Gastronomi Gezileri

Masterchef 98. Bölüm 10 Ekim mavi takım kaptanı kim oldu? Mavi takım ve kırmızı takımda kimler var?

Masterchef Türkiye 2022 mavi kaptan kim oldu?

09 EKİM KİM ELENDİ?

Her akşam saat 20:00 ‘da Tv8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye, birçok kişi tarafından ilgi ve merakla izlenmeye devam ediyor. MasterChef Türkiye’de bugün 10 Ekim mavi takım kaptanı kim oldu sorusunun yanıtı arandı. Tansiyonun hiçbir zaman düşmediği yarışmayı bugünde izleyenler nefeslerini tutarak izledi. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ‘nın jurisi olduğu Masterchef 2022 98. bölümünde bugün mavi takım kaptanı olmak için kıyasıya bir yarış vardı. Hafta sonu Burak ile Şule ‘nin son ikiye kalmasının ardından, Şule ‘nin elenmesi ile bir hafta daha geride kalmış oldu. Bugün ise haftanın yeni takımları belli oluyor. Peki 10 Ekim mavi takım kaptanı kim oldu?

10 EKİM MAVİ TAKIM KAPTANI BELİRLENİYOR

Bu akşam Mehmet şef, Somer şef ve Danilo şef  yarışmacılardan Tantuni yapmalarını istedi. Yarışmacılar en iyi tantuniyi yaparak 10 Ekim mavi takım kaptanı kim oldu sorusunu yanıtlamak için ter döktü. Kıyasıya bir yarış ile jürilerin değerlendirmesinin ardından Barış ve Ayaz finale kaldı. Finale kalan Barış ve Ayaz arasındaki bilgi yarışması şeklindeki düelloyu ise Ayaz kazanarak mavi takımın kaptanı oldu. Ve sonrasında yaşananlar…

anmasterchef-yarismaci

10 EKim Takımlar Belirleniyor..

Mavi takım kaptanı kim oldu sorusunun yanıtı ise en iyi Tantuniyi yapan Barış ve Ayaz ‘ın sonrasında yaptıkları düello ile belli oldu. Mavi takım kaptanı olan Ayaz karşısına kırmızı takım kaptanı olarak Burak Kaya ‘yı seçti. Yaptıkları stratejik seçimlerin sonrasında ise aldıkları yarışmacılar ile takımlar şöyle şekillendi. İşte kadrolar..

10 Ekim Mavi takım kadrosu

1- Ayaz

2- Çağatay

3- Metin

4- Tayfun

5- Yağız

6- Kıvanç

7- Barış

8- Serpilay

10 EKİM kırmızı takım kadrosu

1- Burak Kaya

2- Büşra

3- Gamze

4- Görkem

5- Atike

6- Fatma Nur

7- Tolga

8- Burak Revanbahş

Gecenin Kazananı Ayaz olurken takımlar bu şekilde hafta boyu yarışarak potaya gidecek isimleri tek tek belirleyecek bir maratona başlamış oluyorlar. Hafta sonu potaya giden yarışmacılardan iki kişi arasındaki düelloyu kaybeden ise haftanın eleneni oluyor. Bakalım bu hafta ne şekilde tamamlanacak.. Bu yazımızda 10 Ekim mavi takım kaptanı kim oldu sorusunun yanıtını aradık. Daha fazla gastronomi ve gezi önerisi için Geziliki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.
Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri