İstanbulPlaj ÖnerileriŞehirden Kaçış

Burgazada Plajları – Şehrin Kalabalığından Uzak Deniz Tatili

Burgazada Gezi Rehberi

İsmi, Sait Faik Abasıyanık ile anılan Burgazada, İstanbul’un en sakin adalarından biri. Ayrıca koylarının, sahillerinin ve yapılarının güzelliği ile dikkat çekici noktalardan. Şehre göre daha sakin olmasına rağmen Burgazada plajları hafta sonları ve yaz tatillerinde İstanbulluların gitmeyi en çok sevdiği yerlerden bir tanesi. Kum, güneş ve şehir kalabalığından uzaklık adeta İstanbul halkını cezbediyor. Görülmesi, gezilmesi gereken yerlerinin yanında Burgazada’nın en önemli özelliği kesinlikle plajları. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok plaj, ada üzerinde bulunuyor. Sizlerle bu yazımızda Burgazada’nın plajlarını paylaşacağız.

Burgazada Plajları

Burgazada Halk Plajı

İskeleye ve Burgazada’nın çarşısına en yakın konumda bulunan Halk Plajı, vapur yolculuğu sonunda yaklaşık 5 dakika içerisinde ulaşmak mümkün. Şezlongları ve şemsiyeyi belli bir ücret karşılığında kiralayabiliyorsunuz ancak giriş tamamen ücretsiz. Taşlık bir denizi olduğu konusunda uyaralım ancak plaj oldukça güzel. İçecek satın alabileceğiniz bir alan da Halk Plajı içinde bulunuyor, yalnız alkolsüz içecekler satılıyor.

burgazada

Çamakya Plajı

Halk Plajı’nın ters istikametinde bulunan Burgazada iskelesine en yakın ikinci plaj da Çamakya Plajı. Giriş ücreti yok ancak şezlong için kişi başı fiyat ödemeniz gerekiyor. Duş, şemsiye gibi hizmetler de Çamakya Plajı içerisinde mevcut. Kumsalın tamamı çakıllı ve su oldukça berrak. Deniz yataklarının, duru suyun keyfini yaşamak için Burgazada plajları içerisinde yer alan Çamakya’yı tercih edebilirsiniz. 

burgazada

Madam Martha Koyu

Çiçek Teyze adıyla anılan Madam Martha, zamanında bu sahilde yaptırdığı evde eşi ile yaşayan ve rivayetlere göre yılın 12 ayı denize giren bir kadınmış. Halk tarafından, özellikle çocuklar, çok sevilen Madam Martha’nın ismi bu koya verilmiş. Burgazada içinde en güzel koylardan biri olmasıyla biliniyor ancak diğer plajlara göre biraz uzak. İskeleden 1.5 kilometrelik bir yolla koya ulaşılabiliyor. Toprak bir yolu olan tepeden aşağı inilerek berrak sulara ulaşılıyor. Şezlong ve şemsiye fiyatları daha uygun ayrıca Madam Martha koyunda bir kamp alanı da mevcut.

burgazada

Düşler Sahili Koyu

Sıcak ve soğuk içeceklerinizi içerek sakin bir denizin tadını çıkarabileceğiniz yerin adresi Düşler Sahili! Sakin ve dalgasız suları, tercih edilmesinin en önemli sebebi. Diğer Burgazada sahillerinde olduğu gibi suları fazlasıyla berrak ve temiz. Yine bir tepeden inerek ulaşabileceğiniz Burgazada plajları içerisinde yer alan Düşler Sahili Koyu, çakıllı denizi ile deniz severleri bekliyor.

burgazada

Burgazada plajları  içerisinde gidebileceğiniz daha çok sahil ve plaj var. En çok tercih edilenleri sizler için derledik. İnanılmaz bir doğaya sahip olmasının yanında tertemiz suları ile Burgazada plajları sizleri bekliyor!

Buna benzer daha birçok gezi, tatil ve gastronomi içerikli paylaşımlar için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri