BalıkesirTermal Tatiller

Balıkesir Gezisi’ne Kısa Bir Ara: Susurluk Kaplıcaları

Susurluk Kaplıcaları Nerede?

Şehrin kalabalığı ve stresi sizi çok mu bunalttı? Hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir seçenek arıyorsanız önerimiz: Susurluk Kaplıcaları

Susurluk Kaplıcaları & Balıkesir’in En İyi Termal Tatili

Çanakkale, İzmir, Kütahya, Manisa ve Bursa ile çevrili olan Balıkesir’in, Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır.

Susurluk Kaplıcaları

Yaz dönemi boyunca misafirlerinin büyük ilgi odağı olan Balıkesir, masmavi denizinde attığınız kulaçlarla sizi huzura kavuşturuyor. Eğer karada oksijeni, ciğerlerinizin derinliklerinde hissetmek isterseniz Kaz Dağları sizleri bekliyor olacaktır. Susurluk Kaplıcaları için yapacağınız gezi ile köklü bir tarihe sahip olan Balıkesir’de Cunda Adası, Antandros Antik Kenti, Koca Saat, Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Balıkesir’de bir diğer termal tatil yapabileceğiniz yer Termal Turizmin Göz Bebeği: Sındıgı Emendere Kaplıcaları

Susurluk Kaplıcaları’na Ulaşım Nasıldır?

Tostu ve ayranı ile nam salan Susurluk ilçesinde, kaplıca tatili için iki adet seçeneğiniz bulunmaktadır: Kepekler (Ilıca Boğazı) Kaplıcası ve Yıldız (Yellice Tepe) Kaplıcası.

Kepekler (Ilıca Boğazı) Kaplıcası, Susurluk ilçesine bağlı olan Ilıcaboğazı Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Balıkesir il merkezine 67 kilometre mesafede bulunurken Susurluk ilçe merkezine 23 kilometre mesafede bulunmaktadır. Dilerseniz özel aracınızla bölgeye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz, dilerseniz de Susurluk merkezden kalkacak olan Ilıcaboğazı köy minibüslerini kullanabilirsiniz.

Susurluk Kaplıcaları

Kaplıca tatili adına tercih edeceğiniz Susurluk Kaplıcaları için bir diğer alternatifiniz olan Yıldız (Yellice Tepe) Kaplıcaları, Balıkesir il merkezine 17 kilometre mesafede yer alıyor, Yıldız Köyü’nün ise 3,5 kilometre uzaklığında bulunuyor.

Susurluk Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Susurluk bölgesi, tarihi ve turistik bir bölge olmasından ziyade bir konaklama bölgesidir. Susurluk Kaplıcaları ile yapacağınız kaplıca tatili ile bölgede birçok konaklama imkanı bulunmaktadır.

Susurluk Kaplıcaları Hakkında Kısa Bilgi

Kepekler (Ilıca Boğazı) Kaplıcası

Su, 58 °C sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları özelliği; sodyumlu, klorürlü, bikarbonatlı bileşime sahip olmasıdır. Tüm romatizma çeşitleri, polinevrit, nevralji, nevrit, kırık ve çıkık sonrası hareketsizlikler, çocuk felci, kadın hastalıkları ve artritli hastalarda çamur tedavisi kullanımı tavsiye edilmektedir. Susurluk Kaplıcaları suyunun şifaları sayesinde romatizma, polinevrit, nevrit, nevralji, ankilozlar, felçler ve kadın hastalıkları adına banyo tedavisi kullanılmaktadır. Ziyaretçileri için kaplıcanın yakınında kısa zaman sonra faaliyete geçecek yeni bir tesis yapılmaktadır. Banyo hizmeti ve konaklamanın yapılacak olan bu tesiste sunulması planlanmaktadır.

Yıldız (Yellice Tepe) Kaplıcası

56-68 °C arasında değişen su sıcaklığına sahiptir. Kaynak suyu özelliği; florür içeren sodyumlu, sülfatlı, bikarbonatlı bir bileşime sahip olmasıdır. Romatoid artrit, ankilozan Spondilit başta olmak üzere romatizmal hastalıkların kronik dönemleri, bel ağrısı, eklem hastalıkları, miyozit, yumuşak doku hastalıkları, ortopedik operasyonlar, nörolojik hastalıkların tedavisinde, sinir ve beyin ameliyatları sonrası nekahat dönemlerinde, spor yaralanmaları ve cilt hastalıkları tedavisi için kullanılması önerilmektedir.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri