Çocuk

İstanbul’da Çocuklar İçin Haftasonu Etkinlikleri, Nereye Gidilmeli?

Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri arıyorsanız öncelikle onların yaş aralığına uygun seçimler yapmaya özen gösterin. Çocuklar hafta sonları evde olan ebeveynlerini gördükleri zaman sürekli dışarı çıkıp gezmek isterler. Çalışan ebeveynlerin haftanın stresini, yorgunluğunu atabileceği hem çocuklarının eğleneceği hem de anne ve babalarının bu geziden keyif alabileceği birçok yer mevcut. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde çocuklar için özel olarak inşa edilen birçok alan bulunmaktadır. 

Çocuklarınız ile keyifli bir haftasonu geçirmek ve bir süreliğine de olsa ailecek bir etkinlik yapmak isterseniz bu yazı tam size göre!

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi (Beyoğlu)

 Birçok ünlünün ve masal kahramanlarının heykellerine rastlayabilecekleri balmumu heykeli müzesinde çocuklar zamanın nasıl geçtiğini ayırt edemeyecek. Özellikle ünlüleri yakından takip eden çocuklar ve anne babalar için oldukça keyifli bir vakit geçirme imkânınız olacak. Yalnızca hafta sonu ailelerin gitmesi gereken yer değil, İstanbul’da yaşayan herkesin gitmesi gereken bir yer Madam Tussauds…

balmumu müzesi

 Viasea Akvaryum (Tuzla Viaport Marina)

Denizlere merak saran çocukların sonsuz bir güzelliğe sahip olan bu akvaryuma gitmeleri şart. Ailecek gidenlerin döndükleri zaman haftalarca üzerinde konuştuğu, genç yaşlı dinlemeden herkesin gözünü alan bir akvaryum düşünün. O akvaryumun içerisinde 12.000’den fazla canlı düşünün, işte orası Viasea Akvaryum!  Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri arasında mutlaka bu yeri listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

akvaryum

 Korsan Adası Temapark (Tuzla Viaport Marina)

Her yaştan bireylerin eğlenmesi için düzenlenmiş olan Korsan Adası mutlaka çocuklarınız ile gitmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. 28 ayrı eğlence ünitesi yer almasının başlıca sebepleri ziyarete gelen herkesin oradan mutlu ayrılmasını sağlamak. İçerisinde aynı zamanda lunapark bulundurarak ayrı bir eğlence imkânı da sunuyor. Korsan Adası Temapark’ ta dünyanın en eğlenceli roller coasterı Red Fire sizlere sınırsız bir eğlence yaşatmak için ziyaret etmenizi bekliyor!

korsan adası

 İstanbul Kelebek Çiftliği (Beykoz)

Günlük hayattan sıkıldıysanız ve bir süre de olsa çocuklarınız ile beraber doğal bir ortamda zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka kelebek çiftliğine gidin. Türlü türlü kelebek cinsi barındıran bu çiftlikte adeta kendinizi kaybedecek, hiç görmediğiniz kelebek türlerini göreceksiniz. Bine yakın hatta belki daha fazla tür kelebeği bünyesinde barındıran bu çiftliği mutlaka gidip görmelisiniz. Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri kapsamında çocuklarınız buna bayılacak ve tekrar tekrar gitmek isteyecekler.

kelebek çiftliği

 Pelit Çikolata Müzesi (Esenyurt)

Esenyurt’ ta bulunan çikolata müzesine giderken mutlaka karnınız tok gidin! Aksi halde çikolatadan yapılan başyapıtları gördükçe acıkacaksınız. Gözlerinize inanamayacağınız çikolatadan yapılan birçok esere kendi gözlerinizle şahit olacaksınız. Çikolata şelalelerinin arasında dolaşmak, o yoğun çikolata kokusunu almak özellikle çikolata severlere kendilerini Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nda gibi hissettiriyor.

çikolata müzesi

 Bu Yazıda Dikkatinizi Çekebilir: Çocuklar İçin En İyi Eğlence Mekânları! Haftasonu Etkinliği Arayan Anne ve Babalar Dikkat!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu