İstanbulTermal Tatiller

İstanbul’a Yakın Termal Oteller – İstanbul’un En İyi Kaplıcaları

İstanbul'un Termal Tesisleri

Termal kaplıca otelleri son zamanda sıklıkla adını duymaya başladığımız konaklama mekânlarıdır. Bu otelleri diğer otellerden ayıran en temel fark ise şifalı yer altı sularını bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Bu suların birçok hasatlığı da iyi geldiği düşünülüyor. Bununla beraber termal otellerde, diğer otellerin aksine 4 mevsim tatil yapmakta mümkün. Bu içeriğimizde İstanbul’un en iyi kaplıcaları sıralanmıştır.

Termal Otel Nedir?

Termal oteller günümüzde en sık tercih konaklama alanlarından bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Bu nedenle bilmeyenler için ta bir merak konusu. Termal oteller, çevresi doğal maden suları ile dolu olan ve belirli bir sıcaklıkla yer altı sularının çıktığı bölgelerde kurulan dinleneme tesisleri olarak tanımlanabilir. Yapılan araştırmalar termal suların birçok hastalık üzerinde etkili olduğunu kanıtlamaktadır.

Termal Otellerde Ne Yapabilirisiniz?

Termal suların çeşitli hastalıklara şifa olduğu herkes tarafından biliniyor, ama herhangi bir sağlık sorununuz olmasa da termal tesislere giderek tatil yapabilirsiniz. Termal oteller günümüzde birçok imkâna sahip olmakla beraber en iyi dinlenme alanlarıdır.

Termal otellerde spa, Türk hamamı, masaj, cilt bakımı gibi birçok hizmetin yanında fizik tedavi gibi pek çok hizmet almak mümkün. Amacınız belli bir sürede oluşan yorgunluğu atmaksa ve dinlenerek deşarj olmak istiyorsanız termal oteller tam size göredir.

Termal Otellerin Fiyatları Ne Kadar?

Tatil hepimiz için son derece önemlidir. Bunun yanında, bir şekilde bütçemizi düşünmek zorunda kalırız. Termal otellerde oldukça uygun fiyatlara tatil yapmak mümkündür. Bu tatil için detaylı bir şekilde araştırma yapmanız gerekir. Bütçenize uygun bir termal otel bulacağınızdan şüpheniz olmasın.

İstanbul’un En İyi Kaplıcaları Hangileri

İstanbul, Türkiye ve Dünyanın en kalabalık nüfusa sahip kentlerinden bir tanesidir. Bu nedenle insanların iş hayatından uzaklaşmaları çok mümkün değildir. Çünkü acil bir durumda yeniden işlerine yetişmeleri gerekebilir. Bu nedenle İstanbul’da yaşayan kişiler, bu bölgeye yakın otelleri Tercih etmeliler. İstanbul’un en iyi kaplıcaları ise şu şekilde;

  • Vespia Otel
  • Romance İstanbul Otel
  • Sura Hagia Sophia Otel
  • Radisson Blu Hotel İstanbul Ottomare
  • Shangri-La Bosphorus, İstanbul

Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri