İstanbulKeşfetMavi Tur

Beykoz Belediyesi İstanbul Boğazı Ücretsiz Kano Turu: 1 Saatlik Eğitim Bedava

İstanbul’da Ücretsiz Şekilde Kano Turu

Beykoz Belediyesi’nin su sporlarını teşvik etme ve sahilden daha fazla kişinin yararlanmasını sağlama amacıyla hayata geçirdiği ücretsiz kano turu projesi, her yaştan ve her ilçeden vatandaşın ilgisini çekmiş durumda. Özellikle yaz aylarında spor ve eğlenceyi bir araya getiren kano turları sayesinde Beykoz Sahili şehrin çekim merkezi haline gelmiştir. Peki Beykoz Belediyesi’nin yeni hizmet anlayışı olan İstanbul Boğazı ücretsiz kano turu için katılım şartları nelerdir?

Boğaz’da Ücretsiz Kano Turu Nasıl Yapılır?

İstanbul’un su sporları ile ünlü ilçesi Beykoz’da eşsiz bir manzara eşliğinde eğlenebileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz ve yanı sıra spor yapabileceğiniz ücretsiz kano hizmetinden belirli şartları taşıyan herkes faydalanabilmektedir. Sahilde renkli görüntülere sahne olan kano turları en çok gençlerin ve çocuklu ailelerin ilgisini çekiyor. Çoğu kişi tek seferlik kano turunu tercih ederken belirli bir grup ise düzenli olarak kano turlarına katılıp spor yapıyor.

İstanbul Boğazı ücretsiz kano turu

Önce eğitim ardından deneyim adı altında kano sporunu ilk defa yapacak olanlara kano turu hakkında kısa bir eğitim veriliyor, kürek kullanımının nasıl olması gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Kano eğitiminde yani ilk antrenman sırasında kişiler eğitmenlerden ve cankurtaran ekiplerinden yardım alıyorlar. Peki İstanbul Boğazı ücretsiz kano turu hizmetinden kimler yararlanabilir?

Beykoz Ücretsiz Kano Turu’ndan Kimler Faydalanabilir?

İstanbul Boğazı ücretsiz kano turu

Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçirilen ücretsiz kano ve yelken eğitimleri projesi için eğitimler 2 gruba ayrılıyor. Bu gruplar çocuk ve yetişkinler olarak belirlenmiştir. Çocuklara yönelik verilen eğitimler 9 ve 14 yaş aralığını kapsıyor. Yetişkinlere yönelik verilen eğitimler ise 15 yaş ve üzerini kapsıyor. Buna ek olarak yelken eğitiminden ise yalnızca 9 – 17 yaş aralığındaki bireyler yararlanabiliyor. Uzman eğitmenler eşliğinde dümen başına geçen katılımcılar yetenekleriyle birlikte analitik düşünme becerilerini de geliştirme fırsatı elde ediyor. Eğitmenler tarafından yetenekli ve kano sporuna yatkın görülen çocuklar Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK) bünyesinde yer alan kürek ve kano takımlarına seçiliyor.

Ücretsiz Kano Turu İçin Başvuru ve Takvim

Beykoz Belediyesi tarafından sağlanan İstanbul Boğazı ücretsiz kano turu etkinliği için belirli günler ve saatler bulunmaktadır. Güncel kano turuna dair saat ve gün bilgileri Beykoz Belediyesi’nin resmi web sitesinden alınmıştır.

  • Cumartesi günü: 10.00 – 12.00 arası
  • Pazar günü: 09.00 – 12.00 arası olarak belirlenmiştir.

15 yaş ve üzerindekiler etkinliğe ilçe sınırlaması olmadan katılım sağlayabilirler. Başvuru için herhangi bir yere müracaata gerek yoktur. Beykoz Belediye Binası’nın karşısında yer alan Su Sporları Merkezi’ne giderek başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Bunlara ek olarak daha fazla bedava gezi ve aktivite içerikleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri