Termal TatillerYalova

Yalova Kaplıcaları: Armutlu Kaplıcası ve Daha Fazlası!

Armutlu Kaplıcaları

Armutlu ilçesi, Yalova şehir merkezine 54 kilometre uzaklıkta bulunur ve kaplıcaların çevresine işletmeler kurulmasıyla da daha çok insan ağırlamaya başlamıştır. Armutlu kaplıcaları diğer termal kaplıcalarla karşılaştırıldığında hem denize daha yakındır hem de radyoaktivitesi en yüksek kaplıcalardır. Yalova iline bağlı olan Armutlu’nun ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzakta bulunan kaplıcalar, etrafı ağaç ve makilerle kaplı bir vadinin dere yatağı boyunca sıralanmış birçok kaynaktan oluşur.

Yalova’da Termal Tatil & Armutlu Kaplıcaları

armutlu kaplıcaları

Yalova, Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere olan yakınlığıyla biliniyor ve bu özelliğinin katkısıyla da zaten adını duyurduğu kaplıcaları fazlasıyla tercih ediliyor. Şehir, Türkiye’nin en büyük kaplıcasını içerisinde barındırıyor. Bu tesisi şehre yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve Fıstıklı ilçesinde de kaplıcalar var. Armutlu kaplıcaları ise hem dolu dolu bir tatil geçirmeniz hem de şifa bulmanız için eşsiz bir tercih. Tercihinizi bu kaplıcadan yana kullanacak olursanız, ormanlık alan içerisinde güzel bir kaplıca tatili sizi bekliyor demektir.

Armutlu’da Kaplıcaya Gideceklere Tavsiyeler

Ormanlık alanın içerisinde bulunan bu güzel tesiste hatıra olarak kalacak güzel fotoğraflar çekmeli ve doğanın en güzel halini yakalamak için sabah erkenden uyanmalısınız. Romatizma, tansiyon, bazı cilt hastalıkları, çeşitli felçler gibi birçok hastalığın şifası olan Armutlu kaplıcaları sizin de hastalıklarınızın şifası olabilir. Ayrıca kaplıcalara gitmişken şehir merkezine yakınlığından faydalanmalı ve Yalova’nın gezilecek yerlerine gitmelisiniz.

armutlu kaplıcaları

Armutlu Kaplıcaları İçin Ulaşım

Armutlu ilçesine yaz mevsiminde düzenli olarak deniz seferleri düzenlenmektedir. Eğer İstanbul’da bulunuyorsanız, bu yolla bir saatte ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Yalova ve Gemlik’te bulunuyorsanız, Armutlu kaplıcaları ulaşımı için belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Ulaşım için hava yolu kullanmayı düşünenler, Bursa Havalimanı’nı kullanabilirler. En yakın havalimanı burası ve kaplıcalara 70 kilometre uzaklıkta.

Ayrıca Yalova’daki bir diğer kaplıca da Termal Tatillerde Yeni Durak: Yalova Kaplıcaları‘dır.

Yalova’da Kaplıcalarda Tatil Yapmak ve Sosyal İmkanlar

Yalova şehir merkezinde bulunan tesisler tabii ki var fakat siz kaplıca tatilinizi doğa ile iç içe yapmak isterseniz, Armutlu kaplıcaları güzel bir seçim olacaktır. Armutlu ilçesinde inşa edilmiş birçok termal otel var. İsterseniz bu termal otelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında yine Armutlu ilçesinin Bozburun tarafında hayata geçirilmiş bir proje olan tatil köyü güzel bir tercih olacaktır. Tatil köyünde hem sosyalleşebilir hem de şifalı olan Armutlu kaplıcası ile buluşabilirsiniz. Neredeyse 360.000 metrekarelik bir alan kaplayan tatil köyünün içeresinde alışveriş merkezinden camisine her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekân mevcut. Ayrıca Fıstıklı köyü ve orada bulunan oteller de seçenekleriniz arasında bulunabilir.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri