ÇocukHafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Çocuklarla Haftasonu Gezilecek Yerler

Çocuklarla Gezilebilecek Yerler

Çocuklarla gezilecek yerler oldukça fazladır. Özellikle İstanbul gibi bir yerde oturuyorsanız çocuklar için birçok eğlence alanları bulunuyor. Hem kültürel hem de gezi açısından çocukların dikkatlerini çekebilirsiniz. Gezerek öğrenebilirler. Topkapı sarayından diğer müzelere kadar geniş bir alanda gezi turu düzenleyebilirsiniz. Müzelere gitmek isterseniz müze kartı temin edebilir ve tüm müzelere giriş sağlayabilirsiniz. Bu tarz geziler çocuklarınızın gelişimine de olumlu bir katkı sağlayacaktır.

Çocuklarla Gezilebilecek Yerler

Miniatürk Parkı

Bir çocuğun Türkiye’yi ve tarihini tanıması için bundan daha iyi bir yer düşünemezsiniz. Haliç Körfezi kıyısında yer alan açık hava minyatür parkı, sadece ülkenin birçok yerine değil, farklı dönemlerde de ekspres bir gezi yapmanızı sağlayacak. 1.25 ölçeğinde yapılan 100’den fazla sergi ülkenin tarihini ve kültürünü anlatacak ve Rusça sesli bir rehber parkta daha bilgilendirici ve eğitici bir yürüyüş yapacak. Geniş bir coğrafyada çocuklarla seyahat etmenin rahatlığı için Miniatürk Ekspres treninin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çocuklarla gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan bu alan çok güzel olması ile de ön plandadır.

gezilecek yerler
minyatürk parkı


Gezilecek Yerler Arasında Öne Çıkan Yer: Yerebatan Sarnıcı

Çocuklarla gezilecek yerler arasında alışılmadık ve hatta mistik bir yer. Yerebatan Sarnıcı yazıtlı göze çarpmayan bir binaya girip merdivenlerden inerken, kendinizi yeraltında bulacaksınız – yüzlerce görkemli mermer sütunla “noktalı” Bizans dönemine ait devasa bir su deposu. Bazilika’ ya girdikten sonra, kuraklık veya şehrin kuşatılması durumunda bir içme suyu rezervi depolandı, suları Büyük İmparatorluk Sarayı tarafından kullanıldı, Topkapı bahçelerinde sulandı.

Aydınlatma efektleri sayesinde sütunlar mistik bir şekilde suya yansıyor ve suyun altında başka bir salon varmış hissi yaratıyor. Zindanda, sadece sarnıcın gizeminin etkisini artıran klasik müzik sesleri geliyor. Sütunlar boyunca yürüyün, Gorgon Medusa’nın taş kafalarını bulun, suda yüzen balıkları izleyin ve Arzu Havuzuna bozuk para atmayı unutmayın.

gezilecek yerler

Topkapı Sarayı

Dünyanın en zengin müzelerinden biri olan ve 19. yüzyılın ortalarına kadar padişahların ana ikametgâhı olan şehrin önemli bir cazibe merkezi. Bu, tüm günü geçirebileceğiniz bir park alanına sahip devasa bir saray kompleksidir.

Padişahlar, eşleri ve çocukları nasıl yaşadılar, ne giydiler, ne hediyeler aldılar, gerçek bir harem neye benziyordu – tüm bunları sarayın kapılarına adım atarak öğrenebilirsiniz. Çocukların kişisel gelişimine de katkı sağlayan bu alanlar tarihi öğrenmelerine de olanak sağlıyor.

gezilecek yerler
  • Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri