İstanbulPlaj ÖnerileriŞehirden Kaçış

İstanbul’da Bulunan Kadın Plajları – Kadınlara Özel Plajlar

İstanbul Kadınlara Özel Plajlar

Havaların ısınıp yazın gelmesiyle beraber herkes tatil beldesine ve plajlara akın ediyor. Özellikle tatil beldesine gidemeyen kişiler ise yakın yerlerde hafta içini ya da hafta sonunu geçirebileceği bir yer arayışına giriyor. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen kadınlar sevdikleri ve kendilerine hitap eden plajlara yönelebiliyor. Böylesi güzel yerlere sabahın erken saatlerinde gidip akşama kadar doyasıya bir vakit geçirmek çokça mümkün olabiliyor. Sizde yazın keyfini çıkarmak isteyenlerdenseniz alternatiflere göz atabilirsiniz. İşte İstanbul’da bulunan kadın plajları… 

İstanbul Kadınlara Özel Plajlar

Tuzla Belediyesi Halk Plajı

Tuzla sahilinin halka açık bir hale gelmesi kapsamında yapılan düzenleme sonucunda temiz ve nezih bir yerde denize girilebilecek olan Tuzla Belediyesi Halk plajı için yoğun ilgi artıyor. Haftanın yalnızca üç günü kadınlara özel olan bu plaj Çarşamba, perşembe ve Cuma günleri kadınlara özel olarak hizmet sunuyor.

Poyrazköy Kadınlar Plajı

İstanbul’da bulunan kadın plajları içerisinde Beykoz’da hizmet veren Poyrazköy Kadınlar Plajı temiz ve durgun bir denize sahip olması nedeniyle fazlasıyla tercih ediliyor. İstanbul’a yakın yerde kadınlar plajı arayan herkes için gidilebilecek en iyi ortamlardan biridir. 0 ve 6 arası çocuklar ücretsiz olup, 7 ve 9 arasındaki çocuklar da yarım ücretli olarak giriş yapabiliyor.

Altınkum Kadınlar Plajı

Sarıyer de Rumelikavağı’nda yer alan ve sadece kadınlara özel olan Altınkum kadınlar plajı, yazın denize rahat bir şekilde girmek isteyen kadınlar için çok özel bir fırsat haline geliyor. Gidiş ve dönüş hizmeti veren servisli turlar sayesinde ulaşım ücreti içerisinde uygun bir ücrete deniz, kum, güneş ile tatilin keyfini sürebilirsiniz.

Sarıyer Menekşe Kadınlar Plajı

İstanbul’da Sarıyer ilçesinde bulunan Menekşe kadınlar plajı çok seviliyor. Hem denizin hem de ormanın bir arada olduğu yerde konumlanan Sarıyer Menekşe plajı hemen hemen kimsenin bilmediği nadir yerden birisidir. Araçlar eşliğinde ulaşım sağlanır ve daha sonra belirli bir yerden sonra tekneler eşliğinde menekşe plajına götüren servisler hizmet vermektedir.

Yalnızca Pazar günleri kadın ve erkek olarak giriş yapılan bu plaja diğer günler ise sadece bayanlar girebiliyor ve özel olarak hizmet sunuluyor. Aynı zamanda dışarıdan yiyecek bir şeylerin getirilmesine izin de veriliyor. Denizi kumlu ve çakıllı olduğu için deniz ayakkabısı ile girilmesi öneriliyor.

Buna benzer birçok hafta sonu etkinliği ya da gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri