Termal Tatiller

Emet Kaplıcası Yosun Tedavisi ile Sağlığınıza Kavuşun

Emet Kaplıcaları Nerede?

Emet Kaplıcası yosun tedavisi ile birçok hastalığa fayda sağlamaya devam ediyor! Hem tatil yapıp hem de sağlıklı olmak için yazımızı okuyun.

Emet Termal Turizm Merkezi: Emet Kaplıcaları

İlginizi çekebilir: Kütahya’nın Saklı İncisi Emet Dereli Kaplıcaları

Kütahya merkezine yakın deniz düzeyinden 900 metre yükseklikte yer alan Emet Kaplıcası şifa anlamında önemli bir yere sahiptir. Özellikle de romatizma, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları ve ağrı yaratan bütün hastalıklar üzerinde başarılı etkisinin olduğu onay almıştır. Kaplıcanın su sıcaklığı kırk sekiz derecedir. Kireçlenme veya bel fıtığı sorunları olan kişiler için termal suların yararı büyük bir öneme sahiptir. Sağlık turizmi denildiği zaman akıllarda yer edinen Emet termal turizm merkezi, özellikle yosun tedavisi ile dünya çapında bir üne sahiptir. Emet Kaplıcalarında dört farklı termal su yer almaktadır. En önemli işlevi ise yosun üreten doğal bir sağlık merkezi olarak nitelendirilmesidir.

Emet Kaplıcası Özellikleri

Bulunulan zaman içinde pek çok şehir, termal tesisleri ile dikkat çekmektedir. Bu sayede bir tesis haline getirilen kaplıcalar, yer almış olduğu il ve ilçesini termal turizm yönünden hızlı bir biçimde ön plana çıkabilmektedir. Bu anlamda Emet suyunun şifaları olarak bahsedilecek pek çok özellik vardır. Yirmi dört saat boyunca yosun üretebilen Emet kaplıcasının suyu, yer altından ortalama 369 derece sıcaklıkta kaynar ve bu sayede yosun oluşumunu gerçekleştirmektedir. Meydana gelen yosunlu sıcak suyun terletme niteliği sayesinde kilo problemi yaşayan kişilerin beraberinde kolesterol ve gut hastalığı olanlar için de şifa dağıtmaktadır. Emet Kaplıcası şifasını diğer kaplıcalardan ayıran en önemli özellik yosun üretmesidir.

Yosun Üreten Emet Kaplıcası

Emet Kaplıcası, yosun tedavisi ile kolesterol, gut hastalığı, vücuttaki toksinleri atma açısından oldukça etkilidir. Akne ve deri hastalıkları; romatizma, kadın hastalıkları özellikle kadınlarda menopoz döneminde sık sık yaşanan kemik erimelerinde de önemli bir yere sahiptir. Çocuklarda duruş ve hareketlerinde sıkıntılar veya denge problemleri yaşandığı zaman tedavi edici niteliği mevcuttur. Sedef hastalığı ve egzama hastalıklarının on bir gün içerisinde tedavinin sonuçlandığı ispatlanmıştır. Termal su kaplıcaları şifa dağıtan yerlerdir ve Emet kaplıcalarının özelliği şekline gelen yosun tedavisinde özellikle eklem ve bel ağrıları çeken hastalar için ciddi boyutlarda olumlu gelişmeler yaşanmasını sağlamaktadır. Yosun yardımı ile cilt ve deri hastalıklarında da fayda sağlandığı gözlemlenmektedir.

Emet Termal Turizm Merkezi ile Şifa

Bünyesinde yer alan sodyum ve mineraller ile vücuttaki toksinler atılır ve bu sayede kişiler kolaylıkla zayıflamaya başlarlar. Bu düzenli kürlerle uygulandığında özellikle eklem romatizmasına büyük katkı sağlamaktadır. Emet Kaplıcası Avrupa’nın en iyi termal suyu özelliğini taşımaktadır ve dünyada yedinci sıraya sahiptir. Emet bütünüyle bir termal turizm cenneti olarak hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla kaplıca tatili için tercih ettikleri bir yerdir. Ulaşım Emet ilçesinin bağlı bulunduğu Kütahya iline olan uzaklığı 94 km’dir. Merkezden veya komşu ilçelerden bu noktaya karayoluyla ulaşım sağlanması mümkündür. İklim bakımından tam manası ile bir geçiş iklimi niteliği göstermektedir.

Emet Kaplıcası Termal Tatili Detaylar

Kış mevsimi oldukça sert ve soğuk, yaz mevsimi de bir o kadar sıcak geçmesinin yanı sıra bahar ayları en çok yağış aldığı dönemdir. Tüm bu özelliklerine bağlı şekilde, ilçe topraklarının önemli bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Peynirli pide ve fırın kebabı oldukça lezzetlidir. Bunun beraberinde tuzsuz keçi peynirinden yapılmakta olan höşmerimi de çok fazla beğenilmektedir. Emet kaplıcası etrafında pek çok otel bulunur ve oteller,  basketbol, tenis, voleybol gibi aktiviteler ile gelen ziyaretçilerin tatillerini değerlendirmelerini sağlamaktadır. Otellerin sunmuş olduğu masaj, Türk hamamı, fitness, sauna hizmetlerinden faydalanarak kişiler kendilerini daha zinde hissedebilmektedirler. Tesislerin, oda servisi, çamaşırhane ve market hizmetleri bulunmaktadır.

emet kaplıcaları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri