Hafta Sonu TatilleriTekirdağ

Kumbağ Gezi Rehberi: Tekirdağ Kumbağ Hafta Sonu Tatili

Kumbağ Gezilecek Yerler

Kumbağ gezi rehberi ile hafta sonu tatili fırsatı yaratmaya ne dersiniz? Tekirdağ Kumbağ hafta sonu tatili ile şehirden uzaklaşıp nefes alın!

Kumbağ Hakkında

İstanbul’a yakın hafta sonu tatili yapabileceğiniz yerlerden bir tanesi de Tekirdağ. Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında bulunan bir şehirdir. Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 20. sırada olan şehir, hafta sonu tatili fırsatı için vazgeçilmez bir alan. Tekirdağ’ın ilçelerinden biri olan Süleymanpaşa’nın bir yerleşim alanı olan Kumbağ’da ise yine İstanbul’un kalabalığından sıyrılıp dinlenmeniz için ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri.

Bir süre öncesine kadar tarım ve balıkçılıkla geçinen küçük ve sakin bir yerleşim bölgesi olan Kumbağ, özellikle yaz turizminin ülke içinde gelişmeye başlamasıyla parlayan bir yıldız haline gelmiştir. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği bölgenin eski adı Kumbos’tur. Buranın eski Rum balıkçı köyü olduğu bilinen bilgiler arasında. Kaynaklarda, bölgede şarap üretiminin oldukça yaygın olduğu ve aynı zamanda balıkçılık faaliyetlerinin de ön planda olduğu geçmektedir.

kumbağ hafta sonu tatili

Kumbağ gezi rehberi, şehrin gürültüsünü geride bırakmak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır. Kumbağ gezisi rehberimiz sayesinde Trakya’nın en gözde alanlarından biriyle tanışacaksınız.

Yaz tatilleri sırasında Kumbağ, tatilcilerle dolup taşmaktadır. Ancak daha sakin bir tatil tercih ediyor ve hafta içi yorgunluğunu üzerinizden atmak için tatil yapmayı istiyorsanız, Kumbağ ilaç gibi gelecek. Şimdiden iyi tatiller diliyor ve Kumbağ hafta sonu tatili fırsatını değerlendirmenizi öneriyoruz!

Kumbağ Ulaşım

Öncelikle Kumbağ’a ulaşmadan, Tekirdağ merkeze ulaşmalısınız. Otobüs yolculuğu tercih edecekseniz neredeyse günün her saatinde İstanbul merkezden ve diğer yakındaki illerden otobüs bulmak mümkündür. İstanbul ve Kumbağ arasındaki mesafe ise 160 kilometredir. Bu da demek oluyor ki otobüs yolculuğu ile 2,5 saat gibi bir sürede Kumbağ’a ulaşabilirsiniz.

İstanbul’a yakın hafta sonu tatili noktalarından biri olan Kumbağ’a özel aracınızla ulaşım sağlayacaksanız İstanbul üzerinden Avrupa Otoyolu/O-3 ve E84 ile yolculuk edebilirsiniz. Kumbağ gezisi rehberi ile Kumbağ tatili başlasın!

Kumbağ Gezilecek Yerler ve Kumbağ Hafta Sonu Tatili

Kumbağ gezi rehberi sırasında eğer yaz aylarına denk geldiyseniz denize girebilirsiniz. Denizi, Kumbağ gezisi sırasında sizi kendine çekecek yerlerin başında gelmektedir. Deniz tatili, en çok tercih edilen tatil tiplerinden biri olmasının yanında Kumbağ gibi denizi ile ünlü olan bölgelerde mutlaka denemeniz gerekenlerden. Kumbağ içinde de denize girebileceğiniz birden fazla alan bulunuyor.

kumbağ gezisi

Bu bahsettiğimiz alanlardan ilki Kumbağ Mutlukent Halk Plajı. Mavi bayrak almaya hak kazanan plaja giriş ücretsizdir. Ayrıca duş alabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Özelleştirilmiş plajlar daha çok tercihinizse yine Kumbağ’da olan Blue Beach Kafe’yi önerebiliriz. Burası hem kafe hem de plaj olarak hizmet veren yerlerden bir tanesidir. Romantica Beach, canlı müziği ve eğlencenin bol olduğu plajlardan bir tanesi. Bu alanlar dışında Sosyete Beach adlı yine plajı güzel olan yeri tercih edebilirsiniz.

Kumbağ’da yalnızca denize girmek zorunda değilsiniz, bol yeşilli doğasıyla Kumbağ hafta sonu tatili doğayla iç içe geçebilir. Ganos Dağları eteklerine kurulmuş olan bu sayfiyede yürüyüş yapabileceğiniz birçok parkur bulunuyor. Bunun dışında yamaç paraşütü yapmaya elverişli hava şartları sayesinde, yeni bir deneyim yaşayabilirsiniz. Özellikle, yeşil alanların bol olduğu yerlerde küçük kamp tatilleri de yapabilirsiniz.

Kumbağ, yaz aylarında daha fazla tercih edildiğinden buradaki gece hayatı da oldukça gelişmiştir. Eğlenebileceğiniz birçok mekân bulunur. Bunların içinde klasik olanlarından disko tarzı olanlara kadar birçok yer mevcut. Hangisini seçeceğiniz size kalıyor.

Kumbağ Gezi Rehberi Detayları

Bazı zamanlarda Kumbağ fazla kalabalık olabilir bu sebeple yaz dışında havanın iyi olduğu zamanlarda Kumbağ gezisi yapabilirsiniz. Konaklama için birçok seçeneğiniz var ve burada kalabileceğiniz yerler yaz kış açık.

kumbağ hafta sonu tatili

Kumbağ hafta sonu tatili sırasında küçük şarap evleri ziyaret edebileceğiniz yerlerden. Buradaki şarapların çok iyi olduğunu belirtelim. Ayrıca konu damak tadıysa Kumbağ’da balık yemeden dönmemenizi öneririz. Balıkçılığın önemli bir kaynak olduğu alan içinde çok iyi balık restoranları bulunuyor.

Tatil fırsatını değerlendirmek için Kumbağ gezi rehberi ile planlarınızı yapın ve Kumbağ hafta sonu tatili başlasın.

  • Bunlara ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri