FestivallerİstanbulKonserler

Edip Akbayram Beylikdüzü Konseri Ücretsiz – 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları Konserleri

Edip Akbayram Beylikdüzü Konseri

Edip Akbayram Beylikdüzü Konseri; Edip Akbayram, 29 Aralık 1950’de Türkiye’nin Gaziantep şehrinde dünyaya geldi. 9 aylıkken kendini çocuk felcine yakalandı. Bu erken yenilgiye rağmen, zorlukların üstesinden gelmeyi ve hayatında dikkate değer başarılar elde etmeyi başardı. Eğitimini Gaziantep Şahinbey Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra müziğe olan tutkusunun ve sarsılmaz kararlılığının bir göstergesi olarak kendi orkestrasını kurma yolculuğuna çıktı.

1968 yılında lise eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşerek hayatında yeni bir sayfa açtı. Müziğe karşı yakıcı bir tutkuyla, kendisi ve yetenekli müzisyen arkadaşları lisede birlikte geçirdikleri süre boyunca bir orkestra kurdular. Bu olağanüstü grup sadece enstrümantal becerilerini sergilemekle kalmadı, aynı zamanda büyüleyici vokalleriyle de izleyicileri büyüledi. Besteleri, ünlü şairler Pir Sultan Abdal ve Karacaoğlan’ın derin ve düşündürücü sözlerinden esinlenerek seyirciye sunuldu. Birlikte, bu şiirsel dizelere güzel bir şekilde hayat vererek unutulmaz melodilerle dinleyicileri büyülediler.

Satış ve popülerlik açısından benzeri görülmemiş bir başarı elde eden sanatçı, çok çeşitli prestijli kuruluşlardan, toplamda 250’yi aşkın ödüle ulaşan çok sayıda ödül aldı. Bu övgüler onun olağanüstü yeteneğinin ve müzik endüstrisi üzerinde yarattığı yadsınamaz etkinin bir kanıtıdır. En dikkat çeken şarkılarından ikisi olan “Kalbi aldırma” ve “Eşkiya dünyaya hükmetmiyor” listelerde zirveye çıkmakla kalmadı, aynı zamanda ona altın plak da kazandırdı. Böylesine dikkate değer bir geçmiş performansa sahip olan bu sanatçının müzik dünyasına yaptığı katkıların gerçekten eşsiz olduğu aşikardır.

Sanatçı, 1979 yılında Ayten Hanım’la evlenerek iki çocuk sahibi olacak bir birlikteliğin temelini attı. İlk doğan oğullarına sevgiyle Ozan adını verdiler, ikinci çocukları olan kız çocuklarına ise güzeller güzeli Türkü lakabı verildi. Edip Akbayram, 1 Eylül gecesi Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenleyeceği 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinliğinde sahne alacak.

Edip Akbayram Beylikdüzü Konseri Nerede?

Edip Akbayram, Beylikdüzü Belediye’sinin düzenleyeceği 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinliğinde sahne alacak. Herkes tarafından bilinen şarkılarından oluşan repertuarı ile tüm katılımcılar için unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. 1 Eylül gecesi Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşecek olan bu konser, halka açık ve tamamen ücretsizdir.

Edip Akbayram Beylikdüzü Konseri Ne Zaman?

1 Eylül gecesi Beylikdüzü’nde gerçekleşecek olan bu konser, saat 21.30’da başlayacak. Büyük konser için planlamalarınızı yapmanızda fayda var.

Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Gülşen Yenikapı Konseri Ücretsiz – İBB 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri ve

Burcu Güneş Maltepe Konseri Ücretsiz – Maltepe Belediyesi Zafer Bayramı Konseri

Daha fazla ilgi çekici içerik için Gezi Linki Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

 

 

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri