Keşfet

Los Angeles Saat Kaç – Türkiye Los Angeles Arası Saat Farkı

Los Angeles'ta Saat Kaç?

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde yer alan bir şehirdir. New York’tan sonra gelen ülkenin en büyük şehridir. 1781 senesinde keşfedilen Los Angeles, günümüzün en hareketli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Hollywood, Disney Land, USC School of Cinematic Arts gibi yapılar şehre ayrı bir kültürel zenginlik katmış durumdadır. Peki Los Angeles saat kaç? Türkiye ile Los Angeles arası saat farkı kaçtır?

Los Angeles’ta Saat Kaç?

Dünyanın şekli sebebiyle pek çok noktada saatler farklılık göstermektedir. Saat hesaplamaları, ülkenin ya da bir konumun bulunduğu noktadan Greenwich’e olan uzaklığı ile hesaplanmaktadır. Greenwich İngiltere‘de yer alan bir kasabadır. Bu nedenle her ülkenin kendine özel bir yerel saati vardır. Peki yerel saat nedir ve ne anlam ifade eder?

Los-Angeles-Saat-Kac2

Yerel saat meridyenlerin güneşi tam karşısına aldığı zamanlarda yani saatlerin 12’ye ayarlanması ile ortaya çıkan bir kavramdır. Tam bu saatlerde güneş ufuk düzlemi üzerinde tepe noktada yer alır. 12’den sonra ise güneş ışınlarının geliş açıları saat ilerledikçe daralır yani küçülür. Yerel saatler arasında farklılıkların oluşması da bu durumdan kaynaklanmaktadır. Çünkü ayrı meridyenler üzerinde yer alan konumlarım yerel saatleri de ayrı olacaktır. Yerel saat farklarının temel sebebi dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi ve eksen eğikliğinin olmasıdır. Yerel saatlerin oluşma sebebini açıkladıktan sonra Los Angeles saat kaç sorusu cevaplamak daha kolay ve anlamlı olacaktır.

Los Angeles ile Türkiye arasındaki saat farkı 10 saattir. Örneğin LA şehrinde saat öğleden önce 01.00 iken İstanbul şehrinde saat öğleden önce 11.00 olacaktır. LA şehri GMT – 8 saat dilimindeyken Türkiye GMT + 2 zaman dilimindedir. Aradaki 10 fark, saat farkını temsil etmektedir.

Los-Angeles-Saat-Kac

LA para birimi Amerikan dolarıdır. Ülkede kullanılan resmi dil ise İngilizce ile birlikte; İspanyolca ve Çincedir. Özellikle İspanyolca, İngilizceden sonra ülkede en çok konuşulan dillerden biridir. Şehrin nüfusu yaklaşık 4 milyondur. İklimi tropik Akdeniz iklimi olup yıllık ortalama sıcaklık 18 civarındadır. Bu nedenle ülke yılın her döneminde gezilip görülebilecek niteliktedir. Yolunuz bu şehre düşerse şehri yaklaşık 4 günde gezebilirsiniz.

Bu yazımızda Los Angeles saat kaç sorusu ile birlikte şehre ait tüm pratik bilgileri vermiş olduk. Bu ve buna benzer birçok içeriğe GeziLinki YouTube kanalı aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri