Gastronomi GezileriGezi Magazinİstanbul

İstanbul’un En İyi Çorbacıları: İstanbul’da Çorba İçilecek Yerler

İstanbul Çorbacıları

Kimi zaman soğuk kış günlerinde kimi zaman da eve dönerken hafif bir şeylerle karnını doyurmak isteyenlerin ilk tercihi olan çorbacılar, klasikleşen lezzet durakları haline gelmiştir. Çorba çeşitlerinin bir hayli fazla olduğu ülkemizde çok lezzetli çorbalar yapan birçok yer bulunmaktadır. GeziLinki tarafından özenle hazırlanmış olan bu içerikte, İstanbul’un en iyi çorbacıları olarak bilinen mekanlar sıralanmıştır. İşte İstanbul’da çorba içilecek yerler…

İstanbul’un En Lezzetli Çorbacıları

Murat Kelle Paça – Beyoğlu

İstanbul’un en iyi çorbacıları

Beyoğlu’nda bulunan ve Avrupa Yakası’nın en popüler çorbacılarından olan Murat Kelle Paça’da adından da anlaşılacağı üzere en meşhur çorba, kelle paça çorbasıdır. Kelle paça içecek olanlar sarımsak da özel olarak talep edebilirler. Bununla birlikte bir diğer sevebileceğiniz çorba atom çorbasıdır. İçerisinde çeşitli sakatatlar yer alan bu çorba tam olarak bir şifa deposudur. Genellikle de müdavimi olan müşterilerin ilk tercihidir. Sakatat sevmeyenler burada ezogelin ya da mercimek içebilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Büyük Parmakkapı Sokak, No: 5, Beyoğlu, İstanbul.

Lale İşkembecisi – Beyoğlu

Beyoğlu’nda yer alan bir diğer çorbacı da Lale İşkembecisi’dir. Burada da adından anlaşılacağı üzere en popüler lezzet işkembe çorbasıdır. Ancak işkembe çorbaları burada herhangi bir makine kullanılmaksızın doğrudan satır kullanılarak hazırlanmaktadır. Böylelikle alışılmışın biraz dışında bir kıvamda çorba içmeniz muhtemeldir. Bununla birlikte Lale İşkembecisi’nde mercimek ve domates çorbası gibi klasik çorbalar da tüketebilirsiniz. Sakatat tercih etmeyenlerin daha birçok alternatifi vardır. Farklı tatlar denemek isteyenler Lale İşkembecisi’ni tercih edebilirler.

Adres: Tarlabaşı  Caddesi, Bulvar, No: 13, Beyoğlu, İstanbul.

Şayan – Beşiktaş

İstanbul’un en iyi çorbacıları

Avrupa Yakası’nda popüler çorba duraklarından bir diğeri Şayan’dır. Burası genellikle ünlü isimlerin, futbolcuların ve sanatçıların çorba içmek üzere tercih etmiş olduğu bir mekandır. Etli ve sebzeli olmak üzere çeşitli tarzdaki çorbalarıyla zengin bir menü içeriğine sahiptir. Çorbayla birlikte bir şeyler yemek isterseniz de kokoreç, ızgara et gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Bu mekanın en güzel özelliklerinden biri vegan beslenenler için uygun lezzetleri sunuyor oluşudur. Vegan veya vejetaryen beslenenler için en uygun çorbası Şayan olacaktır.

Adres: Gayrettepe Mahallesi, Yıldız Posta Caddesi. Ayyıldız Sitesi No: 28 D: 46 -47, Beşiktaş, İstanbul.

Tarihi Haliç İşkembecisi – Fatih

İstanbul’un en iyi çorbacıları arasında gösterilen Tarihi Haliç İşkembecisi, otantik mimarisiyle ve ortamıyla konuklarına oldukça huzurlu bir ambiyans yaşatmaktadır. 1938 senesinden beri faaliyetlerini sürdüren mekan aynı anda 250 kişiyi ağırlayacak bir kapasiteye sahiptir. Zaman zaman burayı oldukça kalabalık görebilirsiniz fakat genel olarak sakin bir ortamı vardır. İşkembe ve kelle paça çorbalarının özenle temizlenerek, oldukça lezzetli bir şekilde hazırlandığını bilmelisiniz. Lezzetli bir çorba içmek için tercihiniz Tarihi Haliç İşkembecisi olabilir.

Adres: Cibali Mahallesi, Abdülezelpaşa Caddesi, No: 315, Fatih, İstanbul

Karaköy Çorba Evi – Karaköy

İstanbul’un en iyi çorbacıları

Her çeşit çorbayı rahatlıkla bulabileceğiniz bu mekanda oldukça lezzetli çorbalar tadabilirsiniz. Geleneksel çorbalar, yöresel tatlar, etli ve sebzeli çorba çeşitleri gibi birçok çorba türünü burada bulabilirsiniz. Günün her saatinde farklı çorbalar çıkmaktadır. 24 saat hizmet veren Karaköy Çorba Evi’nin porsiyonların oldukça bol ve fiyatlarının ise makul olduğunu söylemek mümkündür.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi. No: 35, Beyoğlu, İstanbul

Çorba Konağı – Maltepe

Onlarca çeşit çorba çıkaran Çorba Konağı, İstanbul’un en lezzetli çorbalarını deneyebileceğiniz oldukça güzel bir mekandır. Mekana daha adım atar atmaz gelen kokularla iştahınız açılacaktır. Menüde çorba çeşitliliği oldukça fazla olduğundan karar noktasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle de farklı lezzetler denemek için çorbaları yarım porsiyon olarak söyleyebilirsiniz. Ayrıca bu mekanın çok lezzetli tatlılarının da olduğunu söylemekte yarar var.

Adres: Fazılpaşa Caddesi No: 10 Maltepe – Topkapı, İstanbul.

Sarıhan İşkembe – Ümraniye

İstanbul’un en iyi çorbacıları

İstanbul’un en iyi çorbacıları arasında gösterilen Sarıhan İşkembe’de işkembe çorbasına ek olarak domates çorbası, mercimek çorbası ve boncuk tuzlama çorbasının oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Anadolu Yakası’nda olanlar için gidilebilecek en iyi çorbacılar arasındadır. Sakatat sevenler için ayrı, sevmeyenler için ayrı çok çeşitli çorbalar sunan mekanı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 24 saat hizmet vermektedir.

Adres: Tepeüstü, Alemdağ Cad. 538/A-B, 34771 Ümraniye, İstanbul.

Mabeyin – Çamlıca

Antep mutfağı esintileri alacağınız Mabeyin – Çamlıca’da deneyebileceğiniz en lezzetli çorbalardan biri beyran çorbasıdır. Özellikle İstanbul’da beyran çorbasını yapan yerlerin sayısı bir hayli azdır. Lezzetli ve nitelikli bir beyran için Mabeyin doğru bir tercih olacaktır. Bununla birlikte Gaziantep’e özgü yuvalama çorbası da içebilirsiniz. Şık ve nezih bir ortama sahip olan mekanın bahçeli ve kapalı olmak üzere 2 ayrı salonu bulunmaktadır. Üsküdar’a yakın oturanlar için güzel bir alternatif olabilir.

Adres: Eski Kısıklı Caddesi. No: 129 Altunizade, Üsküdar (Çamlıca), İstanbul.

Hebun Çorba Evi – Sarıyer

İstanbul’un en iyi çorbacıları

İstanbul’un en iyi çorbacıları arasında gösterilen mekanlardan bir tanesi de Hebun Çorba Evi’dir. Burada porsiyonlar fazlasıyla doyurucudur. Çorbaların yanında getirilen ekmekler ise oldukça lezzetli ve tazedir. Sakatat sevenler için ayrı, vejetaryen olanlar için ayrı çok sayıda çorba çeşitleri sunulmaktadır. Menüsü olmayan mekanda çorbalar vitrinde sergilenmektedir. Hoşunuza giden, gözünüze hitap eden çorbaları seçip afiyetle içebilirsiniz.

Adres: Huzur Mahallesi, Atatürk Caddesi. No: 3, Sarıyer, İstanbul

Shorba – Ataşehir

İstanbul’un en iyi çorbacıları

Listemizin son sırasında İstanbul’un popüler çorbacılarından olan Shorba yer alıyor. Çorbalarında herhangi bir katkı maddesi, tatlandırıcı bulunmayan mekan 24 saat hizmet vermektedir. Etli ve sebzeli olmak üzere çok çeşitli çorbalar bulabileceğiniz oldukça başarılı bir çorbacıdır.

Adres: Ata Plaza 3, Arkadlı Çarşı No: 3/5, Ataşehir, İstanbul

Bu içeriğimizde İstanbul’da lezzetli çorbalar içmek isteyenler için çorbacılar önerilmiştir. Siz de İstanbul’da çorba nerede içilir sorusuna cevap arıyorsanız içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Bunlara ek olarak daha fazla gezi ve gastronomi içerikleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri