapmıştır. Türk halk müziği, protest müzik tarzında eserler çıkaran Yeni Türkü’nün şu anki üyeleri ise: Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Furkan Bilgi ve Serdar Barçın’dır. Ekim ayı konserleri kapsamında kuruluşunun 40. yılına özel bir turne düzenleyen Yeni Türkü, birçok şehirde sahne alacak. Siz de Yeni Türkü konseri biletlerinizi şimdiden alın ve halkın en sevdiği gruplardan birini canlı dinleyin!

yeni türkü konseri

1979 yılında ilk albümleri olan Buğdayın Türküsü ile karşımıza çıkan Yeni Türkü, 1980 yılında ilk konserlerini verdiler. Ancak 12 Eylül 1980’de yaşanan darbe sonucunda Nazım Hikmet gibi görüşlere sahip olan şairlerin şiirlerinden düzenlenmiş şarkılar içeren albüm yasaklandı. Daha sonra grup, ikinci albümleri Akdeniz Akdeniz’i 1983’te piyasaya sürdü ve bu parlama noktaları oldu. Bunların ardından Dünyanın Kapıları ve Yeşilmişik yayınlandı. Bu albümler sayesinde yurt dışı konserleri başladı. Aşk Yeniden albümü de grubun bir diğer çok önemli albümüdür.

Yeni Türkü konseri, 40. yıla özel olarak sevenlerini bekliyor. Ekim ayı konserleri devam ediyor!

Ekim Ayı Konserleri: 40. Yıl Özel Yeni Türkü Konseri

Yeni Türkü konseri, kuruluşa özel olarak birkaç farklı şehirde yapılacak. Bu özel grup sahnedeyken, sahneye çıkacakları alanlarda Covid-19 pandemisi için uygulanacak olan hijyen kurallarına dikkat edilecek. Özellikle Aşı Kartı zorunluluğu olduğunu ve en geç 48 saat önceden yapılmış PCR testinizin olması gerektiğini belirtelim. Ayrıca mesafe ve maske uygulaması kapsamında konser alanından çıkarılabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var.

yeni türkü konseri

Ekim ayı konserleri içinde belki de sizi en çok heyecanlandıranlardan biri olan Yeni Türkü konseri, tüm güzelliği ile sizlerle olacak! İşte Yeni Türkü 40. Yıl Özel konserleri takvimi:

  • 5 Ekim 2021, Salı – Kocaeli (Yer: Kocaeli Marmara Koleji Sahnesi)
  • 6 Ekim 2021, Çarşamba – Mersin (Yer: Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi)
  • 7 Ekim 2021, Perşembe – Adana (Yer: Merkez Park Amfi Tiyatro)
  • 8 Ekim 2021, Cuma – Gaziantep (Yer: GAÜN Mâvera KSM – Açıkhava Sahnesi)
  • 9 Ekim 2021, Cumartesi – Diyarbakır (Yer: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu)

Ayrıca ilginizi çekebilir: Melek Mosso Konseri ile Eğlenceli Vakit Geçirin!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri