KeşfetMarmaraSakaryaYurtiçi Gezilerimiz

Saklıgöl: Sakarya’da Küçük Bir Hafta Sonu Kaçamağı

Sakarya Saklıgöl Gezi Rehberi

Saklıgöl Nerede?

Saklıgöl, eşsiz doğası ve hafta sonu kafa dinlemek için gidebileceğiniz alanlardan biri olması bakımından ziyaretçilerini bekliyor! Etrafı ağaçlarla çevrili bir yapay göl olan Saklıgöl Sakarya’da yaşayanların bildiği bir yer ancak yalnızca Sakarya sınırları içerisinde popüler değil. İstanbul’un kalabalığından sıkılıp bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin de tercih ettiği, edebileceği yerlerden bir tanesi. Özellikle kahvaltıyı dışarıda yapmak isteyenler için tercih edilebilecek yerler arasında. Saklıgöl, özel bir işletme ve tesisin adı. Resmiyette adı Saklıgöl Cafe/Restoran olarak geçen mekânda göl manzarası gözleri kamaştırıyor.

sakligöl-1

Ailecek güzel vakit geçirip bir gününüzü birbirinize ayırabileceğiniz bir mekan arıyorsanız, artık buldunuz! Peki, Sakarya’daki bu eşsiz yer nerede? Öncelikle şunu söyleyelim, Saklıgöl’e gitmek için önceden bir rezervasyon yaptırabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden veya telefonla ulaşarak Saklıgöl’den rezervasyon yaptırmak mümkün. Saklıgöl, Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yer alıyor. Korucuk Mevkii’nde bulunan tesise kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar ve iyi eğlenceler diliyoruz.

Saklıgöl’e Nasıl Gidilir?

35 dönümlük göletin etrafı meşe ağaçları ile çevrilidir. Saklıgöl denmesinin sebebini oraya ulaştığınızda anlayacaksınız. 540 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilen tesise ulaşmak isteyenleri buraya toplayalım. Saklıgöl’e ulaşmak için kent merkezinden 15 kilometrelik bir yolculuğa çıkacaksınız. Korucuk otobüsleri, Sakarya’nın merkezinden kalkıyor. Merkezden kalkan bu otobüslerle Saklıgöl’e ulaşmak mümkün. Eğer özel aracınızla yolculuk yapacaksanız Adapazarı’nın Karapınar Mahallesi üzerinde bulunduğunu belirtelim. Merkezde, her yerde görebileceğiniz tabelalar ile Korucuk Mevkii’ne ulaşabilirsiniz. Yalnızca tabelaları takip ederek 15-20 dakikalık bir yolculukla Saklıgöl ulaşımı sağlanabilir. İyi yolculuklar diliyoruz!

sakarya

Bir Hafta Sonu Kaçamağı: Saklıgöl

İster tesisin kafeteryasında göl manzarasıyla sıcak bir çay içebilir isterseniz de sabah kahvaltınızı burada yapabilirsiniz. Kapalı alanlar bulunduğu gibi tesis içerisinde açık alanlar da bulunuyor. Burada kahvaltınızı yaptıktan sonra göl kenarındaki banklarda oturabilir, sevdiklerinizle muhabbet edebilir ya da ağaçların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Saklıgöl maceranız sırasında kahvaltıdan sonraki saatlerde öğlen ve akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Saklıgöl’de, tam 150 kişilik bir kapalı alan bulunuyor. Ayrıca 150 kişilik göl manzarasına sahip bir balkon da burada mevcut. Kafeterya kısmında 60 kişilik bir iç mekân ve 30 kişilik kapalı teras bulunuyor. Biz yine de daha serbest ve açık bir alanda olmak istiyoruz diyorsanız açık alanda bulunan kamelyalar ve serbest piknik alanları yine faydalanabileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

sakligöl

Sakarya’da bulunan Saklıgöl’e mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz. GeziLinki ile daha fazla yer keşfedebilir ve ailenizle, sevdiklerinizle yahut kendi başınıza vakit geçirmek için birçok yere ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyoruz!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri