Keşfet

İstanbul’da Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller Hangileri

Kedi ve Köpekleri Kabul Eden Oteller

Evcil hayvan ile tatile çıkıyorsanız otel seçimine önem vermeniz gerekir. Türkiye’nin önemli sanayi, turizm, kültürel ve ticaret merkezlerinden biri olan İstanbul patili dostlarımıza, evcil hayvanlarımıza, kedi ve köpeklerimize kucak açan bir şehir olma özelliğini koruyor.

İstanbul aynı zamanda bir dünya şehridir. Her gün onlarca turist dünyanın birçok yerinden bu güzel şehrimize çeşitli amaçlarla gelmektedir.  Kimisi gezmek, kimisi ticaret yapmak, kimisi konferansa katılmak ya da kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler nedeniyle İstanbul’u tercih etmektedir.

Benzer sebeplerle ülkenin başka şehirlerden İstanbul’a gelen vatandaşlarımızın varlığı da azımsanacak sayılarda değildir. İstanbul’a gelen misafirler çoğu zaman konaklamak için otelleri tercih etmektedir. Gelen misafirlerin bir kısmı da patili dostlarıyla birlikte gelmektedir.

Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

 İstanbul’da patili dostlarımıza, evcil hayvanlarımıza, kedi ve köpeklerimize kapılarını açan otel sayısı oldukça fazladır. Birkaç tane örnek verecek olursak

  • Hampton by Hilton  Istanbul,
  • İbis İstanbul West,
  • The Marmara Pera,
  • Bh Conference &Airport Hotel
  • Radisson Blu Bosphorus Hotel

gibi bir sürü otel ismi sayabiliriz. Gerek Avrupa yakasında gerekse de Anadolu yakasında hizmet veren birçok hayvan dostu otel vardır.

 Otellerde Evcil Hayvan Kriterleri

Otellerin patili dostlarımıza, evcil hayvanlarımıza, kedi ve köpeklerimize ilişkin kriterleri otelden otele değişmektedir. Genellikle bu  otellerin büyük çoğunluğu evcil hayvan için ücret almazlar ve odada bulunmalarına izin verirler. Sadece sayı sınırlaması vardır. Çoğunlukla maksimum ikidir. Bazıları köpek boyutu konusunda sınır koymaktadır.  Restoranlarda özellikle köpeklerin alımı sınırlıdır.

Kediler genellikle alınabilmektedir.  Kimi oteller evcil hayvanına göre oda seçimi yapma hizmeti vermektedirler. Köpeğiniz çok hareketli ve gürültücüyse diğer misafirlerin rahatsız olmayacağı bir oda seçme şansınız vardır. Örneğin sese duyarlı, havlamaya hazır bir köpeğiniz varsa üst katlarda bir oda tercih edebilirsiniz. Bu sizin ve evcil hayvanınız açısından çok daha iyi olacaktır.

Otel Seçerken Bazı Tavsiyeler

 Son olarak seçeceğiniz otelle ilgili bir kaç tavsiyede bulunacak olursak; özellikle patili dostunuz bir köpekse kalacağınız otelin bahçesinin olması sizin için önemli olabilir. Çünkü bahçesi olmayan bir otelde evcil hayvanınızın tuvalet ihtiyacını gidermekte zorlanabilirsiniz.

Bahçesi olan bir otel seçtiğinizde patili dostunuzla oynayarak enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon yaptırırken mutlaka kedi ve köpeklerinizle ilgili son teyit almanızı tavsiye ederiz. Hele ki internetten rezervasyon yapıyorsanız bir de oteli arayarak netleştirmeniz istenmeyen bir sürprizle karşılaşmanızı engeller.

Bu Yazıda Dikkatinizi Çekebilir: Engelleri Kaldırın! Engelliler İçin Yurtdışı Turları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri