Keşfet

Kedi ve Köpekler İçin En İyi Kuaför Mekânları

Pet Kuaför

Köpek kuaförü günümüzde en çok tercih edilen alanlarda yer alıyor. Özellikle tüyleri için yenilik isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Can dostlarımız, minik patiler, evcil hayvanlarımız için yapmayacağımız şey yoktur. Onları en iyi şekilde beslemeye, kontrol ve aşılarını yaptırmaya, köpeğimiz varsa gezdirmeye çalışırız. Sırf tuvalete götürmek için normalden sürünerek kalktığımız yataktan çivi gibi fırlarız. Hastalansa sabahlara kadar başında bekleriz.

 Can dostlarımızın başka bakımları da vardır. Çünkü dönem dönem tüy dökerler.  Ya da tüyleri onlara rahatsızlık verecek şekilde uzar. Özellikle köpeklerinizin hem enerjisini atsın diye, hem de tuvalet ihtiyacını gidermek için sıklıkla gezdirmek zorundasınızdır. Dışarı çıkardığınızda yerlere kadar tüylerinin sürünmesi bütün tozun pisliğin, belki de zararlı böceklerin evinize taşınmasına neden olabilir.

Köpek kuaförü

Tüylerinin uzunluğu özellikle dışkılarken tüylerine de bulaşmasına neden olacağı gibi yazın köpeğinizin bunalmasına da neden olmaktadır. Artık kedi ve köpekler için harika kuaför mekânları “https://petzzkuafor.com/” bulunuyor. Buralarda küçük dostlarınızın bakımını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Bunlardan birkaçı;

  • Petzz Kuaför – Kedi ve köpek pet kuaförü,
  • Şişli Pet Kuaför,
  • Pawz Up Pet Kuaförü

Pet Kuaförleri Neler Yapar?

Can dostlarımızın, minik patilerin, evcil hayvanlarımızın tüylerinin kısaltılması ve bakımı için pet kuaförleri çeşitli yerlerde hizmet vermektedir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz pet kuaförlerinde banyo, tüy kesimi, tırnak kesimi, kulak temizliği vb. birçok hizmet mevcuttur. Tüm bu bakımları Mırmır Pet Kuaför ya da Pets kedi-köpek kuaförü mekânlarında yaptırabilirsiniz.

Köpek kuaförü

Küçük ırk köpeklere ve kimi kedi türlerine tüy kesimi verilirken şekillendirme de yapılmakta, evcil hayvanınız daha da sevimli hale getirilmekte, çeşitli aksesuarlar takılarak süslenmektedir. Parfümünden tutalım da boyasına kadar sizin beğendiğiniz, seçtiğiniz biçimde can dostunuzun tüylerine şekil verilmektedir.

En İyi Kuaför Mekânları

Can dostlarımız, minik patiler, evcil hayvanlarımız için her yerde en iyi hizmeti aramalıyız. Kuaför seçerken bile en iyi kuaförü seçmemizde fayda var. Bir kere her şeyden önce kuaförün bu işin eğitimini aldığına dair sertifikası olması gerekiyor. Buna öncelikle dikkat edilmelidir.

Çünkü belgesi olmadan bu işi yapan birçok insan da ne yazık ki mevcuttur. Fiyatlarının düşük olmasından dolayı ya da reklamlarına aldanıp bu insanlar tercih edilebiliyor. Bu tür yerler kaçak olduğu için denetlenemiyor, uygunluğu kontrol edilemiyor. Hijyen konusunda sıkıntılar çıkabildiği gibi bulaşıcı kimi hastalıklar da geçebiliyor.

Ayrıca işini bilmeyen insanlara evcil hayvanınızı emanet ettiğinizde canları yanabiliyor. Bu tırnağını keserken ya da tüylerini kısaltırken olabiliyor. Tüylerini olması gerekenden fazla ve şekilsiz kesebiliyor.

Can dostlarımız için kuaför seçerken bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Gerekli eğitimleri almış, hijyene önem veren, deneyimli, artık kurumsallaşmış kuaförler seçilmelidir. Can dostlarınızın sağlığını da böylelikle riske atmamış olursunuz.

Bu Yazıda Dikkatinizi Çekebilir:Hayvanlarınızı Taşıyabileceğiniz Pet Taksiler Var! Biliyor muydunuz? Pet Taksi Nedir?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri