Termal Tatiller

Termal Tatil Yapmak İsteyenlere Yoncalı Kaplıcaları

Yoncalı Kaplıcaları Nerede?

Hayatın hızından sıkıldınız ve küçük bir molaya mı ihtiyacınız var? Yoncalı Kaplıcaları tatili ile dinlenirken enerji depolamanız mümkün! İşte tüm detaylar…

Yoncalı Kaplıcaları Nerede? Termal Tatil Yapmak İsteyenlere

Ege Bölgesi’nde bulunan Kütahya, tarihi, kültürü ve doğasıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Çinileri kadar termal kaynakları ile de ünlü olan Kütahya’ya gelmişken Yoncalı Kaplıcaları termal tatili listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

yoncalı kaplıcaları

Kaplıca tatili fırsatları ile sağlık turizminde dikkat çeken şehirde Domaniç Ormanları, Kütahya Kalesi, Frig Vadisi, Aizanoi Antik Kenti, Çinili Camii, Kütahya Çini Müzesi ve Kütahya Arkeoloji Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Yoncalı Kaplıcaları’na Ulaşım Olanakları

Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya il merkezine 16 kilometre mesafedeki Yoncalı Mahalesi’nde bulunur. Özel aracınızla bölgeye ulaşım sağlayabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan dolmuş ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Özel aracınızla bölgeye gidecekseniz Kütahya Tavşanlı Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yoncalı Kaplıcaları Konaklama Olanakları

Burada pek çok otel Yoncalı Kaplıca tatili için konaklama hizmeti vermektedir. Uygulama oteli ve apartlar da diğer seçeneklerinizdir.

Yoncalı Kaplıca Tatili Yapmak & Sosyal İmkanlar

12. yüzyıldan itibaren çeşitli hastalıkların tedavisindekaplıca bölgesi yoğun talep görmektedir. Yoncalı Kaplıcaları suyunun sıcaklığı 42°C’dir. Sodyum, klorür, sülfat, magnezyum ve daha birçok mineral bulunan termal suyun toplam mineral konsatrasyonu 782.565 mg/lt’dir. Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat iyonları termal su içeriğinde oldukça yüksek seviyededir. Kireçlenme ve eklem rahatsızlıkları, iltihaplı eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, sedef hastalığı, nörolojik hastalıklar, spor ve travmatik rahatsızlıklar, parapleji, çocuk felci, kırık ve çıkıklar, kadın hastalıkları tedavisinde tavsiye edilmektedir. Ayrıca termal tatil için geleceğiniz bu bölge, rakım olarak denizden yüksekliği (950 metre) ve temiz havası sebebiyle nefes darlığı ve astım hastaları için de önerilmektedir.

Günübirlik Kütahya ziyaretleriniz sırasında da Yoncalı Kaplıcasının suyunun şifalarından faydalanabilirsiniz. Türk hamamı, açık ve kapalı havuzlar da diğer sosyal imkanları oluşturmaktadır.

Dübecikler Yüzme Havuzu, %83 oranında sahip olduğu radyoaktivite ile böbrek hastalıkları ve karaciğer bozuklukları için tavsiye edilmektedir.

Çelikler Suyu Hamamı, radyoaktivitesi daha yüksektir. Halk arasında ‘’gençlik suyu’’olarak bilinir.

yoncalı kaplıcaları

Batak (çamur banyosu), özellikle romatizma hastalıklarına iyi gelen hamam Türkiye’nin en yüksek radyoaktivite miktarına sahiptir.

2007 yılından itibaren Özel Öz-İlgi Bakım Merkezi, Yoncalı Kaplıcaları bölgesinde bulunmaktadır. Engellilere yönelik hizmet vermekte olan bakım merkezinin hedefi toplumsal hayata iyi psikolojik yapıyla bireylerin katılması ve kaplıca terapileriyle rehabilitasyon imkanı sağlamaktır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri