ÇocukHafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri: Akvaryumlar

İstanbul'da Çocuklar İçin Akvaryum Gezileri

Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri arayışında olanlar için akvaryum gezileri doğru bir tercih olabilir. Akvaryum çocukların en çok ilgisini çeken alanlar olarak yer alır. Son zamanlarda İstanbul’da yer alan geniş akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri canlıları tanımak isteyen küçükler için iyi bir imkân sağlamakta. Bu dosya yazımızda sizler için ise İstanbul’daki akvaryumları derledik. 

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri

Florya İstanbul Akvaryum 

Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri arasında Florya İstanbul Akvaryum, yol gibi bir rotayı takip edip Karadeniz’den Pasifik’e gelen sayısınca 17 tema ve 1 tane yağmur ormanından oluşmakta.  İstanbul’da dolaşılan akvaryumlar içinde en çok tercih edilenin Florya İstanbul Akvaryum istendiğini belirtmek gerekir. Dünyanın en vahşi canlıları içinde olan 2,5 metrelik korkutucu anakonda, korku filmlerinden bildiğimiz meşhur köpekbalıkları, vatoz balığı, piranalar ve daha çokça farklı deniz ve kara varlığını bir arada tanıdığınız tek mekân olan İstanbul Akvaryumu dolaşma fırsatını bizce kaçırmayınız. 

Dünyanın en geniş tematik akvaryumunun amaçlanmasında o yerin kültürel, zaman, tarihsel ve bilimsel özellikleri, bunu içine alan dekoratif yerler, interaktif biçimde oyunlar, gösterimler ve alan için detaylı araştırmaların verildiği görsel şölenler yer almakta. Alanların, ses ve aydınlatma sistemleri de bu atmosfere uygun olarak yapılmaktadır.

Sizi, oluşumundan bile haberinizin olamadığınız on binlerce adette kara ve deniz canlı seçenekleriyle tamamen tanıştıracak bu büyük ve geniş akvaryumu gözlerinizi büyüterek gezecek, keşfetmeye başlayacaksınız. Dünyanın en büyük ve geniş tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum da balık besleme zamanlarını ve balık doyurma seanslarını sakın izlemeden oradan ayrılmayın. Fiyatı ise 69 TL’dir. 

Emaar Akvaryum – Üsküdar 

Dostlarınız, arkadaşlarınız ve tüm aile bireylerinizle beraber Emaar Akvaryum ve Sualtı hayvanat bahçesinde unutamayacağınız harika zamanlar geçirebilirsiniz. Dünyanın en büyük hayvanları, zehirli canlıları, göz alan renkleri uzak denizlerden yağmur ormanlarına dek uzanan büyük bir coğrafyada sizi bekliyor. Fiyatı ise 49 TL’dir. 

SEA LIFE İstanbul – Bayrampaşa 

Çocuklar için hafta sonu etkinlikleri kapsamında İstanbul Sea Life isimli akvaryum, İstanbul’un Bayrampaşa semtinde Forum İstanbul isimli alışveriş alanı içinde yer alan İstanbul şehrinin ve Türkiye’nin en geniş akvaryumudur. 9 bin metrekarelik bir yerde, tam 80 metrelik cam bir fanus izleme tüneli ile dünyanın en geniş akvaryumları içine girmektedir. Fiyatı ise 59 TL’dir. 

Viasea Akvaryum – Tuzla 

Viasea, Anadolu Yakasında yer alan en büyük eğlence alanı Tema Parkı içerisinde bulunuyor.  12.000’den fazla deniz hayvanına ev sahipliği eden İstanbul’un en geniş ve uzun su altı tüneli vardır. Heyecan, mutluluk, huzur ve neşeler yaşayacağın bu süper dünya Tuzla Viaport Marina’da sizleri beklemekte. Fiyatı ise 138 TL’dir. 

Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri