Keşfet

Adana Kozan’da Deprem! Artçılar Devam Ediyor

Adana Kozan'da Deprem Oldu

Adana ‘nın Kozan ilçesinde 25 Temmuz 2023 tarihinde saat 08:44 ‘te 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin yerin 3,7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği açıklandı. Deprem sonrasında Kozan ve çevre ilçelerdeki vatandaşlar sokaklara çıkarak korku dolu anlar yaşadı. Depremde can kaybı ya da yaralanma olmadığı açıklanırken, binalarda da hasar meydana gelmedi. Afad yaptığı açıklamada tarama çalışmaları devam ediyor dedi. Adana ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar depremin şiddetli hissedildiğini belirtirken, bazı vatandaşlar ise deprem sonrasında evlerinden dışarı çıkarak bir süre sokakta beklemeyi tercih etti.

Artçılar Devam Ediyor

Depremin henüz korkusu atlatılmadan artçılar gelmeye devam ediyor. Kandilli rasathanesinin yaptığı açıklamada önce 10:48’de 3,8 ve sonrasında saat 10:57 ‘de 4,6 şiddetinde bir artçı deprem daha geldi. Yetkililer vatandaşları dikkatli olması konusunda uyarıda bulunurken, can ve mal kaybı gibi olumsuzluk yaşanmadı.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Yedikule Hisarında Ücretsiz Açık Hava Sinema Etkinliği

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri