JaponyaKeşfet

Japonya Saat Kaç? Türkiye – Japonya Arası Saat Farkı

Japonya'da Saat İleride Mi Geride Mi?

Doğu Asya’da yer alan “Doğan Güneş’in Ülkesi” olarak da bilinen Japonya, kendine has kültürü ve özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bir ada ülkesidir. 6 bin 852 adadan oluşan bir takımadadır. Başkenti Tokyo, teknoloji ve turizm açısından bir hayli gelişmiştir. Peki Japonya saat kaç, Türkiye – Japonya arası saat farkı kaçtır?

Japonya Saat Kaç?

127 milyonu aşkın nüfusuyla Japonya, dünyanın en kalabalık 10 ülkesi arasında yer almaktadır. Başkenti Tokyo, en kalabalık şehridir. Şehrin nüfusu yaklaşık 30 milyondur. Tokyo ile birlikte Kyoto, Osaka ve Yokohama şehirleri de oldukça önemlidir. Japonya’ya gitmek isteyenler için İstanbul ve Ankara havalimanları kullanılabilir. Bu havalimanlarından haftada birçok kez uçuş düzenlenmektedir. Japonya her dönem ılıman bir iklime sahiptir. Ada ülkesi olduğundan elverişli ve bol yağışlı bir iklimi vardır. Japonya’ya gitmek için en doğru zamanı yaz ayları olabilir. Yaz aylarında yağışlar kısmen daha az olmaktadır.

japonya

Japonya saat kaç sorusu için öncelikle Japonya’nın hangi saat diliminde olduğu bilinmelidir. Japonya, UTC + 9 zaman diliminde yer alır. Eş güdümlü evrensel bir zamanda olduklarından yaz ya da kış saati uygulamaları bulunmamaktadır. Japonya, Ankara’nın 6 saat ilerisinde yer almaktadır. Yani Türkiye’de saat 20.00 iken Japonya’da saat 14.00 olacaktır.

Japonya Mutfağı

Japonya’da saat kaç sorusuna cevap verildikten sonra bir diğer akla gelen konu şüphesiz ki yemek olacaktır. Japonya mutfağı dünya çapında bir popülerliğe sahiptir. Kendilerine has yemekleri ve lezzetleri tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. Japonya mutfağının temelinde; çorba, pirinç, pilav, balık ve sebze yemekleri bulunmaktadır. Özellikle pirinci birçok yemeklerde kullanmaları ile bilinirler. Pilav, onların hemen hemen her öğünlerinde yer alır. Bununla birlikte ada ülkesi olmalarından kaynaklı deniz ürünleri yemekleri de son derece başarılı olmaktadır. Baharat ve yağ kullanımı çok minimum seviyededir. En meşhur yemekleri pilavla birlikte suşidir.

susi

Özetle Japonya’ya gidecekler için Japonya ılıman bir iklime sahiptir. Okyanusa kıyısı olan bir ülke olduğundan karasal iklim özelliklerini hiç yansıtmazlar. Ülkede 4 mevsim belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Özellikle haziran ayları oldukça sıcak ve nemli geçmektedir. İnanç istemi oldukça kuvvetlidir. Ülkenin büyük bir kısmı Budizm inancına sahiptir. Pek çok tapınağın yer aldığı ülkede çeşit çeşit tapınakları gezebilir ve uzak doğu kültürünü yakından görebilirsiniz.

Bu yazımızda Japonya saat kaç sorusu ile birlikte Japonya seyahatine dair pratik bilgiler verilmiştir. Bu ve buna benzer birçok içeriğe GeziLinki YouTube kanalı aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu